Doktor Tv Banner

Türkiye’De Tatil Rusya’Da Bisikletten Ucuz

Türkiye’de tatil Rusya’da bisikletten ucuz
69 0 49

Rus Ria Novosti ajansı, Türk turizmi ile ilgili yaptığı bir haberde Türkiye'de ucuzluğa rağmen kaliteden taviz verilmediği belirtilerek "Türkiye'de tatile gitmenin, bisiklet almaktan ucuz olduğu" yorumunu yaptı.

Temmuz ayında iç piyasada ve dışarıda fiyatların kriz öncesinden farklı olmadığını kaydeden ajans "Türkiye'de tur operatörleri kendi istekleri ile indirim yapıyor. Hem de kaliteden taviz yok. En uygun fiyata, en kaliteli ucuz tatil Türkiye'de" dedi. Haberde, Rusya turları'da tatil yapmanını pahalı olduğuna değinilerek "Türkiye'de herşey dahil bir haftalık dinlenme ücreti, Soçi'ye sadece gidiş ücretine denk" denildi. Haberde "Yedi günlük 3 yıldızlı, yemek dahil, gidiş dönüş uçaklı bir tur 350 dolardan başladığı belirtilerekdört yıldızlı otellerin 540 dolar, 5 yıldızlı otellerin ise 1500 dolara kadar çıkabiliyor" ifadeleri yer aldı

Tatilde Kilo Alımından Egzersiz Bile Sizi Koruyamaz

Ekstra egzersiz bile yapsanız yılbaşı ve özel günlerde alınan kalorileri yakmak oldukça zordur. 18-65 yaş arasındaki birçok kadın ve erkek ince..
957 4 824
Tatil Planı Yapmanız İçin 5 Neden

Yaz tatili deyince aklınıza aksilikler gelmesin. Güneş yanıkları ve güneş çarpması, böcek ısırıkları sinekler, ateşlenme vesaire.. Mutlu hissedere..
593 5 133
Kalp Pompası Tıp Dünyasındaki Yenilik

İlk kez kalp ameliyatında kullanılan minyatür yapay kalp pompası projesi başarıyla sonuçlandı. Sağlık alanında yapılan bu gelişme kayda değer. TÜBİ..
438 17 618
Okul Tatillerinde Aşırı Rahatlık İyi Değil

Çocuk gelişimi uzmanları okul aralarında çocukların geç yatıp geç kalktığı ve kuralları unuttuğunu vurguluyor. Bunların önüne geçilmesi gerekiyor.. ..
877 6 206
Kafatası Yamuldu Şimdi Eskiye Dönmeyi Bekliyor

Tatil yaparken düşüp kafasını demire çarpan genç adamın kafası yassı bir hal aldı.. Akıllara durgunluk veren olay sonrası genç adam eski haline dönmey..
672 10 107
Kırmızı Görmek Kilo Vermeyi Kolaylaştırır mı?

Yemek tabaklarımız, çatal, kaşıklarımız, masa örtülerimiz kırmızı olursa yeme hissimiz azalır mı? Tatil günlerinde kurabiye ve şekeri fazlaca t..
870 20 229
Diş Estetiği Hakkında Önemli Bilgiler

Dr. Nihat Tanfer 35 yaşın diş estetiğindeki önemini anlattı. Diş estetiği hakkında bilgiler verdi.. Ağız Diş ve Çene Cerrahı Dr. Nihat Tanfer; diş ..
645 17 619
Yapay Kalp Ameliyatları Ege’de Yapılıyor

Türkiye’de yapay kalp ameliyatlarının büyük çoğunluğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılıyor.. Türk doktorların ve hastanelerinin başarısı günde..
845 11 638
Seyahat Sırasında Stres Yaşamamak İçin Öneriler

Herkes bu anı bekler. Yaz tatili geldiğinde hazırlıklar tamamlanarak yola çıkılır. Peki seyahatte stres yaşamamak mümkün mü, neler yapılabilir? ..
811 8 316
Tatil Yaparken Enfeksiyon Kapmaktan Kaçının

Seyahat enfeksiyonu denilen ölümle bile sonuçlanabilen bu mikropları nasıl kapıyoruz? Enfeksiyondan nasıl korunabiliriz? Prof. Dr. Hakan Leblebicio..
894 26 839
Mısır Şurubu İçere Gıdalar Kanser Yapar

Maalesef raflarda içeriğini kontrol etmeden aldığımız çoğu hazır gıdada mısır şurubu var.. Mısır şurubu kanser etkenlerinden biri ve çok tehlikeli.. ..
447 25 840
Kök Hücre İle Gençlik Etkisi

Kırışıklık gideren ve pürüzsüzleştiren kök hücre estetiği çok revaçta.. Ünlü isimlerin de yaptırdığı kök hücre tedavisi (Gençlik aşısı) kadınların ..
371 14 891
Diş Estetiğinde Sağlığa da Önem Verilmeli

Fiziksel anlamda diş bozukluğunu gidermede kullanılan implant tedavisinin kaliteli olması önemli. Hem sağlık hem estetik açısından önemli.. Diş ka..
414 22 563
Kuş Gribi Her An Gelebilir

Çin’de son günlerde ülke genelini meşgul eden bir konu kuş gribi.. Her an Türkiye’ye de gelebilir.. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı T..
965 19 665
Sağlıkta Uçak Ambulans Dönemi ve Etkileri

Uçak ambulanslar kuşkusuz sağlıkta olumlu sonuçlarını alıyor.. Trafiğe takılmadan acil olarak yardıma koşan bu sistem neler getirdi faydaları ve son g..
244 10 101