Çarşamba, Nisan 21
Home>>Faydalı Bilgiler>>2021 Kişisel Bakım İçin Reçeteler
Faydalı BilgilerGüzellik - Bakım

2021 Kişisel Bakım İçin Reçeteler

2021 Kişisel Bakım İçin Reçeteler

Kişisel bakım ürünlerine artık bir servet ödemeyin.Bu reçetelerle evde kendi bakımınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Piyasada çok kolay bulunan malzemelerle yapılan bu reçeteler sayesinde tepeden aşağı yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Laktik asitli yüz peelingi

Pahalı yüz peelingleri para ödemenizin gereği yok. Süt laktik asit içerir. Laktik asit, ciltteki ölü hücrelerden ve cildin en üst katmanındaki hasarlardan kurtulmayı sağlayan nazik fakat etkili bir asittir. Limon suyu, en iyi sonucu vermesi için bu asidin cilde nüfuz etmesini sağlar.

Malzemeler:

-1 çorba kaşığı süt tozu

-1 çay kaşığı limon suyu

-Yarım çay kaşığı ılık su

Uygulama

Malzemeleri, yumuşak fakat sürülebilir bir macun haline gelene kadar karıştırın. Burun ve çene bölgelerinde çalışarak [nazikçe]tüm yüze ovalayarak uygulayın. Bir dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Yüzdeki Şişlikleri Azaltmak İçin

Bazen nasıl uyuduğunuza, ne yediğinize veya ne içtiğinize bağlı olarak yüzünüze şişlikler oluşa bilir gözlerinizi veya tüm yüzünüzü şişliklerden arındırmak ihtiyacı içinde olduğunuz sabahlarda bu sahne arkası ürününe güvenin gül suyu gözenekleri sıkılaştırırken papatya çayı iltihaplanmaları ve ödemi azatlı soğuk kaşıklar ise şişlikleri hafifletir.

Malzemeler:

-1 bardak papatya çayı, iki adet çay poşetiyle demlenmiş

-Çeyrek bardak gül suyu buzlu suyla doldurulmuş küçük bir kase

Uygulama

Soğutulmuş çayın içine gül suyunu karıştırın. Pamuk toplarını karışıma batırın ve şiş olan bölgelere hafif vuruşlar ara bol bol uygulayın. Kaşığı buzlu suya daldırın ve metalini şişliklerin üzerine bastırın.

Patates püresinde boyun sargısı

Bu, arta kalan yemekleri değerlendirirken boyun bölgenizde de sıkılaştırmanın harika bir yoludur.

Malzemeler:

-1 Bardak patates püresi

-Gazlı bez

-El havlusu

Uygulama

Kullanacağınız patates püresi soğuksa, hafifice ılık olanak dek kısa bir süre mikrodalgada ısıtın. Boynunuzun etrafına sarmak için yeterli büyüklükte bir gazlı bezinin üzerine püreyi sürün. Nazikçe boynunuzun etrafına yerleştirin. Yaklaşık olarak 20 dakika veya tamamen soğuyana kadar bekletin. Ilık suyla durulayın. Ardından, nemlendirici sürün.

Fesleğen ışıltısı

Dolaşımı uyarmak ve cildi tam anlamıyla parlayan, ışıltılı bir hale getirmek için harika bir bitkidir.

Malzemeler:

-2 çorba kaşığı taze fesleğen veya bir çay kaşığı kurutulmuş fesleğen

-1 bardak kaynar su

Uygulama

Fesleğeni, soğuyuncaya kadar suda demlenmeye bırakın. Spreyli bir şişeye boşaltın ve hafifçe tüm yüzünüze sıkın. Kendi kendine kurumaya bırakın.

Tırnak eti yumuşatıcısı

Bu formül, tırnak etlerinin olduğu bölgeleri yumuşatacak ve tırnak etlerinin bakımını yapacaktır. İçinizden gelen makas kullanma dürtüsüne karşı direnç gösterir.

Malzemeler:

-2 çorba kaşığı Hint yağı[eczanelerden temin edilebilir

-2 çorba kaşığı bitkisel margarin

Uygulama

Hint yağını ve bitkisel margarini mikrodalga fırına uygun bir kaba koyun. Yüksek devirde 20 saniye pişirin. Malzemeleri karıştırın ve sıvının sıcaklığının uygun olup olmadığını test edin, dokunmak için hala fazla sıcak olabilir. Bu sıvının içinde tırnakları 15 dakika bekletin. Tırnak etlerini geriye doğru ve sonra durulayın.

Akne giderici vücut bakımı

Malzemeler:

-1 çay kaşığı sardunya yağı

-1 çay kaşığı beyaz iyot

-1 çay kaşığı epsom tuzu

Uygulama

Tüm malzemeleri küçük bir kAsede karıştırın. Pamuklu bir çubukla, sırttaki, göğüsteki ve koltuk altlarındaki aknelere uygulayın. Karışımı 10 dakika üzerinde bekletin, ardından ılık, ıslak bir el beziyle silerek çıkartın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir