Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar? Soru Cevap!

CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Son günlerde eczanelerde ve kozmetik mağazalarında görmeye başladığımız CC  kremler birçok bayan tarafından merak edilir oldu. Makyajgunlugu.com olarak bizde CC krem nedir? CC krem ne işe yarar ?  sorularını sizler için derlemeye çalıştık. Bu yazımızdaki amaç cc kremi size yakından tanıtarak böylece bir kozmetik veya parfümeri mağazasına gittiğinizde her zaman uzman desteği olamayacağı için cildinizde yapmak istedikleriniz için uygun bir ürün almanıza yardımcı olmaktır.

Cc kremin açılımı color correcting dir. Türkçesi ise renk düzleştirici olarak çevrilmektedir. Kore’de geliştirilen bu ürün temel üretim amacı ciltteki sarılığı veya kırmızılığı alarak ciltteki renk eşitsizliğini gidermek amacıyla üretilmiş bir üründür. Özellikle sivilce ve benzeri sıkıntılardan dolayı kırmızı lekeleriniz varsa veya yapı itibarı ile sarı solgun bir cilde sahipseniz CC kremi tercih edebilirsiniz.

Temel amacını belirtikten sonra cildinize başka etkileri de vardır. Yaşlanmaya karşı etkilidir, cildi nemlendirir, aydınlatır, içerisinde bulunan SBF sayesinde güneş ışınlarına karşı cildi korur. Bazı markaların açıklamalarında uzun süre kullanıldığında ciltteki küçük lekelerde ve kırışıklıklarda azalma görüldüğü belirtilmektedir.  Belirttiğimiz bu özellikler özellikle SBF markadan markaya değişiklik göstermektedir.

Merak edilen konulardan biri olan BB krem mi yoksa CC krem mi balığını okumadan önce BB Krem Nedir, Ne İşe Yarar?  makalemizi okumanızı öneririz.

BB Krem mi yoksa CC Krem mi?

Konuyu hemen açıklamak gerekirse BB kremler ve CC kremler arasında çok keskin ayrımlar bulunmamaktadır. Teoride her iki ürün tipide farklı yapılarda olmalarına karşı markalar bu ürünleri kendilerine göre şekillendirmeleri ve ilave özellikler eklemeleri neticesinde neredeyse birbirine yakın kremler olduklarını söyleyebiliriz.

Krem seçiminde iki krem arasında ki temel fark BB kremlerin  kapatıcılık özelliği biraz daha fazla iken CC kremlerin ciltteki renk farklılığını giderme özelliği daha yüksek.

CC kremler BB kremlere göre daha hafif yapıdadırlar. Bu sebeple cildinizde ağırlık hissi yaratmamaktadırlar. Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse CC kremleri tavsiye ederiz.

Hangi Durumlarda CC Krem Kullanmayı  Düşünebilirsiniz?

Krem seçimine geçmeden önce cildinizi tanımanız ve özelliklerini bilmeniz bu konunun olmazsa olmazlarındandır. Sizin için hangi durumlarda CC kremler kullanabilir ve faydasını görebilirsiniz derlemeye çalıştık.

  • Cildinizde renk eşitsizlikleri varsa.
  • Cildinizde sivilce ve benzeri kızarıklar varsa ve bunların kapatılması için.
  • Cildiniz solgun ve donuksa.
  • Fondöten kullanımı sonucu cildiniz yorgun düştüyse veya daha hafif bir makyaj için
  • Daha aydınlık bir cilt için.
  • Güneşten korunmak için
  • Güneş lekesi ve küçük lekeleriniz oluştuysa bunlardan kurtulmak için.

Yukarıdaki sebeplere göre CC kremleri kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir