Salı, Kasım 23
Home>>Faydalı Bilgiler>>Bikini Bölgesi Ağdası Nasıl Yapılmalı?

Bikini Bölgesi Ağdası Nasıl Yapılmalı?

Tam anlamıyla bu bölgede kapsamlı temizlik yapılmaması gerekiyor. Peki bunun sebebi nedir, bikini bölgesi ağdasının incelikleri..

Kış bitti bitecek derken bahar yüzünü gösterdi. Dolayısıyla havuzda, denizde rahat günler geçirmek için ağda ve epilasyon sıklığını arttırmanız gerekecek. Peki, bikini bölgesine ağda yaparken başınıza gelebilecek talihsiz olaylar nelerdir? Bunlardan nasıl korunabilirsiniz?

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Ağda, enfeksiyon kapma riskinizi arttırır. Tahriş olan bölgede kıl köklerinde yırtıklar ve yaralar meydana gelebilir. Bu yaraların enfekte olmaması için kişisel temizliğe önem vermek gerekir.

Yanıklar

Dokunduğunuzda bile elinizi yakan ağdanın çok sıcak olduğunu herkes bilir. Bu nedenle hassas bikini bölgesine uygulanması yanıklara sebep olabilir. Ağdanın kesinlikle bir profesyonel tarafından sürülmesi ve yapılması gerekir. Aksi takdirde istenmeyen yanıklar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Çok hassas bir bölge olduğundan bir kez yaralandığında iz de kalabilir.

Batık kıl kökleri

Kıl, ağda ile aniden çekildiğinde ardından incecik bir tüy çıkmaya başlar. Bu tüy yeterince güçlü olmadığından yolunu bulamayabilir ve batık dediğimiz çıkmamış tüyler söz konusu olabilir. Batıklar iltihaplanabilir ve büyük sorunlara yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir