Çarşamba, Haziran 23
Home>>Güzellik - Bakım>>Estetik Tedavisi>>Burun Estetiği ile Gelen Sağlık
Estetik TedavisiGüzellik - Bakım

Burun Estetiği ile Gelen Sağlık

Burun Estetiği ile Gelen Sağlık

Burun estetiği yaptırmak bazı sağlık sorunlarının aşılmasına da yardımcı olabilir. Sorunsuz nefes alabilmek gibi artıları vardır..

Burun estetiği operasyonu ile sadece görüntünüz değil, hayatınız da değişiyor. Burun estetiği operasyonlarının sorunsuz nefes almaya yardımcı olduğunu belirten Op. Dr. Alper Tuncel; buruna yapılan müdahalelerin artık birçok sağlık probleminin çözümü için tercih edildiğini ifade ediyor.

Nefes alma şikayetlerinden uyku bozukluğuna, unutkanlıktan, kalp krizine kadar pek çok sağlık problemi burun estetiği operasyonları ile ortadan kalkabiliyor.

En çok yapılan estetik müdahalelerin başında yer alan burun estetiği operasyonu (rinoplasti), günümüzde artık yalnızca daha iyi bir görüntü için yaptırılmıyor. Nefes almamızı sağlayan, oksijenin merkezi olan burnun hayatımızdaki önemine değinen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, burun estetiklerinin artık sağlık problemlerinin çözümü için de tercih edildiğini ifade ediyor.

Son zamanlarda kişiler burun operasyonlarını sadece yüz güzelliğini ortaya çıkarmak için değil, kalp krizi, unutkanlık, baş ağrısı, nefes almakta güçlük gibi sağlık sorunları yaşamamak için yaptırıyorlar. Nefes alıp vermekte problem yaşayan kişiler burunlarına yapılan estetik müdahaleler sayesinde yaşanan nefes darlığı da ortadan kalkıyor.

Burun eğriliğinden kaynaklanan sağlık sorunlarında en etkili çözüm yöntemi “estetik”

Burundan nefes almayı zorlaştıran ve burunda eğriliğe yol açan problemlerin septum adı verilen yapıdaki eğriliklerden olabileceğini belirten Op. Dr. Alper Tuncel, bu durumun doğuştan da olabileceğini ifade ediyor. Op. Dr. Alper Tuncel, burun içerisinden oksijeni taşıyan havanın yeteri kadar geçememesi durumunda kalp krizi, şiddetli baş ağrıları, uyku bozuklukları, eklem yerlerinde ağrılar, ağızdan nefes alma nedeniyle sinüzit ve dolayısıyla yine baş ağrısı, trakeit, larengit gibi üst ve hatta alt solunum yolu enfeksiyonları, ağızda kuruluk, diş çürükleri ve ağız kokusu gibi rahatsızlıklara neden olabileceğini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir