Pazar, Ağustos 1
Home>>Hastalıklar>>Büyük Göğüslü Kadınlarda Sıkıntı Oluyor
HastalıklarKadın HastalıklarıTedaviler

Büyük Göğüslü Kadınlarda Sıkıntı Oluyor

Büyük Göğüslü Kadınlarda Sıkıntı Oluyor

Estetik ve sağlık açısından büyük göğüsler tehlikelidir. Gerek sırt ve memedeki ağrılar gerek kıyafetteki sıkıntılarla kadınlar bundan muzdarip..

Kadınlarda genellikle sadece estetik soruna yol açtığı sanılan büyük memelerin, sağlık problemlerine de neden olduğu, bunların etkisiyle psikolojik sorunlarının yaşanabildiği belirtildi. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Remzi Fırıncıoğulları, boyun ve sırtında ağrı olan büyük memeli kadınların ayrıca psikolojik olarak da sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

BAZI ŞEYLERİ YAPAMAZLAR
Eski çağlardan beri memenin, güzelliğin ve doğurganlığın sembolü olarak gösterildiğini kaydeden Op. Dr. Remzi Fırıncıoğulları, normalden daha büyük memelerin bazı problemlere yol açtığını belirterek, “Büyük memeye sahip olmak isteyen kadınların sayısı daha fazla olmasına rağmen iri memeli kadınlar sırt ağrısı ve aşırı yükten şikayetçidir. Bu durum kişide kronik ağrı nedeni olabileceği gibi meme altı bölgelerde maserasyon ve dermatozlara da neden olabilirler. Spor yapmanın, koşmanın zorluğundan yakınan iri memeli kadınlar çoğu zaman ince ve dar kıyafetler gibi istediklerini giyememe gibi sorunlar nedeniyle psikolojik olarak da sıkıntı yaşayabiliyor” diye konuştu.

Büyük memelerin ameliyatla küçültülebildiğini kaydeden Op. Dr. Remzi Fırıncıoğulları, bu ameliyatların plastik ve estetik cerrahinin önemli operasyonlarından biri olduğunu söyledi. İşlemin asıl amacının, memenin ağırlığını azaltmak olduğunu kaydeden Op. Dr. Fırıncıoğulları, “Memenin estetik beklentilere göre küçültülmesinin yanı sıra duyusal ve fizyolojik işlevlerinin korunması aynı oranda önemlidir. Bu konuda iyi estetik sonuçlar sağlayan teknik ve yöntemler tanımlanmıştır. Memenin büyüklüğü, sarkma derecesi ve hastanın isteği göz önüne alınarak ‘Vertikal teknik’ veya ‘Ters-T’ tekniği kullanılır” dedi. Op. Dr. Remzi Fırıncıoğlulları, meme küçültme ameliyatı yapılması için öncelikle hastanın sağlıklı ve 18 yaşından büyük olması, ameliyata engel oluşturacak bir rahatsızlığının bulunmaması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir