Pazartesi, Nisan 19
Home>>Cinsel Sağlık>>Cinsel Hayatınız Sizi Ne Kadar Memnun Ediyor?
Cinsel Sağlık

Cinsel Hayatınız Sizi Ne Kadar Memnun Ediyor?

Cinsel Hayatınız Sizi Ne Kadar Memnun Ediyor?

Mükemmel mi, monoton mu yoksa berbat ötesi mi? Seks hayatınızda ne kadar mutlusunuz ne kadar tatmin oluyorsunuz? İstatistikler ve gerçekler..

Özellikle ülkemizde ve cinsel tabuların yoğun olarak yaşandığı diğer ülkelerde, cinsellik ne eşlerle ne de diğer insanlarla rahatça konuşulan bir konudur. Bastırılmış duygular, kulaktan dolma bilgiler, cinselliğe yüklenmiş gereksiz anlamlar ve cinselliğin ayıp olduğu düşüncesi nedeniyle seks konusu gündeme geldiğinde kızarır, bozarır ve konuyu değiştirmeye çalışırız.

Merak ettik ve siz sevgili Hürriyet Aile okurlarına seks hayatlarının nasıl olduğunu sorduk.

Açıkçası sonuçlar bizi hayli şaşırttı. Çünkü anket sonuçlarına göre katılanların %26′sının seks hayatı mükemmel görünüyor. Ankete katılanların %23′ü “Seks hayatım yok”, %22′si “İdare eder”, %9′u “Monoton”, %9′u “Berbat ötesi”, %7′si “Düzenli ama heyecan yok” yanıtını vermiş

Bu Öneriler Cinsel Yaşamınızı Renklendirecek

Cinsel hayatı durgunlaşan çiftlere 5 duyu organıyla sevişme önerileri.. Psikiyatrist Özay Özdemir, çiftlere harika öneriler veriyor.. Cinsel hayatınızı harekete geçirin.. Dünyayı duyu organlarımızla algılamaya başlarız. Bu duyularımız, cinsel arzularımızdaki en önemli motivasyonumuzdur. Duyularımızın hazza giden yolumuz olduğunu belirten Psikiyatri Uzmanı Özay Özdemir, duyusal odaklanma egzersizleri ile cinsel hayatımıza nasıl yön vereceğimizi anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir