Pazar, Eylül 19
Home>>Cinsel Sağlık>>Afrodizyak Etkisi Gösteren Özel Besinler
Cinsel Sağlık

Afrodizyak Etkisi Gösteren Özel Besinler

Afrodizyak Etkisi Gösteren Özel Besinler

Yoğurt, yumurta, et, sarımsak ve çikolata.. Bu besinler afrodizyak etkili.. İlişkiye girme arzusunu artırıyor, aşık ediyor ve ilişkinizi canlandırıyor..

Yapılan son araştırmalar bazı vitamin ve minerallerin hormon seviyesini yükselttiğini, duyarlılık hissini ve cinsel ilişkiye girme arzusunu fark edilir ölçüde arttırdığını gösteriyor. Uzmanlar afrodizyak etkisi göstererek cinsel duyguları artıran besinleri şöyle sıralıyor:

YOĞURT: ABD’deki bir araştırma yoğurt yiyen erkeklerin cinsel olarak daha güçlü ve aktif olduğunu gösterdi. Araştırmaya göre yoğurt yiyen kadınların da doğurganlığı arttı.

YUMURTA: Cinsel hayatınız iyi gitmiyorsa kendinize omlet pişirin. Çünkü yumurtadaki B6 vitamini hormon dengesini ayarlıyor.

ET: Kırmızı et sevişme isteğini baskılayan hormonların üretimine engel oluyor.

SARIMSAK: Sarımsağın ağız kokutan özelliğini bir yana bırakırsak bu keskin lezzet baştan sona bütün kan dolaşımını hızlandırıp seks hayatınıza yeni bir tat getiriyor.

ÇİKOLATA: İçeriğindeki “methylxanthine” zevkten başınızı döndürerek partnerinizin kollarınızda erimesine sebep olabilir. Ayrıca içerdiği “phenylethyamine” maddesiyle tam anlamıyla ‘aşk etkisi’ oluşturuyor. Yani daha kolay aşık oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir