Perşembe, Haziran 17
Home>>Hastalıklar>>Göz Hastalıkları>>Akreditasyon prestij göstergesi

Akreditasyon prestij göstergesi

Özmert, akreditasyonun Türkiye’nin göz cerrahisinde geldiği noktayı ve uluslararası saygınlığını göstermesi açısından büyük prestij göstergesi olduğunu dile getiren Özmert, her ülkeye verilmeyen bu belgenin, Ankara Tıp Fakültesi Vehbi Koç Hastanesi’nin son yıllarda tüm alet ve donanımını yenilemesi ve cerrahlarının da uluslararası nitelikleri dolayısıyla aldığını söyledi.
Vehbi Koç Hastanesi’nin ESASO Okulu’nun eğitim müfredatına daimi olarak dahil edildiğini bildiren Özmert, gelecek yıl yapılacak retina eğitimlerinin de yine Türkiye’de Eylül ayı içerisinde yapılacağını kaydetti.

ESASO Okulu

Avrupa Göz Hastalıkları Okulu Türkiye Koordinatörü Prof. Dr. Emin Özmert, okulun çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: “ESASO Okulu, Avrupa’daki göz doktorlarının mezuniyet sonrasındaki eğitim ve pratik eksikliklerini giderebilmek için kuruldu. Esas amacı, göz hastalıkları uzmanlarının mezuniyet sonrası klinik ve cerrahi eğitimlerini geliştirmektir. Bunun için bilimsel araştırmaları destekler, toplantı ve seminerler düzenler, bilimsel yayınları organize eder. Dünya oftalmoloji topluluğu içindeki bilimsel bilgiyi ve beceriyi artırarak, hastaların en iyi bir şekilde bakımını ve tedavisini amaçlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir