Pazar, Kasım 21
Home>>Faydalı Bilgiler>>Arınma Terapisini Baştan Ayağa Uygulayın
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

Arınma Terapisini Baştan Ayağa Uygulayın

Arınma Terapisini Baştan Ayağa Uygulayın, Arınma terapisi nedir ?

Arınma terapisi ile sağlıklı güzelliğe kavuşun. Vücut, saç ve cilt için ayrı ayrı bakım ve arındırma uygulayın. Bu yaz en güzel siz olun ve ışıldayın..

VÜCUT
Profesör Dr. Osman Müftüoğlu, vücudun arındırılması gerektiğini şöyle anlatıyor: “Hayatınızın tadını kaçıran, yaşam kalitenizi azaltan sorunlardan çoğunun nedeni; bedeninizdeki aşırı toksin yükü olabilir. Hücre, doku ve organlarınızı paslandıran, çöplüğe çevirip aşındıran 100 binlerce zehirli toksin; bedeninizi işgal etmiş olabilir. Bütün bunlar temizlenmeye, arınmaya, hafiflemeye kısacası detokslanmaya ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor.”

CANLANDIRIN: Bedeninizi toksinlerden arındırmanın en etkili yolu, doğru bir diyetten geçer. Ama en doğrusu, doğru beslenme alışkanlığını, yaşamınızın tümüne yaymaktır. Özellikle detoks süreci boyunca, gündelik sebze ve meyve tüketiminizi artırın ve bol bol sıvı için. Bu dönem boyunca şekerli, işlenmiş ve kızarmış yiyeceklerden uzak durun. Bol bol salata yemek ve özellikle koyu yeşil sebzelere ağırlık vermek, vücudun detoks sürecini hızlandıracaktır. Ilık su ve limon suyu karışımı ise karaciğerin toksinlerden arınmasını sağlar.
ONARIN: Vücudunuzu doğal kıllı bir vücut fırçasıyla fırçalamak ve bol bol su içmek lenf drenajını düzenler. Detoks süreci boyunca kendinizi şiş hissederseniz, aromaterapik lenf masajı yaptırın. Spa’larda uygulanan ve sıcak battaniyelerle yapılan vücut detoksu da bedeninizin doğal detoks kapasitesini artırmaya yardımcı olur.

SAÇ
Çok fazla şekillendirici ürün kullanmak; stresli saç derisi, sağlıksız saç kökleri ve saç telinin zayıflaması anlamına gelir. Saçınıza sürdüğünüz silikon bazlı parlatıcıların ve jölelerin; saçınızdaki doğal yağ ve su dengesini bozarak kurumasına, zarar görmesine yol açabileceğini de unutmayın.

CANLANDIRIN: Jojoba yağı, içinde bol miktarda bulunan yağ asitleri ile saça parlaklık verir ve stresli kafa derisini rahatlatır. Arındırıcı bir şampuan kullanarak saçınızı, biriken ürün kalıntılarından arındırın.
ONARIN: Saçlarınızın kötü durumda olduğunu düşünüyorsanız, şampuanınızı değiştirirken bir uzmandan yardım alın. Diyetinize yumurta, havuç, buğday özü, balık, mantar, süt ürünleri, badem, brokoli ve taze meyveler ekleyin. Ayrıca E, A ve B6 vitaminleri, niacin ve antioksidan besin takviyelerinden destek alın. Kaliteli bir uykunun ve bol su içmenin de saç sağlığı için son derece önemli olduğunu unutmayın.

CİLT
CANLANDIRIN: Cilt detoksunun en etkili yolu, terlemeden geçer. Terleme yoluyla gözenekler açılır ve toksinler atılır. Buhar, sauna, egzersiz ve sıcak çamur maskeleri yani terlemenizi sağlayan her şey, bu sürece yardımcı olur. Fesleğen, lavanta ve sandal ağacı esansiyel yağları da cildin toksinleri atmasını destekler. Peeling tedavileri de cildin kendini yenileme sürecini tetikler. Ayrıca oksijen terapileri ve nem verici bakımlar da cilt detoksu sağlar.
ONARIN: Yüzünüze ve tüm vücudunuza siyah susam yağı sürmek; cildinizin canlı ve parlak görünmesini sağlarken, sıkılığını da artırır. Shea, argan yağları, sandal ağacı ve gül esansiyel yağları da benzer bir etki yaratır. Uzmanlar cildin sağlıklı görünümünü desteklemek için E ve C vitaminleri ile Omega 3 besin takviyelerini öneriyor.

BEŞ GÜNLÜK DETOKS PROGRAMI
Bu detoks reçetesini beş gün uygulamaya çalışın.
Güne başlarken: Ilık su ve limon karışımıyla beraber yedi badem ya da üç ceviz.
Kahvaltı: Mevsim meyveleri ya da içine dövülmüş bir ceviz ve elma dilimleri katılmış yarım kap yoğurt, bir bardak yeşil çayla beraber.
Ara öğün: Lifli sebzelerle katı meyve sıkacağında hazırlanmış bir sebze suyu.
Öğlen: Mercimek ve sebzeler ile hazırlanmış bir salata ya da sebze çorbası ve salata.
Ara öğün: Bitki çayı, bir meyve ve bir-iki yemek kaşığı badem, fındık ya da ay çekirdeği (tuzsuz ve kavrulmamış).
Akşam: Bir tabak buğulanmış veya haşlanmış sebze yanına 150 gram balık, tavuk ya da hindi ve yanına çorba ya da salata.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir