Doktor Tv Banner

Spermlerin Yaşama Süresi

Spermlerin yaşama süresi
75 0 53

Spermlerin yaşama süresi beden ısısına bağlı olarak bu kadının cinsel organında 7 gün süreyle yaşamaktadır. Kadının adet görmesinin başlarında , yumurtlamadan önceki dönemde girilen cinsel ilişkilere bağlı olarak, daha sonraki dönemlerde kadının yumurtasında döllenme olarak gebelik oluşabilir. Dış ortamda kalan meni hızlı bir şekilde canlılığını kaybeder, döllenme yeteneği gittikçe kaybolur. Olgunlaşmış yumurtayı döllenmek için tek bir sperm yetmektedir.

Seks Pozisyonu Hamile Kalma Şansını Artırır mı?

Gebe kalmak seksteki poziyonlara mı bağlı? Hamile kalma şansınız seks esnasındaki pozisyona bağlı olabilir mi? İşte en uygun pozisyon! Bir pozisyon..
587 16 878
Çocuk Sahibi Olmak İsteyen Erkeklere Beslenme Önerileri

Gebe kalmak ve çocuk sahibi olmak için sadece kadınlar fedakarlık yapmamalı. Erkekler de sperm artıran besinleri tüketebilir. İşte o besinler.. Erk..
594 23 309
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Seks Pozisyonları

Harika cinsel öğütlerle hamile kalmak kolaylaşacak kimsenin aklında soru işareti kalmayacak. Cinsel uyarılma ve zevkin devam ederek bir doruğa ulaş..
627 20 443
Hamile Kalmak İçin Yumurtlama Döneminizi Hesaplayın

Yumurtlama gününüzü hesaplayarak hamile kalmak için en uygun zamanı tespit edebilirsiniz. İşte gebelik şansını yükselten öneriler.. Kadın Hastalıkl..
457 18 358
Kepçe Kulak Estetiğinde Aynı Gün Sonuç Alınabilir

Günübirlik operasyon sayesinde kepçe kulaktan kurtulmak oldukça basit. Kepçe kulakları gizleme problemi, yaş ilerledikçe daha da sıkıntıya dönüşüyo..
230 15 807
Orta Yaştaki Kişilerde Sağlığa Verilen Önem

Bir araştırmaya göre üniversiteyi terk edip hayatı farklı bir yolla çizen kişiler orta yaş ve sonrasında sağlık konusunda daha kötü etkilenebilir. ..
644 5 454
Sigara Yüzünden İki Uzvundan Oldu

ÜNlü kuaför Bülent Yolal hikayesinin herkese örnek olmasını istiyor. Sigara yüzünden 3 sene önce ayağı ve bacağı kesildi.. Bir dönem Hülya Koçyiğit..
455 13 659
Kimyasal Peeling İle Pırıl Pırıl Bir Cilt

Bu aylarda cildiniz özellikle ışıldasın istiyorsanız kimyasal peeling yöntemini deneyin. Işıl ışıl taze bir ten için yeni yöntem.. Yaz gelmeden cil..
767 6 618
Ağır Kalp Yetmezliğinde Ne Yapılmalı?

Mehmet Ali Birand’ın talihsiz ölümüyle birlikte akıllara gelen soruları Prof. Dr. Yiğit anlattı. Kalp yetmezliği ve enfeksiyona karşı alınacak tedbirl..
958 5 553
Yüksek Kolesterollü Kişiler Uzun mu Yaşıyor?

Canan Karatay’a göre yüksek kolesterollü kişilerin yaşam süresi daha uzun.. Konya Aile Hekimleri Derneğince (KONAHDER) bir otelde düzenlenen 3. Ail..
945 22 339
Sağlıklı Beslenme ve Diyetin Faydaları

Diyet sürecini sıkıntılı değil eğlenceli ve hayata bağlı olarak geçirin. Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite konularında hizmet veren Diyetkolik..
538 11 786
Cinsel yaşamın düşmanı!

Her 3 hastadan biri bu hastalık yüzünden cinsel yaşama veda ediyor… Şeker hastalığına yakalanan bireylerin en büyük korkularından bir tanesi de cinsel..
518 23 652
Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

Birçok erkeğin korkulu rüyası erken boşalma sorununa çözüm yolları… Seks terapileriyle tedavi edilir. Tedavide boşalmayı belli bir süreye uzatmayı değ..
745 13 422
Kellik Hangi Hastalıkların Habercisi Olabiliyor?

Sigara ve obeziteden daha tehlikeli olabilen kellik erkeklerde kalp krizi riskini artırıyor. 37.000 erkek üzerinde yapılan araştırmalar kel erkekle..
271 21 109
Sabah Yapılan Seks Enerji Veriyor

Uzmanlar sabah saatlerinde girilen cinsel ilişki sayesinde insanların gününün iyi geçtiğini vurguluyor. Cinsellik, hayatımızın önemli bir parçasını..
549 23 518