Doktor Tv Banner

Zonguldak Kaplicalari

ZONGULDAK  KAPLICALARI
73 0 45

Ilıksu Kaplıcası ( Kozlu-Aşağıçayır Kaplıcası) Zonguldak-Karadeniz Ereğli karayolu üzerinde ve Kozlu beldesine bağlı Aşağıçayır Köyü sınırları içinde bulunmaktadır. Kaplıcanın su debisi 10 lt/sn, sıcaklığı ise 27 0C’dir. Ilıksu Kaplıcası, İl Özel İdaresi tarafından yatırım programına alınmış olup, şu anda kaplıca üzerinde ya da çevresinde herhangi bir tesis bulunmamaktadır.Kimyasal Bulgu

Litresinde toplam mineralizasyon 1 gramın üzerinde olan su acı, toprak kalevili, bikarbonatlı sıcaklığı az olan radyoaktif bir sudur.

Sağlık

Dışarıdan kullanıldığında ağrılı rahatsızlıklarda etkisi görülmektedir. İçilerek kullanıldığında mide, barsak ve karaciğer safra yollarında etkisi görülmektedir .-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kokaksu Kaplıcası: İl Merkezinin 2,5-3 km. güney kesimlerinde Kokaksu’da yer almaktadır. Kokaksu Maden Suyu şuanda kaplıca olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Özellikleri :Sıcaklık : 27 °C

Debi : 0,72 lt/sn

Ph : 7,5

Toplam Mineral (mg/lt) : 1883,53-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kaynak :http://www.geop.itu.edu.tr/~jeotermal/yozgat.htmlhttp://www.cedgm.gov.tr/------------------------------------------------------------------------------------------------Kaplıcalar Yönetmeliğine göre T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan Kaplıca İşletme İzni alan ZONGULDAK Kaplıca Tesisleri hakkında bilgi almak için tıklayınız. -------------------------------------------------------------------------------------------------

İstanbul Veremde İlk Sıralamada

Verem vakalarının üçte biri İstanbul’da yaşıyor. Bunun özel bir sebebi var mı? Verem savaş dernekleri ne kadar işe yarıyor? Türkiye Halk Sağlığı Ku..
388 19 503
İçme Suyunun Temiz Olduğu Az Yer Kaldı

Çoğu kentte su kaynaklarına da güven kalmadı. İçme suyunda büyük tehlike nedir? Nerden ve nasıl su bulabiliriz? Zonguldak İl Genel Meclisi’nce oluş..
471 14 264
Verem vakalarının üçte biri İstanbul'da

Verem hastalığının en yaygın olduğu iller sıralamasında İstanbul, Zonguldak ve Adapazarı’nın ilk sıralarda yer aldığını belirten Torunoğlu, "Vakaların..
625 16 831
Erkekler Prostat Taramasından Neden Çekinir?

Prostat muayenesini bir yaştan sonra her erkeğin düzenli bir şekilde olması gerekir. Peki erkekler bu muayeneden korkuyor mu nedenleri neler? Prost..
609 26 891
Kemik Erimesinin En Büyük Sebebi

Hareketsiz bir yaşam kuşkusuz kemiklerin düşmanı. Kemik erimesi erken yaşlar da bu nedenle görülebilir. Yapılan araştırmada, kemik erimesi hastalar..
639 13 112
Kemik Erimesinin Dostu Hareketsizlik Olabilir mi?

Hareketsiz ve pasif kalan kişilerin kemik erimesine yakalanma olasılığı daha yüksek. Yapılan araştırmada, kemik erimesi hastalarının yarısının hare..
652 22 189
Erkeklerin sakladığı cinsel sorun

Her 5 erkekten birinde bu sorun var anacak yüzde 10′u doktora başvuruyor.Türkiye’de erkek cinsel sağlığına ilişkin erken boşalma sıklığı hakkında epid..
352 17 107