Doktor Tv Banner

Tansiyonu Dengeleyen Cihaz Türkiye’De

Tansiyonu dengeleyen cihaz Türkiye’de
49 0 21

15 milyon tansiyon hastasının yaşadığı Türkiye’de söz konusu cihazın ilgi görebileceği belirtildi. Uzmanlar dünyada tansiyon hastalıklarının derecesine göre cihazın kategorik olarak tecrübe edildiğini ve olumlu sonuçlar alındığını söyledi.

Tansiyon dengeleyici cihaz Jintong’un Türkiye’deki distribütörü ERG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güngör, tıptaki yenilikleri sürekli takip ettiğini belirtti. Avrupa’dan patentli tansiyon dengeleyici Jintong cihazının oldukça etkili olduğunu belirten Güngör, “Tıp tansiyonla ilgili mutlaka kesin bir çare bulmak zorunda. Sanayi toplumlarında yetişkin nüfusun yüzde 20’ye yakını tansiyon rahatsızlığı ile karşı karşıya. Hatta çoğu insan da tansiyon hastası olduğunun farkında değil. Diğer taraftan tansiyon en fazla kadınlarımızı tehdit ediyor. Bugün kullanılan ilaçların dahi tansiyon hastalığı oluşturduğu dikkate alınırsa tehlikenin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

'Bildiğimiz fonksiyonlar cihazlaştırılmış'

Elektroakupunkturun insan vücudundaki tıbbi noktalara özgün etkileri ortaya çıktıkça bu etkilere yönelik pratik kullanımlı elektronik aletlerin de yapılmaya başlandığını vurgulayan Erkan Güngör, şunları söyledi:“Örneğin tüm dünyadaki tıp çevreleri tarafından çalışmaları yapılan bilekteki P6 noktası çok güçlü bir bölge. Hatta baygınlık geçiren insanlarımız rahatlasın diye kolonya veya buna benzer şeylerle bilekleri ovulur. İşte bileğe takılan böyle bir aletle bu nokta çok kolay uyarılabiliyor. Burada önemli olan aletin niteliği. Ancak sadece bulantı için yapılan bir aleti tansiyon için kullanmamalısınız. Bulantı için yapılan aleti bulantılarınız için, tansiyon düzenlemek için yapılan aleti tansiyon için kullandığımızda müspet etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Her alet özel bir frekans içerir ve ona yönelik de bir etkisi vardır. Bir önemli husus da hamileler ve kalp pili olan hastaların bu cihazları kullanması doğru değildir.”

İnsan vücudundaki organlar ve hücrelerin içindeki biyo elektrik akımının dengede tutulmasıyla ancak sağlıklı bir bünyeye sahip olunabileceğinin artık tüm tıp otoriteleri tarafından kabul gördüğüne dikkat çeken Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu elektrik akımı çeşitli nedenlerle hasara uğramışsa, öncelikle rahatsızlık ilaçla değil, yine kendi yöntemiyle yani söz konusu akupunktur noktalarının elektronik ortamda harekete geçirilip normale döndürülmesiyle tedavi edilmesi sağlanabiliyor. İşte Jintong adlı cihaz hücre ve hücreler arası iletişimde tek bağlantı olan bio elektriğin düzenli ve normal ölçülerde faaliyet göstermesi için elektroakupunktur sistemi esas alınarak üretildi.

Jintong bence elektroakupunktur alanında modern tıbbın atlama tahtası.”Elektroakupunktur alanında gelişmelerin belli seviyeye geldiğine işaret eden Güngör, “Çok sayıda hastalığın tetikleyicisi tansiyon hastalığından kurtulma yolunda önemli seviyeler katedildi. 2008’in özellikle tansiyon tedavilerinde son noktaya gelinmesinde önemli bir yıl olacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

Cihazın bugün itibariyle yüksek tansiyonda yüzde 70, düşük tansiyonda ise yüzde 80’e varan oranlarda olumlu etkisinin test edildiğine işaret eden Erkan Güngör, “Tıbbın hem yüksek, hem düşük tansiyonda aynı cihazın kullanılabilir hale getirilmesi büyük başarı. Bu yüzden cihaz Avrupa Patent Ofisi’nden Avrupa Birliği patentine sahip oldu. Ayrıca Kore ve Çin patentleri de mevcut. Cihaz, Çin Tıp Bilimleri Akademisi Kalp ve Damar Hastalıkları Enstitüsü Yüksek Tansiyon Bölümü, Geleneksel Çin Tıbbı Araştırma Enstitüsü başta olmak üzere dünya çapında birçok hastane ve klinik tarafından ciddi yatırımlar ile klinik deneylere tabii tutulmuş ve etkisi resmi raporlarla destekli. Raporlar elimizde. Ayrıca tansiyon dengeleyici Jintong, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen 'İcatlar Kongresi’nden altın madalya, İsviçre’de 'Cenevre 19'uncu Uluslararası İcatlar Fuarı’ndan gümüş madalya ve Fransa’da 'Paris 62'inci Dünya İcatlar Fuarı’ndan gümüş madalya ile ödüllendirildi” diye konuştu.

'Aç karnına mı, tok karnına mı’

Cihazın nasıl kullanıldığına dair pratik bilgiler veren ERG Yönetim Kurulu Başkanı Güngör, şöyle konuştu:“Bu cihazın 24 ay kullanma süresi var. Sadece nem ve sudan uzak tutulacak. Aç karına veya tok karına diye bir zorunluluğu yok. Önce cihazın arkasındaki koruma bandı çıkarılacak. Cihazın arka tarafındaki küçük deliklerin kol bileğindeki özel akupunktur noktasına gelecek şekilde takılması gerekiyor. Koldaki noktalar bilek içi çizgisinden iki parmak aşağıda bir yer. Ayaktaki nokta ise bileğin iç tarafındaki bilek kemiğinin 4 parmak yukarısı. Sabah ve akşam yarımşar saat takılması yeterli oluyor. Tavsiye edilen zamandan fazla kullanıldığında tansiyonun çıkması veya düşmesi konusunda etken olmaz. Hatta tansiyonu regüle ediyor. Sürekli takılırsa iyi olur. Sol veya sağ bilek konusunda bir ayrım bulunmuyor. Cihaz ne sıkı, ne de bol takılmaması önerilir. İlaç kullanan tansiyon hastaları cihazı kullanmaya başladığında mutlaka etkisini görecek ve belki de ilacı bırakma yolunu tercih edecektir. Ancak buna elbette doktorlarımız karar verecektir. Cihaz en etkili sonucu 1'inci ve 2'inci derece yüksek tansiyon hastaları için verir. Fakat parenkimal patolojik değişimlere bağlı olan tansiyon hastalarına etkisi kanıtlanmamıştır.”

'Cihazın fiyatı'

Jintong’un her yerde bulunabileceğini dile getiren Erkan Güngör, “Tansiyon dengeleyici cihaz olarak vasıflandırılan Jintong’un fiyatı bir muayene ücreti kadar bile değil. Ancak 2 yıl boyunca yerine göre sağlığınızı riske eden tansiyon ilacı da kullanmıyorsunuz. Hem ilaçtan hem paranızdan tasarruf ediyorsunuz. Diğer taraftan Jintong’u tüm eczanelerden reçeteli, reçetesiz alabilirsiniz. Birçok medikal mümessiller ve müesseselerden de Jintong’a ulaşmak mümkün” dedi.

Bir Tür Optik Cihazla Hastalıklar Teşhis Edilecek

İnsan gözündeki yapıdan ilham alarak bir cihaz geliştirildi ve bu cihazla hastalıklar teşhis edilebilecek. Almanya’da Freiburg Üniversitesi’ndeki ..
869 14 178
Görme Engelliye Akıllı Gören Gözlükler

ABD'de FDA Alt Komisyonu, yeni cihaza onay verilmesi tavsiyesinde bulundu. Cihaz, görüntüyü elektrik dalgalarına dönüştürerek, gözün arkasındak..
381 15 536
Bakanlık İlaç Kullanımında Yeni Uygulama Başlattı

Artık ülkemizde de uygulanacak olan sistemde vatandaş kullandığı ilacın yan etkilerini bitkisel ürünler de dahil olmak üzere bildirebilecek. Dünya..
697 19 439
Tiroit Hastalarına Müjdeli Haber

Sağlık Bakanlığı tiroit hastalarına iyi bir haber verdi. Artık ilaç sıkıntısı çekilmeyecek çünkü iki katı kadar ilaç piyasaya sürülecek.. Sağlık Ba..
783 24 451
Çam Yağı Ürünleri Denetimde

Çam yağı içeren tüy dökücü ürünlere bakanlıktan denetim emri geldi. Tüketici şikayetleri bu incelemede dikkate alınacak. Sağlık Bakanlığı Türkiye İ..
450 25 465
İlaçlarda Yan Etki Bildirimi Alınacak

Sağlık Bakanlığı, hasta ve yakınlarından kullandıkları ilaçların yan etkilerini öğrenecek. Bu uygulama ne için yapılacak detayları şöyle.. Sağlık B..
517 16 808
Tansiyonu Düşürmeye Yarayan 3 İçecek

Kan basıncını düşürmek için tuz, yağ ve kalori miktarı sınırlanmalıdır. Sebze, meyve ve yağsız protein ağırlıklı beslenilmelidir. Bu 3 içecek de k..
748 14 558
Reklam İçerikli İlaçlardan Uzak Durun

Cinsel ve zayıflama içerikli reklamda gördüğünüz ilaçlardan uzak durun. İlacınızı eczaneden güvenli bir şekilde alın. Bakanlıktan yapılan yazılı a..
701 4 190
Saç Boyalarından Hangi Madde Çıkarılacak?

Saç boyalarında yer alan ciltte alerjilere yol açan bir kimyasal madde çıkarılıyor. Sağlık Bakanlığı, AB Komisyonunca saç boyalarında kullanımı ya..
452 24 829
Gövem Eriğinin Kullanım Şekli ve Faydaları

Ormanda yetişen bu şifalı bitki şurup da olabiliyor. Birçok derde derman da oluyor.. Gövem eriği hakkında daha fazla bilgiyi sizler için derledik.. ..
881 21 355
Yanık ve Yara İyileştiren Cihaz

Dünyada bir ilk yapıldı. Yanık ve yaraları iyileştiren topivac isimli cihazın detayları neler nelere iyi geliyor nasıl işliyor? Yanık ve yara tedav..
933 17 716
Zayıflama İlaçlarına Uyarı Geldi

Sağlık Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Havancılık Bakanlığı'ndan sağlıksız olarak sunulan mucize zayıflama formüllerine uyarı geldi. Sağlık Bakanlığı, Gı..
182 23 318
Yoğun Bakım İçin Bir Cihaz Geliştirildi

Ecmo adlı bir cihaz yoğun bakımlarda kullanılmak üzere hastanelere geldi. Prof. Dr. Volkan Tuzcu konu hakkında bilgi verdi. Dünyanın gelişmiş ülkel..
646 15 877
Diş Estetiğinde Sağlığa da Önem Verilmeli

Fiziksel anlamda diş bozukluğunu gidermede kullanılan implant tedavisinin kaliteli olması önemli. Hem sağlık hem estetik açısından önemli.. Diş ka..
168 10 792
Yapay Kalp Ameliyatları Ege’de Yapılıyor

Türkiye’de yapay kalp ameliyatlarının büyük çoğunluğu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılıyor.. Türk doktorların ve hastanelerinin başarısı günde..
543 18 754