Pazar, Ağustos 1
Home>>Faydalı Bilgiler>>Cilt Bakım Uzmanı Limon

Cilt Bakım Uzmanı Limon

Cilde uygulandığında canlandırıcı bir etkisi bulunan limonu ayrıca peeling, temizleme losyonu ve cildinizi güzelleştiren maskelerin yapımında kullanabilirsiniz.

6 adet limonu halka olarak kabukları ile birlikte dilin. Derin bir kabın içerisine soğuk su koyun dolana kadar ve dilimlemiş olduğumuz limonları içine koyun. Eklemiş olduğumuz limon kabukları yumuşayıncaya kadar 2 saat boyunca bekletin. İstediğimiz kıvama geldikten sonra limonları sıkarak banyo yapacağımız su içerisine limonları ve çıkan suyu ekleyin. Hazırlamış olduğumuz bu limon banyosunun içerisinde 20 dakika kadar kalmamız yeterli olacaktır.

Bu limon banyosu kan dolaşımınızı hızlandırmasının yanı sıra güzel limon kokusu ile de gününüzün dinamik ve hareketli başlayıp o şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Ayrıca limon içeriğinde bulunan asitler sayesinde cilde peeling etkisi yaratır. Dirsek, diz veya taban bölgelerinizde oluşmuş olan sertleşmiş deriyi de yine limon yardımı ile yumuşatıp pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

Bir çorba kaşığı limon suyunu iki çorba kaşığı bal ile birlikte kısık ateş üzerinde hafif bir şekilde ısıtıyoruz. Isıtma işlemi bittiğinde bir süre soğumasını bekliyoruz. Çıkmış olan karışımımızı soğuduktan sonra kurumuş ve çatlamış olan bölgelerimize sürüyoruz. Son aşamada temizlemiş olduğumuz bölgeyi limon kabukları ile güzelce ovalıyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra cildinizdeki gözle görülür farka sizde şaşkın bir halde bakacaksınız.

Limon yağlı ciltleri temizlemekte kullanılan en ideal temizleyicilerden biridir. Neden diye soracak olursanız limonun sıkılaştırıcı etkisinden kaynaklanan bir durumdur.

Şimdi size tarifini vereceğimiz yüz losyonu ile yüzünüzde bulunan siyah nokta ve sivilceleri yok edecek en ideal temizleyicidir.

30 ml. Limon suyu

30 gr. Bal

20 ml. Su (Damıtılmış su olması gerekiyor)

Yukarıdaki vermiş olduğumuz malzemeleri karıştırarak bir cam şişe içerisine koyun. Hazırladığımız bu losyonu sabah ve akşam olmak üzere bir pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın. Bu sayede tertemiz ve canlı bir cilde sahip olacaksınız. Önemli bir hatırlatma yapalım, bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra cildinizin en az iki saat kadar güneş ışığına maruz kalmaması gerekmektedir. Aksi durumda yüzünüzde lekeler meydana gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir