Pazar, Ağustos 1
Home>>Hastalıklar>>Ağız ve Diş Sağlığı>>Diş Ağrısı İçin 4 Doğal Ev İlacı
Ağız ve Diş SağlığıHastalıklar

Diş Ağrısı İçin 4 Doğal Ev İlacı

Diş Ağrısı İçin 4 Doğal Ev İlacı

Diş ağrısı nasıl tedavi edilir, hemen tıbbi yardım isteme fırsatınız yoksa veya bir sebepten dolayı, ağrı kesici kullanamazsınız ne olacak?

Başka yöntemleri denemek zorunda kalabilirsiniz. Diş ağrısı için ev ilaçları kullanabilirsiniz! Bazı durumlarda, kimyasal analjeziklerden daha etkilidirler!

Diş ağrısı yaşıyorsanız evde ağrıyı azaltacak 4 etkili yöntemin ne olduğunu aşağıdaki yazıda okuyabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Sarımsak ve Yeşil Çay

Diş ağrısı çok hızlı hızlı bir şekilde tedavi edilir? Sarımsak ve yeşil çay kullanabileceğiniz bir ev ilacı olarak ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Çözeltiyi hazırlamak için, yarım yemek kaşığı çayının üzerine bir bardak kaynar suya koyun ve on dakika bekletin. Daha sonra, ince bir rende üzerine rendelenmiş beş diş sarımsak ekleyin.

Bundan sonra, karışımı on dakika daha bekletin, daha sonra hastalıklı dişe ulaşacak şekilde ağzınızda bekletin. Ağrının ilk dakikalarından sonra ağrı yatıştırır. Gerekirse, prosedürü gün içinde ihtiyacınız olduğu kadar tekrarlayın.

Diş Ağrısı İçin Tuz, Sarımsak ve Soğan Kullanmak

Sadece tuz, sarımsak ve soğan diş ağrısından sizi nasıl kurtarır? Cevap bunları bir hamur kıvamına getirmek.

1 çay kaşığı tuz alın, sarımsak ve soğandan bir yulaf ezmesi yapın. Tüm bu malzemeleri iyice karıştırın ve hastalıklı dişe uygulayın, ancak dişin üstünü pamuklu bir diskle kapattığınızdan emin olun. Ağrı birkaç dakika içinde yatıştırır – diş ağrısının en iyi ve en kolay ev ilaçlarından biri değil mi?!

Diş Ağrısı İçin Tuz ve Sıvı İyot Kullanımı

5 dakika içerisinde diş ağrısından kurtulmanın bir diğer yolu da tuz ve sıvı iyot kullanımıdır. 250 mililitre sıcak su içine 1 çay kaşığı sofra tuzu ve 7 damla sıvı iyot koyun. İyice karıştırın ve tamamen çözüldüğüne emin olun.

Özellikle ağrıyan diş bölgesinde gargara yaptıktan sonra bu karışımı tükürün ve yutmamaya çalışın. Ağrı genellikle 5 dakika içinde yatıştırır. Bir günde bu çare için en fazla üç bardak kullanabilirsiniz.

Diş Ağrısı İçin Adaçayı Karışımı Kullanmak

Adaçayının flavonoid maddeleri antibakteriyel ve antienflamatuar etkiye sahiptir ve halojenlerin antispazmodik etkisi vardır.

Hazırlanışı: 1 çorba kaşığı kuru adaçayı alın, bir bardağa koyun, kaynar su dökün ve yarım saat bekletin. Ardından adaçayı parçacıklarını süzün ağzınızda bir süre gargara yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir