Abone Olarak Yeni Yazılarımızı İlk Siz Görebilirsiniz.
Ev>>Gebelik - Hamilelik>>Bebeğiniz Yolda, Peki Siz Hazır mısınız?
Gebelik - HamilelikHastalıklarTedaviler

Bebeğiniz Yolda, Peki Siz Hazır mısınız?

Bebeğiniz Yolda, Peki Siz Hazır mısınız?

Bebeğiniz yolda peki siz ne kadar ve nasıl hazırlık yapıyorsunuz? İşte taze anne babalar öneriler..

Yemek ve temizlik konusunda artık daha hassas olacaksınız. İçgüdülerinizi izleyin, soğuk ve sıcak yemekler için düzenlemeler yapın. İyi bir pişirme seti ve dondurucu edinin. Dondurulmuş sebzeler, makarna, pirinç, sağlıklı tahıl, ve konserve gibi ürünleri dondurucu ve kilerde depolayın.

Fiş ve elektrikli prizli ürünleri etraftan izole edin. Güvenli dolaplara bu tarz şeyleri koyun. Kapıları ve penceleri dolapları sabitleyin sağlamlaştırın. Keskin köşeleri dolguyla kaplayın. Ulaşabileceği kablolu cihazları yukarı kaldırın. Su ısıtıcı gibi sıcak şeyleri az ayarda kullanın ve yine uzak yerlerde tutun. Arabanıza bebek koltuğu alın ve sabitçe monte edin. Yeni bir bebekle hayatınızda değişimler yapacaksınız.

Evde hayvan besliyorsanız bebeğinize daha fazla ilgi vereceksiniz. Küçük dostunuz ile bebeğinizi birbirine alıştırın. Tabii hayvanların iyi bir kontrolden geçmesi tüylerinin alınması şart. Çok iyi bir pediyatrist çocuk doktoru uzman seçin. Anında ulaşabileceğiniz bir doktor veya sağlık uzmanı edinin. Gündüz bakım merkezlerini de temizlik, eğitim, öğretmen, güvenlik ve iletişim bakımından iyi seçin.

Diğer velilerden fikir alın. Yemek planlarınızı ona göre ayarlayın. Birlikte yemeye özen gösterin. Uyku planı oluşturun, bebekler erken yatmalı, siz de çok geçe kalmayın. Sağlıklı bir bebeğin nelere ihtiyacı olduğunu doktorundan ve internetten de öğrenebilirsiniz. Annesi olarak kendi bakımınızı ve özel hayatınızı da unutmayın. Bebeğinizle sağlıklı günler dilerim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir