Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Beslenme>>Beyin Taramaları Gıda Bağımlılığı Yapar mı?
BeslenmeHastalıklarSağlık HaberleriTedaviler

Beyin Taramaları Gıda Bağımlılığı Yapar mı?

Beyin Taramaları Gıda Bağımlılığı Yapar mı?

Yeni araştırmalara göre beyin taramaları, beyin filmi, MR, tomografi ve benzeri görüntüleme ve tarama işlemleri bazı insanlarda patates, beyaz ekmek gibi karbonhidratlı yiyeceklere yönelmeyi sağlıyor.

Yemek uzmanları kişinin yemek alışkanlıklarını yemek sırasındaki davranışlarını etkilediğini belirtiyor. Aşırı kilolu ve obezlerin beyin aktivitelerini izlemek için 4 saat boyunca gerçek zamanlı MRG uygulaması kullanıldı. Katılımcıların kan şekeri ve açlık düzeylerine bakılmıştır. Erkekler öğünlerinde aynı tat, kalori ve şeker oranına sahip iki milkshake içecek tükettikleri görülmüştür. Tek farkı bir milkshake yüksek glisemik indeksli karbonhidratları ve diğer düşük glisemik indeksli karbonhidratları birden içerir. Yüksek glisemik indeksli karbonhidratlar kana şekeri hızlıca yayar beyaz ekmek ve beyaz pirinç bolca şeker içerir. Düşük glisemik indeksli gıdalar tatlı patates ve tam buğday ürünlerindedir. İşlenmiş ve hazır gıdalardaki karbonhidratlar kandaki şekeri yükseltir açlığa neden olur.kilo kontrolünde başarısızlığa neden olur.

En İyi ve En Kötü Aperatifler

Kötü: Soğan halkaları kızartıldığı için kötü bir atıştırmalıktır. Yağ miktarı fazladır belinizi kalınlaştırır.

Sebze tüketmek sizin için daha iyi. Kızartmalar kalori deposudur. 2000 kalori içerir günlük tuz ihtiyacının 2 katını bir porsiyon soğan halkası içerir.

İyi: Sebzeli kebaplar besleyici bir alternatiftir. Izgara sebzeleri her şeyin yanında tüketebilirsiniz. Soğan, kırmızı ve yeşil biber, kabak ve domatesli karışık ızgara deneyin. Yoğurt turşu ve sarımsakla ufak bir meze de hazırlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir