Doktor Tv Banner

Tıp Fakültesi 1.sınıf Dersleri

tıp fakültesi 1.sınıf dersleri
65 0 35

Benimde tam olarak bu tıp dersleri konusu hakkında hiç bir bilgim yok malesef

Jimnastik Dersleri Asla Zorlayıcı Olmamalı

Bazı kurs ve spor salonlarında bilinçsiz olarak yaptırılan hareketler insanlarda tutulmaya ve kötü sonuçlara yol açabiliyor. Jimnastik hareketleri zor..
575 13 760
Theraflu Grip İlacı Piyasadan Toplatılacak

Sağlık bakanlığından şok karar. Grip tedavisinden en yaygın olarak kullanılan Theraflu ilacı başka bir seviyeye geçecek. Piyasadan çekme nedeni nedir?..
706 9 350
Yapay Kalp Ameliyatları Ege’de Yapılıyor

Türkiye’de yapay kalp ameliyatlarının büyük çoğunluğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılıyor.. Türk doktorların ve hastanelerinin başarısı günde..
275 16 626
Kemik Kanseriydi Bacağı Kesilmekten Kurtuldu

Almanya’da yaşayan 6 yaşındaki Tuana’nın, kemik kanseri olması sebebiyle bacağı kesilecekti. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bacağı kurtuldu...
501 6 792
Kan grubu doğurganlığı etkiliyor

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre kişinin kan grubunun doğurganlığı ile orantılı olarak değiştiği tespit edildi. . Yale Üniversitesi ile Albert Eins..
644 19 541
Obez Çocuklar Her Yerde Şanssız

Okulda, eğlence merkezlerinde hatta evlerinde bile ayrımcılığa maruz kalan obez çocuklar bu durumdan mutsuz.. ABD'de bulunan Yale Üniversitesi Rudd..
942 25 580
Kalp Damar Sağlığı İçin Sarımsak Yiyin

Prof. Dr. Khalid Rahman sarımsağın bol bol tüketilmesi gerektiğini bildiriyor.. Liverpool John Moores Üniversitesi'nden Prof. Dr. Khalid Rahman, sa..
469 6 732
Meme Kanserinde Gen Taramasıyla Tedavi Yapılacak

Türkiye'de yapılacak gen taramalarıyla kişiye özel tedavi uygulanacak. Bu yeni yöntem sayesinde kadınlar meme kanserinden artık korkmayacak.. Meme ..
662 19 570
Bilim Adamlarından Çığır Açacak Buluş

Bilim adamları müthiş bir buluşa imza attı. Kusursuz insan doğumu gerçekleşebilecek. Peki bunu nasıl başarabileceğiz işte ayrıntıları.. Erciyes Üni..
206 16 286
Pilates ve Yoga Yararlı Egzersizler mi?

Spor rejimleri hakkında faydalı bilgiler sizi bekliyor. Pilates ve yoga faydalı egzersizler mi? Hem kasları hem zihni yumuşatan rahatlatan harek..
760 9 771
Beslenme ve Obeziteyle İlgili Şehir Efsaneleri

ABD’li bilim adamları beslenme ve diyetle ilgili açıklamalarda bulunuyor.. Doğru bilinen yanlışlar neler? Kilo vermede neler etkili olur? ABD'li bi..
983 20 282
Bebeklerde Boğmaca Riski Nelerden Kaynaklanır?

Bebeklerde neden bu kadar sık boğmaca tanısı koyuluyor, boğmacanın tetikleyicileri neler? Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkl..
840 12 482
Arılar HIV’e Karşı Ne Kadar Etkili?

Arı zehiri Hiv virüsüne karşı etkili çıktı. Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bilim insanları arı sokmalarının hayat kurtarabildiğini gösterd..
269 16 114
Erkekler Diş Doktorundan Daha Çok Korkuyor

Dişçiden sadece kadınlar veya çocuklar korkmuyor. Araştırmalara göre erkekler en fazla korkanlar.. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği F..
827 25 203
Doç. Dr. Nusret ERDOĞAN

Doç. Dr. Nusret ERDOĞAN Adı Soyadı: Nusret ERDOĞAN Branşı: Patoloji ve Sitoloji Prof Dr Nusret Erdoğan Patoloji Uzmanı Marmara Üniversitesi..
718 16 735