Pazar, Kasım 28
Home>>Güzellik - Bakım>>30 Saniyede Sımsıkı Kollara Kavuşun
Güzellik - Bakım

30 Saniyede Sımsıkı Kollara Kavuşun

30 Saniyede Sımsıkı Kollara Kavuşun

Spor ve egzersiz yaparak güçlü, fit, kaslı ve sımsıkı harika görünen kollara kavuşmak mümkün.

Hele hele uzun zaman sonra sarkan tuzluklara kalınlaşan pazılara etki etmek meseleyse ve doğum sonrası kendini salan kolları toparlamak konumuzsa, bu egzersizler harika gelecektir.

Sadece günde birkaç dakikanızı ayırarak süper kollara kavuşun. 30ar saniyelik bu kolay hareketleri ara vererek uygulayın. Trisepsleri kaldıran kol ve omuz hareketleri.. bir pilates topu edinin ve üzerine yavaşça oturun. Ağırlıklarınızı ellerinize alın ve iki kolunuzu da yanlara doğru açın. Bunu yaparken hafifçe kasın ve gergin tutun.

Bir kol sola düz uzanırken sağ kol 90 derecelik açı ile yukarıda bükülü olarak kalsın. Top yoksa sandalye kullanın. Ayaklarınızı da yerden hafifçe kaldırmak çalışmanıza artı katacaktır. Ayaklarınızda da bu sırada birkaç kiloluk ağırlıklar takılabilir. T şeklini alarak bu hareketi sırayla tüm kollarınıza uygulayın. Sonra L şeklini alın ve bunu tekrarlayın.

30ar saniye boyunca her iki kola da bu hareketleri uygulayın. Kol tonlama için temel hareketlerden bir diğerine geçelim. Sağlam bir sandalye size yeterlidir. Sandalyeye kolların arkasıyla tutunup yere eğilin. Vücudun çoğu ağırlığını kollarınıza verin. Sadece kollarla sandalye bacaklarına tutunarak bu şekilde yerden birkaç santim yukarıda durun.

Kollar yere paralel olacak ve bir kola yüklenip diğerini boşta bırakacaksınız. Vücudun üst kısmı dirseklerle birlikte gerginleştirilecek. 90 derecelik açıyla kolunuzu bükün ve trisepslere odaklanın. Bu hareket de her iki kol için 30ar saniye sürecek. Tek bir kol geride 90 derecede sandalyeye dayanırken diğer kol ileriye gergince uzatılacak. Ayakta durup dambıllarla kollarınızı yanlara, ileri ve yukarı kaldırıp indirmek de alternatif çalışma hareketleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir