Vajinal Akıntı Neden Olur

Vajinal Akıntı Neden Olur
88 5 49


Vajinal bakteriler vajinal akıntıların hemen hepsinin baş rol oynar. Vajinal akıntılar normalde cinsel yolla bulaşan bir hastalık değildir. Genellikle vajinal bakterilerin sebep olduğu bir enfeksiyon modelidir.

Vajinal akıntıların belirtileri nelerdir?

Vajinal akıntıların temel belirtisi seks sonrasında meydana gelen rahatsız edici pis bir koku yayılmasıdır. Bu koku balık kokusuna benzer. Bazı kadınlarda bu koku olmayabilir. Bu tip kadınlarda vajinla akıntılar şişme kaşınma kızarıklık şeklinde ortaya çıkabilir. Aslında her kadında vajinal akıntı olmask normaldir. Burada normal olmayan vajinal akıntının kokulu olmasıdır.

Vajinal Akıntı Neden Olur

Vajinal akıntılar normalde her kadında olur demiştik, normal bir sağlık kadında vajinal mikroorganizmaların olması son derece normaldir. Lactobacillus crispate ve Lactobacillus jensenii yaygın olanlarıdır. normal bakteri florasının diğer herhangi bir değişiklik, antibiyotikler veya pH dengesizlik ya da başka nedenlerle kullanımı nedeniyle, daha dirençli bakteri çarpma ve dayanak bulmak sağlar.

Vajinal bakterilerin bir sebebi de cinsel olarak aktif olan kadınların özellikle 18-55 yaş arası kadınların erkek eşlerini dğeiştirdiklerinde daha çok ortaya çıkmaktadırlar. Vajinal bakteriler genellikle cinsel deneyimlerden sonra ortya çıkar ancak bazı bakire kızlarda bile vajinal bakterilere rastlanılmaktadır. Aktif cinsel hayatı olan kadınlar ve hamile olan kadınlarda risk daha fazladır. Yapılan bir çalışmada hamile bir kadındaki demir eksikliği vajinal akıntılara sebep olmuştur. Ayrıca orada bakteriyel vaginosis ve psikososyal stres arasında bir bağlantı olduğunu kendini kanıtlamıştır.

Tedaviler Nelerdir

Yana hastalığı bakterileri tarafından nedenle bakteriyel vaginosis için tedavi neden olduğu antibiyotik kullanıyor. Pek antibiyotikler rutin olarak kullanılmaktadır. Metronidazol (flagyl) olan ya sözlü (hap tarafından alınan bir çok duygusal antibiyotik) veya vajinal metronidazol jel (Metrogel) tarafından. Vajinal klindamisin krem (Cleocin) de mevcuttur.

Oral metronidazol ve en etkili tedavi ama yan etkileri en küçük ve tatsız neden olduğuna inanılıyor. Genellikle jel, ama yan etkisi neden olmaz maya vajinit ilaç yan etki olarak ortaya çıkabilir.

Eğer daha az yan etkileri daha sonra tinidazole bir antibiyotik aradığınız bir antibiyotik olan metronidazol ile karşılaştırıldığında ve bakteriyel vaginosis tedavisinde etkili olduğunu az yan etkileri olduğu görünür bir seçenektir.

Orada bakteriyel vaginosis nüks olasılığı başarılı bir tedavi sonra bile olduğunu. Nüks 12 ay içinde tedavi edilen hastaların yarısından fazlası olur. Nedeni belli değildir. Antibiyotik tedavisinin ikinci ders tekrarlayan belirtiler görünümü nedeniyle önerilir.

Vajinal bölgede görülen bakteri dengesizliğine dayanan bu hastalığın belirti, neden ve tedavisi.. Bakteriyel vajinozis (BV), vajinal bölgede asit-b..
208 4 358

Kadınların en sık adet dönemleri öncesinde yaşadıkları vajinal akıntının aslında pek çok enfeksiyonun belirtisi olabileceğini biliyor muydunuz? Kadın..
242 6 314

Özellikle adet döneminde insanın gerçekten psikolojisini alt-üst eder.Bayanların %40 ında vajinal kaşıntı görülebilir. Kadınların en büyük sorunlarınd..
716 20 384

Spermisitlerin Yan Etkileri 1)      Vajinal iritasyon: Vajinit ya da GYE  olmadığından emin olun  Tedavi: Spermisis..
768 5 775

Klamidya, chlamydia trachomatis adı verilen bakterilerin neden olduğu tedavi edilebilir, cinsel yolla bulaşan bir hastalık. Klamidya vajinal, anal vey..
512 5 169

Cinsel hayatın olumsuz yönlerinden biridir vajinit.Ancak hastalığın var olmasıyla beraber elbette tedavisinde mümkündür.Vajinit hastalığında en önemli..
440 24 550

Vajinal vazelin kremler kadınlarda bakteriyel vajinozis olarak adlandırılan bir enfeksiyona neden oluyor. Bu durumun, bakteriyel vajinozis ve cins..
387 6 700

Gebeliği önleyici bir tedbir olarak bilinen vajinal halka uygulamasının klinik faz 3 aşaması olumlu sonuçlarla geri döndü.Uygulamanın etkinliği ve güv..
572 23 550

Serviks kanseri erken evrelerinde asemptomatik olabilir. Stromal invazyon ilerledikçe, hastalık klinik olarak belirgin hale gelir. Genital sistem muay..
978 8 353

Bakire bayanlara jinekolojik muayene gerektiğinde yapılır. Peki ama bu durum nasıl ve hangi koşullarda gerçekleşebilir? “Düzenli olarak yapılan ji..
894 6 666

Kadın Kondomunun Zararları1) Toksik Şok Sendromu: Bu durumun belirtileri: Yüksek ateş,kusma ,bulantı,ishal,konjonktivit,halsizlik, hipotansiyon yani d..
440 7 675

İşte, kanseri düşündüren 10 önemli belirti: 1) Pelvik ağrısı: Pelvik ağrısı göbeğin altında basınç hissi ya da ağrısıyla karakterizedir. Süreklilik g..
719 10 762