Salı, Mayıs 11
Home>>Hastalıklar>>Böbrek Sağlığı Nasıl Korunmalı?
HastalıklarSağlık HaberleriTedaviler

Böbrek Sağlığı Nasıl Korunmalı?

Böbrek Sağlığı Nasıl Korunmalı?

Vücudumuzdaki Su Dengesi Önemli!
Su, insan vücudunda en fazla miktarda yer alan maddedir. Vücudumuzda gerçekleşen metabolik olaylarda, vücudumuzu besleyen maddelerin gerekli yerlere iletilmesinde, atık maddelerin vücuttan atılmasında gerekli olan en temel araç sudur.

Bu nedenle her mevsim su vücudun ihtiyaç duyduğu kadar alınmalı (günde 1.5-2 litre), böbreklerin korunmasının en temel kaynağı olduğu unutulmamalı ve vücut hiçbir şekilde susuz bırakılmamalıdır.

Sıvı tüketiminin az olması taş hastalığına ve enfeksiyona sebep olabilir.
Böbrekler her gün düzenli olarak vücudumuzun içerisinde meydana gelen kreatinin, ürik asit gibi zararlı atık maddeleri seyrelterek su ile vücuttan atmaktadırlar. Günlük ihtiyacının altında sıvı tüketen bireylerde idrar akımı yavaşlayarak durağanlaştığı için idrar yolu iltihapları ve taşların oluşumu kolaylaşacaktır. Bundan dolayı böbrek sağlığının korunmasının en temel şartı bu miktarda su tüketmelidir

İçtiğiniz Suyun Kalitesi de Önemli
Günde 2 ton suyun süzülüp daha sonra tekrar emilmesini sağlayarak su dengesinin ayarlandığı mükemmel organlarının sağlığına büyük bir önemle dikkat edilmelidir. Tüketilen suyun kalitesi ne kadar yüksek olursa böbreklerin sağlığı da o kadar iyi bir şekilde korunacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir