Pazar, Eylül 19
Home>>Hastalıklar>>Ara Sıra Mola Vermenin Yararları
HastalıklarRuh SağlığıTedaviler

Ara Sıra Mola Vermenin Yararları

Ara Sıra Mola Vermenin Yararları

Yeniden eski enerjimizi kazanmak stresten arındırır, her işimizde daha motive olmamızı sağlar. Sadece 10 dakikalık küçük molalarla kendinize zaman ayırın, arada nefes alın. Dinlenmiş bir beden ve zihin daha aktif ve işlevli olur. Haydi hemen masanızdan kalkın ve biraz tur atın. Döndüğünüzde daha odaklı ve yenilenmiş hissedecek, kendinizi işinize daha iyi vereceksiniz. Gücünüzü planlayın, kendi pil ömrünüzü ancak siz bilebilirsiniz.

Saatlerdir çalışıyorsanız 15 dakikalık hatta 1 saatlik bir arayı hak etmişsinizdir. Büyük projeler üzerine çalışanlar için bu molalar daha çok önemlidir. Yürüyüş için düşünmeyin, açık havaya çıkın dilediğiniz kadar yürüyün. Cep telefonunu kapatın, sevdiğiniz müzikleri kulaklığınızdan dinleyerek etrafı izleyerek tadını çıkarın.

Stresiniz azalacak. Ofisten ayrıldıktan sonra evde bile e postalarınıza bakmak sizce de gereksiz ve can sıkıcı değil mi? Ruh sağlığınız için bunları iş yerinde sürdürün. Kişisel sorunlarınıza da odaklanın. Stresi ve kalp hastalığını def etmek, daha iyi motive olmak ve canlanmak için arada küçük kısa tatil kaçamakları düzenleyin. Günübirlik geziler bunun için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir