Pazartesi, Ağustos 2
Home>>Hastalıklar>>Baş Dönmesi Ve Orta Kulak Problemler
HastalıklarTedaviler

Baş Dönmesi Ve Orta Kulak Problemler

Baş Dönmesi Ve Orta Kulak Problemler Neler?

Pek oğumuz baş dönmesi sorunu ile karşı karşıya kaldığımız durumlarda ciddi bir panik durumu yaşarız. Bu durumun neden kaynaklandığı konusunda tam anlamı ile bilgi edinmemiz son derece zordur. Baş dönmesi rahatsızlıkları farklı durumlardan kaynaklanan sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir durum olup, bu durumun nörolojik kaynaklı mı yoksa orta kulaktan kaynaklanan bir sorun mu olduğunu ancak doktora başvurarak gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra anlayabiliriz.

Orta kulak bölgesinde yer alan salyangoz ve denge kristalleri herhangi bir nedene bağlı olarak etkilendiği zaman, bu etkilenmenin bir neticesi olarak hastaya yan tesir şeklinde baş dönmesine sebep olan sonuçlara neden olabilir ve hatta menier adı verilen hastalık belirtileri de kendini gösterebilir. Bu da kişinin denge problemleri yaşamasına neden olabilirken, alınacak uzun süreli tedavileri gerektirebilen bazı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına da yol açabilmektedir.

Vakit Kaybetmeden Doktora Başvurun
Tüm bunlara bakarak baş dönmesi ciddi rahatsızlıkların habercisi olabileceğinden dolayı, böyle bir durumda vakit kaybetmeden derhal bir hekime Başvurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir