Çarşamba, Haziran 23
Home>>Güzellik - Bakım>>Botoks Tedavisi>>Detoks Yapmayı Planlayanlara Harika Öneriler
Botoks TedavisiFaydalı BilgilerSağlık Haberleri

Detoks Yapmayı Planlayanlara Harika Öneriler

Detoks Yapmayı Planlayanlara Harika Öneriler

Tropikal lezzetler meyvelerde muhteşem tatların kapılarını açar.

Hiç denemediğiniz tropikal meyveler ve özelliklerini öğrenelim.. Acai, papaya, guava nelerdir neler içerir?

Çarkıfelek meyvesi. Güzel kokulu, yumurta şeklinde, mor, kırmızı ve sarı renklerde olgun bir meyvedir. A ve C, potasyum ve lif vitamin bakımından zengindir – sadece 16 kalori içerir. Meyve salatası, meyve suyu, kokteyl, tatlı ve soslarda kullanılabilir.
Yıldız meyvesi (Carambola). Altın sarısı yıldız şeklindedir elma erik ve narenciye karışımıdır. 40 kalori ve C vitamini içerir. Salata ve garnitürlere eklenebilir. Böbrek taşına iyi gelir.
Acai meyvesi. Brezilya yağmur ormanlarından gelen bir palmiye meyvesidir.küçük koyu yuvarlak yaban mersini gibidir. Meyve suyu ve esansiyel kokularda kullanılır. Çok sağlıklıdır.
Mango meyvesi. Yumurta şeklinde yeşil, kırmızı ve sarı renktedir. Antioksidan, A ve C vitaminleri, potasyum ve lif içerir. Tropikal portakal gibidir. Dondurulmuş kurutulmuş yemek ve tatlılarda kullanılabilir.
Papaya meyvesi. Armut biçiminde tohumlarıyla yenen yumuşak yağlı etlidir. Tatlı bu meyvede 118 kalori ve C vitamini, folat ve potasyum bulunur. Sindirime yararlı proteinleri içerir.
Nar. Antioksidan ve lif deposudur. Koyu kırmızı taneleri vardır. Tatlı ekşi ve gevrektir. Suyu sıkılabilir, yenilebilir, tatlılara yakışır.
Guava meyvesi. Sulu tatlı asitlidir çilek ve armudu anımsatır. Beyaz, sarı, pembe, kırmızıdır. Vitamin C, vitamin A, lif, potasyum ve fosfor içerir. Reçel, tatlı ve meyve suyunda kullanılır.
Kivi. Tatlı ekşi yeşildir. 70 kalori, C vitamini, potasyum ve lif içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir