Pazartesi, Nisan 19
Home>>Cinsel Sağlık>>Cinsel Hayatın Düşmanı Şeker Hastalığı
Cinsel SağlıkYararları NedirZararları Nedir

Cinsel Hayatın Düşmanı Şeker Hastalığı

Cinsel Hayatın Düşmanı Şeker Hastalığı

Ceviz tam bir mucize paketidir. Beyin fonksiyonlarını kuvvetlendirir, mideyi korur, boğaz hastalıklarına iyi gelir. Hatta cinsel gücü de artırır..

Şeker hastalığından dolayı ereksiyon problemi yaşıyorum. Ne yapmam gerek?
ŞEKER hastalığı en önemli iktidarsızlık, sertleşmeme veya erektil disfonksiyon dediğimiz duruma neden olur. Nefsine hakim olmadın mı nefis diye bir şey kalmıyor. Öncelikle hemen hastalığını artık önemsemeye başla. Diyetine uy. Günde en az bir saat hareket et. Ortalama 10 bardak su iç. İlaçlarını düzenli al. Çünkü üroloji uzmanı ne ilaç verirse versin kan şekeri düzene girmezse hastalık uzun sürer. Hastalığı kabul et. Düzelt.
Zihin sağlığını korumak için ne yemek gerekir? Ceviz beyine benzediğinden beyine iyi gelir diyorlar doğru mu?
GÜZEL bir benzetme yapmışlar. Benzetmeler bilginin akılda kalmasını sağlar. İşte size bir mucize paketi daha. Tabi yerseniz. Hem içi, hem ağacının kabukları hem de yaprakları pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. Bol miktarda A, B1, B2, C, E ve K vitaminleri içerir. Verem, kansızlık ve şeker hastalığında hem besleyici, hem de tedavi edicidir. İstersen kabukları ile saçını boyayabilirsin. Her sabah kahvaltıda iki adet ceviz içi ye. Unutmadan yeşil ceviz meyvelerinin kabukları kaynatılarak içildiğinde erkeklerde cinsel gücü arttırdığı biliniyor. Bardak bardak içmeyin, 2 ceviz kabuğundan kaynatılmış, günde en fazla bir çay bardağı yeterli. Bu çay aynı zamanda iştah açar, mide koruyucu ve boğaz hastalıklarında kuvvet vericidir. Nasırlarınıza da ceviz yağı iyi gelecektir.
Sağ kasığımda ciddi bir ağrı var. Penis kenarında da sivilceler çıkıyor. Ne yapmam gerek?
PENİS kenarı sivilceleri önemse. Genelde enfeksiyon belirtisidir. Ancak Behçet Hastalığı gibi romatizmal bazı hastalıklarda da penis kenarında yaralar çıkabilir. Hatta ilk belirti bile olabilir. Kasık ağrıları da bu nedenle lenf bezi şişmeleri ile ilgili olabilir. Önce deri ve zührevi hastalıklar uzmanına git. CRP, tam kan sayımı, tam idrar tahlili, muayene bulgularına göre behçet testi ve kasık ultrasonu isteyebilir. Sonuçlar çıkınca tekrar haberleşelim.
65 yaşında erkeğim. Normalde hiçbir şikayetim, hastalığım yok. Ama gece 12′den sonra sık idrara çıkıyorum.
PROSTAT bezi büyümesi, idrar kese iltihabı, huzursuz mesane, idrar yolu enfeksiyonları hallerinde gece sık idrara çıkma olabilir. Bazı idrar söktürücüler, şeker hastalığı da gece idrar yapma sebebidir. Ayrıca yatmadan çay, bol sıvı, tatlı içecekler de aynı şikayete neden olabilir. Bunları bir değerlendir. Yatmadan idrar yapmayı alışkanlık haline getir. Şikayet devam ediyorsa üroloji muayenesi gerekli.
Kronik boyun ağrısı şikayetim vardı. Doktor epilepsi ilacı verdi. Yan etkisi olduğu için kullanmadım. Ayağıma kramp da giriyor. Doktor ilacın, buna da iyi geleceğini söyledi. Kullanmalı mıyım?
BAZI ilaçlar bazı hastalıklarda verilirken bazı faydaları nedeni ile farklı hastalıklarda da kullanılır. Epilepsi ilaçları da böyledir. Nöropatik ağrı dediğimiz durumlarda da kullanılabilirler. Bence kullan. Yan etki yaparsa bırakıp doktorunla tekrar konuşursun. Magnezyum desteği de al.
74 yaşında erkeğim. Geceleri 3-4 saatten fazla uyuyamıyorum. Check-up yaptırdım, ama bir şey çıkmadı. Psikolojik olduğunu söylüyorlar. Ne yapmalıyım?
UYKUYA dalma sorunu çekiyorsan sebebini bulalım. Önce ölüm korkusu var mı yok mu, onu netleştir. Varsa vazgeç. İnsan korksa da korkmasa da bir gün ölecek. Bu günü öldürmeyelim. Gündüz meşgul ol. Mutlaka yorulacak kadar çalış. Yarın için yapacak işlerin olsun. Hobilerin, meşguliyetlerin, sorumlulukların olmazsa yarının olmaz. Gece yatmadan kitap oku, bulmaca çöz. Geçmişi düşünme. Yatmadan 1 saat önce hafif kahvaltılık atıştırmalar yap. Çay içme. Ihlamur iç, pırasa, ballı yoğurt ye. Yeterli gelmezse uykuya daldırıcı ilaçlardan faydalanabilirsin. Herşeye rağmen geçmezse psikiyatrist değerlendirmesi uygundur.
Kalp kapak ameliyatı oldum. Kan sulandırıcı kullanıyorum. Yeşil sebze yeme dediler. Bir sürü vitamin var diyorsunuz. Sonra da yeme diyorsunuz, şaşırdım. Niye yeşillik yenmesin ki?
BAZI yeşil sebzelerde K vitamini oldukça fazla bulunur. K vitamini, pıhtılaşma faktörlerini arttırır. Pıhtılaşmayı arttırır. İlacın etkisini azaltır. Bu nedenle hastalığı takipte sıkıntılar yaşanır. Lahana, Brüksel lahanası, karalahana, brokoli, pazı, ıspanak, semizotu, maydanoz, dereotu, tere, roka, taze hardal, şalgam, kıvırcık ve marulun yeşil kısımları ile asma yaprağı yeme.
4 aylık gebeyim. Bademciklerim şişti. Doktora sormadan antibiyotik aldım. Şimdi korkuyorum. Ne yapmalıyım?
HANGİ antibiyotiği ne kadar kullandığını bir kenara yaz. Başka ilaç aldın mı, hatırla. 114 numaralı telefonu ara. Ayrıntılı anlat. Doktora danışmadan gebelikte ilaç kullanmayı önermiyoruz. Yanlış ilaca bağlı gelişen acil durumlar için 114 numaralı telefondan Ulusal Zehir Danışma Merkezi’ni arayınız.
İş için Tayland’a ilk defa gideceğim. Hastalığım yok. Bir şey yapmam gerekli mi?
Seyahat aşılarını yaptırman iyi olur. Japon Ensefaliti, Hepatit A, Tifo, Difteri+tetanoz aşısı ve Hepatit B aşısı yaptırman tavsiye edilir.

Sigara menopoz yapar
Sigara içiyorum. 46 yaşındayım menopoza girdim. Arkadaşlarım daha erken dedi. Sigara erken menopoz yapar mı?
SİGARA dumanındaki kimyasal maddeler üreme fonksiyonlarının azalmasına ve yumurtaların er tükenmesine neden olabilir. Sigara içenlerde menopoz (adetten kesilme) içmeyenlere göre 2-4 yıl daha erken meydana gelebilir. İçilen sigara miktarı ve içilme süresi menopozu erkene alabilir.
Sigaraya yeni başladım. Televizyondaki reklamlardan gözüm korktu. KOAH nedir?
GÖZÜN korkacağına akciğerin korksun. Akciğerin bozulduğunda nefes alamayacağını hatırlayarak sende korksan iyi olur. “Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı” isminin baş harflerinden oluşan kısaltılmış bir hastalık ismidir. KRONİK kelimesi uzun süredir devam eden anlamındadır. OBSTRÜKTİF kelimesi tıkayıcı anlamındadır ve bu hastalıkta nefes borularının tıkandığını göstermek için kullanılır. O halde KOAH’ı, “uzun süredir bronşlarda tıkanmaya neden olan bir hastalıktır” şeklinde tarif edebiliriz. Bu hastalığın en kötü yanı, bronşlarda oluşan tıkanmanın bir daha düzelmemesi ve tedavi olunmaz ise hastalığın sinsice ilerlemesidir. Hastalığın en önemli nedeni SİGARA bağımlılığıdır. Benden söylemesi, senden dinlemesi. Yol yakınken vazgeç bu sevdadan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir