Çarşamba, Nisan 21
Home>>Hastalıklar>>Ağız ve Diş Sağlığı>>Daha Parlak ve Güzel Gülüşler İçin
Ağız ve Diş Sağlığı

Daha Parlak ve Güzel Gülüşler İçin

Daha Parlak ve Güzel Gülüşler İçin

Sarı, grimsi veya lekeli dişlerle dolaşmak huzursuzluk verir.

Sağlık açısından da zararlı olduğu kadar estetik ve gülüş açısından da olumsuz bir durumdur. Güzel ve sağlıklı dişlere kavuşmak için neler yapmalıyız?

Gıdalar, içecekler, sigara, alkol ve hatta gargaralar bile dişlerde lekelenmeye sebep olabiliyor. Diş beyazlatan ürünler bu maddelerin etkisini azalarak dişlerin daha az hasar görmesini sağlar.

Rengini korur ve açanları da vardır. Diş beyazlatma ürünleri ve iyi bir diş macununu kullanmayı ihmal etmeyin. Aşındırıcı ve kimyasal madde içerikli ürünleri kullanmayın.

Derin ve çaresiz lekeler için diş hekiminden yardım alın. Derin ve yüzeydeki lekeleri karbamid peroksit maddesi çıkarabiliyor. Doğal diş rengini değiştirse de rengi açıyor.

Bu peroksit bazlı jeli fırça ile dişlere uygulayın. Diş yüzeyindeki çay, kahve ve sigara gibi lekeleri giderir. Bir hafta veya daha uzun sürede etkisini gösterir.

Haftada 45 dakika toplamda uygulamaya çalışın. Dişlerin sağlam güçlü ve beyaz kalması için uzak duracağını şeyler belli. Sağlıklı beslenin ve özellikle meyve tüketin.

Bol bol spor yapın. Bazı ilaçlar da dişleri bozar ve sarartır bu ilaçların benzerlerini kullanabilirsiniz. Günlük diş bakımınızı asla ihmal etmeyin. Dişler fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir