Pazar, Eylül 19
Home>>Beslenme>>Beyaz Etten Gelen Sağlık

Beyaz Etten Gelen Sağlık Nedir?

Günümüzde et tüketimi hususunda insanların yeterli düzeyde bilgilendirilmediği ve bu nedenle de bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadıkları açık bir gerçek.

Öyle ki araştırmacı ya da bu konu üzerinde uzman olarak gösterilen kişilerin açıklamalarının insanların kafasını karıştırması da çok ayrı bir sorun.

Organik Tavuk Eti

Kimi uzmanlar tarafından zararlı bir besin gibi gösterilen et, aslında insan vücudu için en önemli besin kaynaklarından bir tanesidir. Burada kırmızı etin insan sağlığı üzerinde yol açtığı kolesterol ve buna benzer rahatsızlıkları göz önünde bulunduracak olursak, kırmızı etten ziyade beyaz et ile insanların protein ihtiyacını karşılamaları konusu, özellikle de son zamanlarda büyük bir önem kazanmıştır. Sağlık açısından son derece yararlı olan beyaz et tüketimi hem vücudun vitamin, mineral ve protein ihtiyacını önemli ölçüde karşılarken hem de bu beslenmeden dolayı ortaya çıkması muhtemel yan etkilerin de en aza çekilmesini sağlamaktadır. Özellikle de tavuk tüketimi fiyat olarak daha uygun bir seçenek oluştururken, aslında sağlığımız açısından da en iyi tercihler arasında yer almaktadır. Ancak burada bahsedilen kesinlikle organik tavuk eti tüketimidir. Zira son zamanlarda üretimi inanılmaz artış gösteren hormonlu tavuklar, yarardan çok zarara neden olabilmektedir. Düzenli bir şekilde tavuk eti tüketmesi hususunda dikkatli olan insanların, zaman içinde daha sağlıklı bir fiziki yapıya sahip oldukları da görülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir