Perşembe, Kasım 25
Home>>Dekorasyon>>Daha Verimli Bir Home Ofis İçin 8 İpucu
DekorasyonFaydalı BilgilerYaşam

Daha Verimli Bir Home Ofis İçin 8 İpucu

Daha Verimli Bir Home Ofis İçin 8 İpucu

Geleceğe doğru ilerledikçe, evden çalışmak, bir çok insan için bir rüyadan daha fazlası haline geldi. Teknolojinin ilerlemesiyle, on yıl önce bile olmayan iş kolları ortaya çıktı ve daha fazla insan ev ofis yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışıyor.

Evden çalışma bir çok olumlu tarafıyla beraber geliyor: kendi programınızı yapma esnekliği, sinir bozucu bir işten ayrılma özgürlüğü ve aile ile daha fazla zaman geçirme vs.

Bununla birlikte, birçok insan evden iş yaşamına geçişin göründüğü kadar basit olmadığını fark edemez. Kurallar ve sınırlar olmadan, daha önce yaptığınızdan daha az boş zamanınız olduğunu, belgenizin genişlediğini ve bazı sağlık problemlerinin olacağını bilmelisiniz.

7 Gün Sağlık olarak home ofis ortamında çalışmanızı daha verimli hale getirecek bazı ipuçlarını aşağıda listeledik:

Zaman Çizelgesi Oluşturun

İster bir serbest çalışan ya da bir çalışan olun, evden çalışırken işinize köle olmak çok kolay. Bazı müşteriler zor projelerde gerçekçi olmayan hızlı dönüşler bekleyebilir ve onları mutlu tutabilmek için daha fazla ve uzun süreli çalışmaya meyilli olabilirsiniz. Bu gereksiz yere son teslim tarihlerini karşılamak için gece, hafta sonları ve diğer uygunsuz zamanlarda çalışmanızı gerektirecektir.

İşvereninizin veya müşterilerinizin, herkes işte olduğu gibi, size ulaşabilecekleri çalışma saatlerini belirledikleri get-go’dan haberdar olmalarını sağlayın. Gece ve hafta sonları görüşme yapmak veya cevaplamak için müsait olmayın!

İlginç Ama Giyim Önemli

Muhtemelen home ofis ortamda çalışmanın avantajlarından birinin de istediğiniz tarzda giysilerle çalışabilmek diye düşünebilirsiniz. Pijamalarınızda yatırımcılarla önemli bir toplantıya çıkmayacaksınız, bu yüzden neden elbiselerinize özen göstermeniz gerekir ki? Aslında bu biraz mesleğinize ve profesyonel benliğinize saygılı davranın.

Gün boyu pijamayla kaldığınızda, yavaş ve durgun hissedersiniz, hatta yatağa doğru sürünme eğiliminde olabilirsiniz. Bunun yerine, alarmınızı her sabah aynı saatte ayarlayın ve güne canlandırıcı bir duşla başlayın. Giyinmek kendinizi daha verimli ve odaklanmış çalışmanıza yardımcı olur.

Organize ve Düzenli Olun

Henüz yapmadıysanız, şimdi hem iş hayatınızda hem de ev yaşamınızda sistem kurmanın zamanıdır, bu da sizi hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Bir erteleyiciyseniz, evden çalışmak özellikle sizin için zor olabilir. Bu eğilime ay boyunca devam etmenizi sağlayacak şablonlar ve çalışma çizelgeleriyle mücadele edin, böylece büyük teslim tarihlerinden önce panik yapmaya gerek kalmayacak.

Tüm faturalarınızın ve diğer önemli belgelerin tam olduğundan ve bunlara hızlı ve kolay bir şekilde erişebileceğiniz bir yerde tuttuğunuzdan emin olun.

Uygulamalar, müşterilerinizi, projelerinizi, teslim tarihlerini ve diğer genel bilgileri sırayla tutmanıza yardımcı olabilir.

Ev yaşantınıza gelince, doktorların randevularını, veli toplantılarını, aile etkinliklerini ve doğum günlerini ve aynı zamanda her aile üyesine göre hatırlatıcı ve notu kaydedebileceğiniz ortak bir takvimden başka hiçbir şey daha yararlı olmaz.

Çalışma Alanınızı Ergonomik Hale Getirin

İşle ilgili en yaygın şikayetlerden biri sırt ağrısıdır. Bu, çoğu insanın düzgün ayarlanmayan gün boyu sandalyelerde oturduğunu düşününce hiç de şaşırtıcı değil. Saatlerce herhangi bir germe veya yürüyüş yapmadan oturarak çalışmaktadırlar. İnsan vücudu, uzun bir süre tek pozisyonda oturmak için uygun değildir.

Çalışma alanınızı ayarlayın ve bir ergonomi veya meslek terapisti ile görüşün. Tam olarak ne tür ofis koltuğuna ihtiyacınız olduğunu, vücut tipinize göre nasıl ayarlayacağınızı ve masanızı nasıl kuracağınızı öğrenirsiniz. Böylece sırt ve boyun ağırısından kurtulmak için iyi bir duruş sağlayabilirsiniz. Bu uzun vadede sırt, boyun veya baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

5-10 dakikalık bir germe egzersizi için bir zamanlayıcı ayarlayın. İlginizi Çekebilecek Makaleler: İş Yerinde Daha Mutlu ve Sağlıklı Olmak İçin 4 İpucu, İş Yerinde Stresinizi Azaltacak 7 Yoga Hareketi

Kahvaltı Yapın ve Öğle Yemeğinizi Atlamayın

Sağlıklı bir şekilde home ofis’te çalışmak için en önemli faktörlerinden biri de yemek programınızdır. Çünkü kendi zamanınız üzerinde çalışıyorsanız, bir proje tarafından dikkati dağıtmak ve günün geri kalanında aşırı yemeye yol açabilecek öğle yemeğini atlamak kolay olabilir.

Mutfağınıza olan yakınlığınız sağlıksız beslenme alışkanlıklarına da yol açabilir ve sağlıksız yiyeceklerle olması gerekenden daha fazla atıştırma yapabilirsiniz.

Düzenli bir yemek programı yapın ve ona sadık kalın. Çalışmaya başlamadan ve öğle yemeği için bir zamanlayıcı ayarlamadan önce doyurucu bir kahvaltı yiyin. İşinizi bir kenara koyun ve protein, kepekli tahıllar ve sebzelerle dolu bir öğle yemeği yiyin.

Rutin Olarak Egzersiz Yapmaya Devam Edin

Yatağınızdan çalışma masasına, çalışma masasından yemek masasına oradan tekrar yatağa.. bunlar yaptığınız tek egzersizler ise hemen değiştirmelisiniz.

İster erken öğleden sonra, öğleden sonra ya da öğleden sonra geç saatlerde egzersiz yapmanın tadını çıkarın, bunu evdeki iş programınızla gerçekleştirebilirsiniz. Sadece önceden planınızı hazırlayın.

Haftalık veya aylık çalışma programınızı yapmak için oturduğunuzda, haftada dört egzersiz seansı planlayın ve her seansta bir saatlik egzersiz süresi sağlayın. Bu alışkanlık sadece bedeninizi iyi durumda tutmakla kalmayacak, aynı zamanda enerji seviyeniz, zihinsel sağlığınız ve bilişinize de fayda sağlayacaktır.

Egzersiz, gerginliği serbest bırakmanıza ve zihninizi ve vücudunuzu rahatlatmanıza yardımcı olur, böylece işe oturduğunuzda daha odaklı ve verimli olursunuz.

Sosyalleşmeyi ve İletişimi Eksik Bırakmayın

Evden bir iş kurduktan sonra sosyal etkileşim geçmişin bir parçası haline gelebilir. Hem profesyonelin iş hayatında hem de sosyal yaşamınız için evinizin dışındaki ilişkilere ayak uydurmanız önemlidir. Erişim sağlayın, etkileşim kurun ve alanınızda veya benzer alanlarda çalışan kişilerle iletişim halinde kalın. Birçok iş fırsatı bağlantılardan geliyor. Çalıştaylara, konferanslara ve toplantılara katılın ve işletmenizin sosyal medyalarında aktif kalın.

Aynı şekilde, kişisel ilişkilerinizde de sıkıntı çekmediğinizden emin olun, çünkü evden çalışan pek çok insan sosyal etkileşimde kendini kısıtlama eğilimindedir. Haftada bir arkadaşınızla buluşmayı planlayın.

Evdek Ofisinize Yatırım Yapın

Evinize çok fazla para yatırmanız gerekmiyor, ancak alanı çalışmalarınızı daha verimli hale getirmek için zaman ve emek harcamalısınız. Her zaman hayal ettiğiniz şekilde dekore edin, böylece işin bitmesi için gereken ofisinizde daha az sıkılacaksınız.

Ofisinizin bol miktarda doğal ışığa sahip olduğundan ve duvarların hem enerji veren hem de rahatlatıcı bir renkten oluştuğundan emin olun. Gülümsemenizi sağlayan fotoğraflar ve resimlerle ofisinizi süsleyin ve kokulu mumlar, uçucu yağlar ve difüzör gibi birkaç rahatlatıcı ve gerginlik giderici nesne ve egzersiz için bir yoga matı ekleyin.

Gün boyunca yudumlamak için masanızda esansiyel yağlardan hazırlanmış içecekler bulundurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir