Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Ebeveyn>>Anne ve Çocuk>>Boşanan Ebeveynlerin Yaptığı Büyük Hatalar
Anne ve ÇocukBaba ve ÇocukEbeveynRuh Sağlığı

Boşanan Ebeveynlerin Yaptığı Büyük Hatalar

Boşanan Ebeveynlerin Yaptığı Büyük Hatalar

İlişkinin kesildiğini çocuklara anlatmak zor olabilir. Sonuna kadar bu çocuklar bu durumdan etkilenecektir.

Aniden huy değiştirme, hırçınlaşma, yemek düzeninde bozulmalar ve okuldaki başarısızlıklar baş gösterir. Kendi davranışlarını yönetemezler. Yetişkinlerin dikkatli ve ilgili olmaları gerekiyor. Uzun vadede çocuklara zarar vermeden nasıl boşanılır?

Çocuğunuzu haberci yapmayın. Anne baba arasındaki soğuk iletişimi yürüten kişiler çocuklar olmamalı. Aşırı duygusal stresli bir durumdur. E mail ile eski eşle iletişim kurulmalıdır. Eski yaraları deşmeyin ve bunu çocuğun yanında yapmayın. Çocuğun duygusal sağlığı buna bağlıdır.

Kontrol kaybı ve boşanma sonrası duygular için terapistle görüşün. Kızgınlıklarını anlayın ve anksiyete gibi sonuçlardan korumak için terapiye götürün. Yanlış bir söz veya hareketiniz onda onarılmayacak ruhsal yaralar açacaktır.

Onu elde edin. Çocuklar anlaşıldıklarını bilmek ister. Onları anlayın ve istedikleriniz ruhsal açıdan verin ki onun ailesi olduğunuzu bilsin ve güvende hissetsin. Onu eleştirmeyin. Yeni arkadaşları hakkında bilgi alın onları eve çağırın, birlikte zaman geçirin. Duygularını yazmasını isteyin.

Üçüncü derece aile üyeleri. Teyze ve amca ziyaretlerini bir süre erteleyin. Çünkü anne veya babanın mutlaka konusu açılacaktır. Çocuğunuzla baş başa kalıp hafta sonlarını kendinize ayırın. Eğlenceli aktivitelerde bulunun.

Yapılan hasarı onarın. Çoğu boşanmış anne baba durumu yönetemez. Çocuklar son derece bağışlayıcıdır. Onunla konuşun anlatın ve içini rahat ettirin. Davranışlarındaki yanlışları açıklayın gerekirse ondan özür dileyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir