Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Beslenme>>Cilt için Faydalı Yiyecekler Nedir?

Cilt için Faydalı Yiyecekler Neler?

Dikkat çekici ve güzel görünmek için ne giydiğiniz çok önemli değil cildinize nasıl baktığınız önemlidir. Cilt için gerekli olan vitaminler, mineraller ve daha çok kaynağı ise kuşkusuz ki yediğimiz yiyeceklerden sağlamaktayız. Bu konuda cilt bakım ürünleri, maskeler, kozmetik ürünleri gibi ürünlere ihtiyaç duymadan önce daha güzel bir cilt için öncelikle ne yediğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Buyurun cilt için faydalı gelen yiyecekleri ve faydalarını tek tek açıklayalım;

Yumurta

 

Cilt güzelliğini tehlikeye atan en temel olay meydana gelen benler ve kahverengi olarak tabir edebileceğiniz cilt lekeleridir. Bu lekelerden en sağlıklı şekilde kurtulmak için ise yüksek derecede A vitamini içeren yumurtayı tercih etmelisiniz. Yumurta aynı zaman içerisinde bulundurmakta olduğu protein ile de cildi yeniden yapılandırarak meydana gelecek olan cilt kanserine engel olur.

Cilt bakım maskelerinde ve kozmetik ürünlerde en çok bulunan besin öğelerinden biri havuçtur. Bunun nedeni ise içerisinde yüksek derecede retinol bulundurmasıdır. Havucun cilt için en büyük faydası daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlayarak ölü hücreleri temizlemesidir.

Domates

 

Cilt için faydalı yiyeceklerden biri de domatestir. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinin içerisinde yer alan domates ciltte bulunan kırışıklıkların bir numaralı çözüm aracı. Domates içerisinde yer almakta olan likopen cilt kırışıklığını, cilt sarkmasını ve lekelerin meydana gelmesini engellemektedir.

Balık

 

En zengin Omega 3 kaynağı olan balık bayanların vücutları için oldukça önemli bir besindir. Omega 3 temel olarak cildin tekrar yenilenmesini sağlar iken aynı zamanda cildin zararlı güneş ışınlarından korunmasına yardımcı olmaktadır.

Portakal

 

Portakal zengin C vitamini içeriği ile özellikle sigara içmekte olan genç ve yetişkin bayanlar tarafından tercih edilmelidir. Sigaranın cildinize vermiş olduğu zararı daha hızlı ve daha doğal bir şekilde vücuttan atacak olan C vitamini cildinizin hızlı yenilenmesine yardımcı olacaktır.

Yeşil Sebzeler

 

Cilt için faydalı besin öğeleri arasında yer almakta olan yeşil sebzeler zengin içerikleri ile cildin C vitamini eksikliğini giderecek ve demir depolarınızı doldurarak daha hızlı bir şekilde yenilenip ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir