Çarşamba, Nisan 21
Home>>Güzellik - Bakım>>Bitkilerle Cilt Maskeleri, Tonikler ve Kremler Nelerdir?
Güzellik - BakımMaskeler

Bitkilerle Cilt Maskeleri, Tonikler ve Kremler Nelerdir?

Bitkilerle Cilt Maskeleri, Tonikler ve Kremler

Son yıllarda ülkemizdeki milyonlarca bayan sadece doğru kıyafet ve aksesuar seçimi ile güzel görünmenin yeterli olmayacağını anlamış durumda. Bu bağlantı da en önemli noktanın cilt bakımında ve cilt güzelliğini sağlayarak korumakta olduğunun farkına varan hanımlar evlerinde uygulayacakları cilt maskeleri, tonikler ve kremler ile cilt sağlığını koruyabilirler.

Son yıllarda kozmetik ürünlerinde artık kimyasal maddelere değil bitkilere yer verildiğini görüyoruz. Daha sağlıklı, doğal ve hızlı güzellik sağlamak için bitkilerin faydaları tartışılmaz bir nokta olur iken bizde yüzyıllardır bilinen ve uygulanan bitkisel cilt maskeleri, bitkilerin cilt için faydaları, tonikler ve kremler hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Kuru Ciltler İçin

Bakımı en kolay olay ciltler arasında yer almaktadır. Kuru ciltlerin bakımı için en çok önerilen bitki ise şüphesiz ki avokado. Avokado maskesini düzenli olarak cildinize uyguladığınız kapanan gözeneklerin daha hızlı açılması ve nefes alınması sağlanacaktır. Avokado maskesi hazırlar iken öncelikle bir adet avokado meyvesini alıyor ve eziyoruz. Daha sonra bir kap içerisine alıyor ve yarım tatlı kaşığı bal, bir tatlı kaşığı elma sirkesi ilave ediyoruz.

Bu karışımı bir süre karıştırdıktan sonra içerisinde yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı kadar da zeytinyağı ilave edip yüzümüze uyguluyoruz. Bu karışımı yüzünüze ve cildinize uyguladıktan sonra yarım saat bekletip yıkayabilirsiniz.

Normal Ciltler İçin

Eğer hassas olmayan normal bir cilde sahipseniz bakımında çok zorlanmayacaksınız. Vitamin içeriği ağırlıklı olan maskeler hazırlayarak cilt güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Bunun için sizlere önereceğimiz maske ise elma maskesi olacak.

Öncelikle yeşil ve taze bir elmayı ince ince rendeliyor ve daha sonra derin bir kap içerisine alıyoruz. Ardından kap içerisine bir çorba kaşığı dolusu kadar krema ilave ederek iyice karıştırıyoruz. Hazırladığınız bu karışımı cildinizin her noktasına uygulayabilirsiniz. Karışımın cildinizde 10 dakika kadar durması yeterli olacaktır.

Yağlı Ciltler İçin

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz her maske cildiniz için sağlıklı olmaz ve olumlu etkiler göstermez. Yağlı ciltlere sahip olan bayanlar için çökelek maskesi önereceğiz. 4 yemek kaşığı kadar çökelek, az miktarda ada çayı, 1 kahve fincanı ılık süt ile bir mikser yardımı ile karıştırıyoruz. Hazırladığınız bu karışımı sadece yüz ve boyun bölgenizde dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir