Tansiyonu Dengeleyen Cihaz Türkiye’De

Tansiyonu dengeleyen cihaz Türkiye’de
38 2 40

15 milyon tansiyon hastasının yaşadığı Türkiye’de söz konusu cihazın ilgi görebileceği belirtildi. Uzmanlar dünyada tansiyon hastalıklarının derecesine göre cihazın kategorik olarak tecrübe edildiğini ve olumlu sonuçlar alındığını söyledi.

Tansiyon dengeleyici cihaz Jintong’un Türkiye’deki distribütörü ERG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güngör, tıptaki yenilikleri sürekli takip ettiğini belirtti. Avrupa’dan patentli tansiyon dengeleyici Jintong cihazının oldukça etkili olduğunu belirten Güngör, “Tıp tansiyonla ilgili mutlaka kesin bir çare bulmak zorunda. Sanayi toplumlarında yetişkin nüfusun yüzde 20’ye yakını tansiyon rahatsızlığı ile karşı karşıya. Hatta çoğu insan da tansiyon hastası olduğunun farkında değil. Diğer taraftan tansiyon en fazla kadınlarımızı tehdit ediyor. Bugün kullanılan ilaçların dahi tansiyon hastalığı oluşturduğu dikkate alınırsa tehlikenin ne kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor” dedi.

‘Bildiğimiz fonksiyonlar cihazlaştırılmış’

Elektroakupunkturun insan vücudundaki tıbbi noktalara özgün etkileri ortaya çıktıkça bu etkilere yönelik pratik kullanımlı elektronik aletlerin de yapılmaya başlandığını vurgulayan Erkan Güngör, şunları söyledi:“Örneğin tüm dünyadaki tıp çevreleri tarafından çalışmaları yapılan bilekteki P6 noktası çok güçlü bir bölge. Hatta baygınlık geçiren insanlarımız rahatlasın diye kolonya veya buna benzer şeylerle bilekleri ovulur. İşte bileğe takılan böyle bir aletle bu nokta çok kolay uyarılabiliyor. Burada önemli olan aletin niteliği. Ancak sadece bulantı için yapılan bir aleti tansiyon için kullanmamalısınız. Bulantı için yapılan aleti bulantılarınız için, tansiyon düzenlemek için yapılan aleti tansiyon için kullandığımızda müspet etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Her alet özel bir frekans içerir ve ona yönelik de bir etkisi vardır. Bir önemli husus da hamileler ve kalp pili olan hastaların bu cihazları kullanması doğru değildir.”

İnsan vücudundaki organlar ve hücrelerin içindeki biyo elektrik akımının dengede tutulmasıyla ancak sağlıklı bir bünyeye sahip olunabileceğinin artık tüm tıp otoriteleri tarafından kabul gördüğüne dikkat çeken Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu elektrik akımı çeşitli nedenlerle hasara uğramışsa, öncelikle rahatsızlık ilaçla değil, yine kendi yöntemiyle yani söz konusu akupunktur noktalarının elektronik ortamda harekete geçirilip normale döndürülmesiyle tedavi edilmesi sağlanabiliyor. İşte Jintong adlı cihaz hücre ve hücreler arası iletişimde tek bağlantı olan bio elektriğin düzenli ve normal ölçülerde faaliyet göstermesi için elektroakupunktur sistemi esas alınarak üretildi.

Jintong bence elektroakupunktur alanında modern tıbbın atlama tahtası.”Elektroakupunktur alanında gelişmelerin belli seviyeye geldiğine işaret eden Güngör, “Çok sayıda hastalığın tetikleyicisi tansiyon hastalığından kurtulma yolunda önemli seviyeler katedildi. 2008’in özellikle tansiyon tedavilerinde son noktaya gelinmesinde önemli bir yıl olacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

Cihazın bugün itibariyle yüksek tansiyonda yüzde 70, düşük tansiyonda ise yüzde 80’e varan oranlarda olumlu etkisinin test edildiğine işaret eden Erkan Güngör, “Tıbbın hem yüksek, hem düşük tansiyonda aynı cihazın kullanılabilir hale getirilmesi büyük başarı. Bu yüzden cihaz Avrupa Patent Ofisi’nden Avrupa Birliği patentine sahip oldu. Ayrıca Kore ve Çin patentleri de mevcut. Cihaz, Çin Tıp Bilimleri Akademisi Kalp ve Damar Hastalıkları Enstitüsü Yüksek Tansiyon Bölümü, Geleneksel Çin Tıbbı Araştırma Enstitüsü başta olmak üzere dünya çapında birçok hastane ve klinik tarafından ciddi yatırımlar ile klinik deneylere tabii tutulmuş ve etkisi resmi raporlarla destekli. Raporlar elimizde. Ayrıca tansiyon dengeleyici Jintong, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ‘İcatlar Kongresi’nden altın madalya, İsviçre’de ‘Cenevre 19’uncu Uluslararası İcatlar Fuarı’ndan gümüş madalya ve Fransa’da ‘Paris 62’inci Dünya İcatlar Fuarı’ndan gümüş madalya ile ödüllendirildi” diye konuştu.

‘Aç karnına mı, tok karnına mı’

Cihazın nasıl kullanıldığına dair pratik bilgiler veren ERG Yönetim Kurulu Başkanı Güngör, şöyle konuştu:“Bu cihazın 24 ay kullanma süresi var. Sadece nem ve sudan uzak tutulacak. Aç karına veya tok karına diye bir zorunluluğu yok. Önce cihazın arkasındaki koruma bandı çıkarılacak. Cihazın arka tarafındaki küçük deliklerin kol bileğindeki özel akupunktur noktasına gelecek şekilde takılması gerekiyor. Koldaki noktalar bilek içi çizgisinden iki parmak aşağıda bir yer. Ayaktaki nokta ise bileğin iç tarafındaki bilek kemiğinin 4 parmak yukarısı. Sabah ve akşam yarımşar saat takılması yeterli oluyor. Tavsiye edilen zamandan fazla kullanıldığında tansiyonun çıkması veya düşmesi konusunda etken olmaz. Hatta tansiyonu regüle ediyor. Sürekli takılırsa iyi olur. Sol veya sağ bilek konusunda bir ayrım bulunmuyor. Cihaz ne sıkı, ne de bol takılmaması önerilir. İlaç kullanan tansiyon hastaları cihazı kullanmaya başladığında mutlaka etkisini görecek ve belki de ilacı bırakma yolunu tercih edecektir. Ancak buna elbette doktorlarımız karar verecektir. Cihaz en etkili sonucu 1’inci ve 2’inci derece yüksek tansiyon hastaları için verir. Fakat parenkimal patolojik değişimlere bağlı olan tansiyon hastalarına etkisi kanıtlanmamıştır.”

‘Cihazın fiyatı’

Jintong’un her yerde bulunabileceğini dile getiren Erkan Güngör, “Tansiyon dengeleyici cihaz olarak vasıflandırılan Jintong’un fiyatı bir muayene ücreti kadar bile değil. Ancak 2 yıl boyunca yerine göre sağlığınızı riske eden tansiyon ilacı da kullanmıyorsunuz. Hem ilaçtan hem paranızdan tasarruf ediyorsunuz. Diğer taraftan Jintong’u tüm eczanelerden reçeteli, reçetesiz alabilirsiniz. Birçok medikal mümessiller ve müesseselerden de Jintong’a ulaşmak mümkün” dedi.

Doktor tavsiyesi olmayan hiçbir ilaç ve cihaz sağlık tedavisinde kullanılmamalı. Kan basıncını düzenleyici bilek cihazları sağlığa zararlı bulundu.. ..
612 23 389

Sağlık Bakanlığı, ’’tansiyonu düzenlediği ve ilaç kullanımını azalttığı’’ iddiasıyla tanıtılan ’’Jintong Kan Basın..
450 15 192

Dünyaca ünlü spiritüel liderlerin aşk temalı meditasyon programını incelemeniz faydalı olabilir. Günümüzün en popüler sorunlarından biri olan ‘aşık..
680 26 97

En fazla diyabet hastası Marmara bölgesinde görülüyor. Yakın akrabası şeker hastası olanlar da yine bu bölgede. Konsensus 1501 kişiye sordu: ''Evin..
403 10 392

Sağlık Bakanlığı denetlemesine takılan bazı göz damlası markalarının satışı durduruldu. Sağlık Bakanlığı, göz muayenesinde kullanılan bazı damlalar..
298 13 590

İnsan gözündeki yapıdan ilham alarak bir cihaz geliştirildi ve bu cihazla hastalıklar teşhis edilebilecek. Almanya’da Freiburg Üniversitesi’ndeki ..
301 5 411

Sağlık Bakanlığı uyardı. Yeşil reçeteyle alınacak iki yeni ilaç hangileri? Sağlık Bakanlığı, ağrı kesici olarak kullanılan 'Cadefon 50/50 mg. Eferv..
665 22 521

ABD'de FDA Alt Komisyonu, yeni cihaza onay verilmesi tavsiyesinde bulundu. Cihaz, görüntüyü elektrik dalgalarına dönüştürerek, gözün arkasındaki 60..
260 21 560

Günümüzde maalesef birçok kişide tansiyon sorunları görülmekte. Yüksek tansiyona iyi gelen doğal çareler, meyve ve sebzeler hangileri? Yoğurdun, yüks..
554 18 146

Her sene düzenlenen sempozyomda ülkemizin ruhsal sıkıntıları konuşulup sonuca bağlanacak.. 7. Uluslararası Ruhsal Travma Sempozyumu, yarın İstanbul..
930 24 199

Artık ülkemizde de uygulanacak olan sistemde vatandaş kullandığı ilacın yan etkilerini bitkisel ürünler de dahil olmak üzere bildirebilecek. Dünya..
371 14 872

Türkiye Büyük Millet Meclisi Ne Zaman Açıldı Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Türkiye Cumhuriyeti'nin 23 Nisan 1920'de kurulan ve ulusal egemenli..
682 22 472