Çarşamba, Ağustos 4
Home>>Diyet>>Cilt Sağlığı İçin En İdeal Diyet
DiyetGüzellik - Bakım

Cilt Sağlığı İçin En İdeal Diyet

Cilt Sağlığı İçin En İdeal Diyet

Cilt sağlığı için nasıl beslenmeliyiz, neler yemeli nelerden kaçınmalıyız?

Yaptığınız diyet veya uyguladığınız beslenme tarzı yüzünüze cildinize yansır. Yüzün bazı günler ve zamanlarda daha az parlak ve cansız görünmesinin nedeni beslenme olabilir.

İncelmeyi ve sağlıklı olmayı sağlayan diyet aynı zamanda cilde de sağlık ve güzellik verir. Kırışıklık için antioksidan, sağlıklı yağlar ve doğal nemlendirici etkisi veren gıdalar seçilmelidir. Sebze ve meyve tüketmek cilt için harikadır. Balık da parlaklık ve renk verir. Cildin zarar görmemesi için yeteri kadar nemlendirilmesi gerekir.

Akdeniz diyetinde balık, yeşil yapraklı sebzeler, zeytinyağı ve meyveler kalp dostudur. Faydaları saymakla bitmez. Cilt melonomlarına karşı bu diyet sizi korur. Cilt kanserine karşı bu diyet bire birdir.

Kozmetik ürünlerinde omega 3 yağ asitleri sıkça kullanılır. Zarar veren cilt hücrelerini önler. Cildi esnek tutmaya yardımcı olur.

Zeytinyağı, domates ve kırmızı şarap güneş hasarını azaltır ve tedavi eder. Kimyasal reaksiyonları önler. Etsiz beslenme tarzı vejetaryen beslenme de cildi besler. Hayvansal yağlar ve etler sağlıksızdır.

Taze tahıllı ürünler idealdir. Kırışıklık, kahverengi lekeler ve diğer yaşlanma belirtileri ile serbest radikalleri önlerler. Yağ oranı düşüktür. Cildin su tutmasını önler.

Esneklik parlaklık canlılık verir. Nemlendirir ve besler. Keten tohumu zeytin ve aspir yağları buna dahildir. Yüksek proteinli düşük karbonhidratlı beslenme tarzı da cilt için idealdir.

Beyaz ekmek, pirinç, makarna ve rafine şekerden sağlık ve güzellik için uzak durun. Gerçek tahıllara yönelin. Taze meyveler, çinkolu besinler, antioksidan, yağsız et ve kollajen üreten proteinlere yönelin.

Hayvansal yağlar hücrelerde kötü etkilere yol açar. Cildi nemli tutmak için bolca su için. Balık ve diğer yağsız proteinleri bolca tüketin.

Günlük antioksidan açısından zengin yeşil yapraklı sebzeler yiyin. Yine cilt ihtiyacı, güzelliği ve sağlığı için yağı azaltın. Çiğ sebze, meyve ve salata tüketmeye çalışın.

Düşük şekerli karbonhidratlı öğünler cilde canlılık katar. İnsan yüzü vücudun aynası gibidir. Ne kadar ışıltılı olursa o kadar sağlıklı ve estetik görünür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir