Pazar, Mayıs 9
Home>>Aşk ve Sevgi>>Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Söylersiniz?
Aşk ve SevgiFaydalı Bilgiler

Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Söylersiniz?

Birine Ondan Hoşlandığınızı Nasıl Söylersiniz?

Geri dönüşü olmayan bir itiraftır birinden hoşlandığınızı söylemek. Bir yerde canınıza tak eder ve söylersiniz.

Sağlıklı bir ilişki için doğru adım atmak gerekir. Kendi benlik saygınızı düşünerek ve karşı tarafın beklenti ile egolarını düşünerek yaklaşmalısınız. Önce doğru soruyu bulun. Sizi sevdiğini mi merak ediyorsunuz uyumlu olduğunuzu mu? Önce onunla kendinizi bir arada düşünün. Onunla eğlenemiyor veya yanında kendinizi iyi hissetmiyorsanız bu işten vaz geçin. Kendi başınıza da mutlu olabilirsiniz. Tek olmak en sağlıklı mutlu ve eğlencelisi olabilir. Çünkü yanlış bir ilişki yıpratır, üzer. Çok düşünüp ayrıntılara takılmayın ve kendinize güvenin. Karşı tarafa kırılgan güvensiz yapınızı göstermeyin. Sözlerine başka ve fazla anlamlar yüklemeyin.

Merhaba diyorsa sadece merhabadır. Şunlara dikkat edin.
Bu sözleri ondan sıkça mı duyuyorsunuz.
Size kibar mı yaklaşıyor, hesap öderken nasıl davranıyor.
Size odaklanıyor mu dikkati dağınık mı.

Dakikalarca sizinle konuşabiliyor mu.
Göz temasına dikkat edin. Utangaçsa bundan kaçınacaktır ama bunun olması iyi bir işarettir.
Havadan sudan sözlerini kişisel almayın. Alıngan ve büyüten kişi olmayın.
Arkadaşlarınızdan bu ilişki hakkında düşüncelerini alın. Uzak bir çift göz her şeyi daha iyi görebilir.

Küçük bir flört aşamasından geçin. Göz kontağı, ona dikkat vermek ve sorular sormakla başlayın. Aşırıya kaçmadan sohbet edin ve zamanla rahat ve yakın hissettiğinizde ona açılın.

Kendinizi Biriyle Çıkmaya Hazır Hissediyor musunuz?

Aşık oldunuz veya buna yakın şeyler hissediyorsunuz. Ondan hoşlandınız, o da sizden. Peki, buluşmaya onunla çıkmaya hazır mısınız?

Ailenizden gece buluşmaları için izin alıp rahatça dışarı çıkabilmelisiniz. Tabii ki, fakat önce kendinize sormanız gereken bazı sorular olacaktır.
15-16 yaşında da insanlar buluşmaya gidiyor fakat kim hangi yaşta hazır olur, olgunluğa ulaşır bu bilinmez. Her insan farklı zamanda hazır olur.

Cinsel anlamda da ruhsal olarak da kendinizi hazır hissetmeniz önemli. Uzun vadeli ilişkiler bakımından ileri yaşta insanlar buluşmalara daha hazır ve bilinçli gidiyor. Kimsenin size sınırlarınızı söylemediği yaş, olgun olduğunuz zaman ve yaşınızdır. Kendi cinsel ve duygusal kararlarınızı rahatça aldığınız zamandır bu.

Hayır ve dur demeyi bilmek de olgunluktur. İlişkilerde yer alan retler ilişkiyi zedeliyorsa sağlam bir durum yoktur. Kırmadan nazik bir şekilde olmazlarınızı belirtin. Önce iki iyi arkadaş olabilin, fikir ve ruhlar uyuşmalı. Bu yüzden romantik buluşmadan önce birbirinizi iyi tanıyın.

Bir de çıkmaya başlamadan önce o kişiden fiziksel ve ruhsal anlamda gerçekten hoşlanıyor musunuz bunu düşünün. Sadece iyi görünmesi yetmez, davranışları, huyları, alışkanlıklarını inceleyin. Ortak noktalarınızı bulun.

Bu kişi sizin için güvenilir mi ve doğru kişi mi? Her şey tamamsa, buluşmaya biriyle gitmeyin, samimi ve rahat bir ortamda olun ve dostça güzel bir akşam geçirirken aynı zamanda küçük detaylarla romantizm de katın.

İlişkinizde Tartışmaya Yer Vermeden Huzuru Yakalayın

Hiçbir evlilik fikir çatışması veya tartışma olmadan geçmez. Bu bir masal veya oyun değil.

Sadece sıkça tartışmalar kavgaya vardırılmadan çığlık ve ses yükselmeleri olmadan mantık eşliğinde fikir ayrılıkları tartışılmalıdır. Evlilikte, evde huzur önemlidir. Birbirine kızgın veya kırgın olabilirler bir terapist veya psikolog ile birlikte görüşmek işe yarayacaktır.

Zamanı yeniden değerlendirmek baştan başlamak size iyi gelecek. Evlilikte huzur, tecrübeyle de paraleldir. Eğitimli kişiler daha başarılıdır ve evlilik eğitimi görenler de. Yatağa kızgın ve küs girmeyin. Gece yatmadan önce sorunlarınızı çözmüş olun.

Düşünceleriniz gece uyurken de temizlenecek ve sabah yenileneceksiniz. Kavga sırasında 30 saniye de olsa bir ara verin. Odadan çıkın ve sakinleşin. Empatiyi unutmayın. Kendinizi eşinizin yerine koyun ve neler hissettiğini anlayın.

Yanlış bir şey yaptığınızda veya o yaptığında üzerine gitmeyin yanınızda bir mizah dergisi bulundurun. Yine güzel bir öneri tartışma anında sessizliği sağlayın bir süre bekleyip birbirinize dokunun. Birbirini tutmak dokunmak bağlanmayı artırır.

Evliliklerde kendinizin de eksiklerini görün ve bilin. O hatalıysa siz de dağınık veya boş vermiş olabilirsiniz. Bir kısa mola verip düşünün. Mükemmel evliliklerde uzlaşma ve empati önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir