Pazar, Eylül 19
Home>>Faydalı Bilgiler>>Bal Maskesi İle Güzelleşin!

Bal Maskesi İle Güzelleşmek Nasıl Yapılır?

Biz bayanlar olarak cildimizi pürüzsüzleştirmek adına pahalı kozmetik ürünlerine para yatırırız. Artık makyajgunlugu.com ekibi olarak buna dur diyoruz! Bal maskesi, ile artık sizde harika bir cilde sahip olabileceksiniz.

Balın cilde olan faydalarından bahsedecek olursak ilk öncelikle cildinizi büyük ölçüde sıkılaştırmakla kalmaz aynı zamanda cildinizi gözle görülür derecede bir parlaklık verir.

Bal ile cilt sıkılaştırıcı maske tarifi:

  • 1 kaşık bal
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt suyu
  • 1 tatlı kaşığı kil

1 kaşık balı bir kasenin içerisine ilave ediyoruz. Bala alerjiniz olup olmaması çok önemlidir. Alerjiniz varsa ve ya cildinize hiç bal sürmediyseniz mutlaka test etmelisiniz.

Sulanmış yoğurdunuz varsa kesinlikle çöpe atmayın. Sulanmış yoğurdunuzun içerisinden 1 tatlı kaşığı kadar yoğurt suyu alın ve balın içerisine katın. Yoğurt suyunun içerisinde gençlik hormonunu aktive edecek amino asitler mevcuttur. Hatta yatmadan önce mide probleminiz yoksa bir kase sulanmış yoğurt yiyerek karın bölgesi yağlanmasını önleyebilirsiniz. Son olarak içerisine 1 tatlı kaşığı kil ilave ediyoruz. Kil, cildin sıkılaşmasını sağlamak amacıyla ilave edilir. Yaptığınız karışımı iyice karıştırarak yüzünüze uygulayın. Maske cildinizde 15 dakika kadar kaldıktan sonra soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.

Cildi canlandıran bal maskesi:

  • 1 tatlı kaşığı çiçek balı
  • 2 tatlı kaşığı salatalık rendesi
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi

Bal, cildin canlanmasını sağlayan ana maddedir. Salatalığın içinde bulunan maddeler cildin diri kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kesinlikle salatalık rendesini maskemizde kullanmalıyız. Türk kahvesi kafein içermektedir. Kafein cildin dolaşımını hızlandırmaktadır. Dolaşımın hızlanması sonucu cildiniz canlanacaktır.

Bal ve çay maskesi:

Bal ve çay maskesi çok güzel bir ikilidir. Hepimizin evinde neredeyse bal ve yeşil çay bulunmaktadır. Bu maske her cilt tipine uygun olduğundan en çok tercih edilen maske olarak kullanılmaktadır. Yeşil çay ile bal ile yapılan peeling, cildinizi zararlı etkilerden korur.

Yeşil çay ile yapılan maskeler kırışıklığı önlemekle beraber ileride oluşacak lekeleri de yok etmektedir. Peki, bu mucizevi maske nasıl yapılmaktadır?

  • 1 tatlı kaşığı çiçek balı
  • 1 tatlı kaşığı demlenmiş yeşil çay

1 tatlı kaşığı çiçek balının içerisine 1 tatlı kaşığı demlenmiş yeşil çay ekleyerek yüzünüze uygulayın. Ardından yüzünüze uygulayarak 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir