Pazartesi, Ekim 18
Home>>Faydalı Bilgiler>>Cildimizi Güzelleştiren Mucize: Sirke
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Cildimizi Güzelleştiren Mucize: Sirke

Cildimizi Güzelleştiren Mucize: Sirke

Kadınlar cilt bakımına meraklıdır peki bal ve yoğurt ile yapılan maskeden daha faydalısı var mı? Elbette var.. Sirke..

Başta kadınlar olmak üzere çoğu kişinin güzel bir cilde sahip olma arzusu var. Bu isteğe ulaşmak için yapılabilecek varken, “Ben güzellik merkezlerinde zaman ve para harcayamam” diyenler için güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın en kolay alternatifi sirkede!

Uzmanlar, bal ve yoğurdun aksine sirke kullanımının daha fazla yararı olduğunu belirtiyor. Siz de ışıl ışıl parlayan ve her zaman bakımlı bir cildiniz olmasını istiyorsanız, bir çay kaşığı sirkeyi dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve yüzünüzü öyle yıkayın. Ayrıca banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı sirke döküp içinde 10 veya 15 dakika kaldığınızda bedeniniz canlanır.

Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir