Doktor Tv Banner

Soğuktan Ve Boğaz Ağrılarından Koruyucu Bitkiler

Soğuktan ve boğaz ağrılarından koruyucu bitkiler
71 6 81

Kansere karşı koruyucu özelliği olan ve çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine yakalanan hastalara tavsiye edilen brokolinin, soğuk havalarda vücut direncini artırdığı bildirildi.

Kışın brokoli sebzesinin bolca tüketilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, sağlık sorunu olan herkesin rahatlıkla brokoli yiyebileceğini söylüyor.
Boğaz ağrılarına iyi gelen bitkiler
Adaçayı
Adaçayı iyi bir baharat ve antibiyotiktir. Bal ve sirke ilave edilerek içilirse, boğaz ağrılarına karşı etkili olur.
Ahududu
Ahududu çiçeğini kaynatarak yapılan ılık su banyosu, bademcik iltihaplarına iyi gelir.
Ayva
Ayva’nın suda bekletilmesi ile elde edilen şurupla gargara yapılırsa boğaz iltihaplarına iyi gelir.
Kara dut
Kara duttan yapılan şurup ağız ve boğaz iltihaplarını geçirir.
Gül
Gül yaprakları ile yapılan çayla gargara yapmak boğaz iltihaplarında çok etkili olur.
Ihlamur
Ihlamur, sarımsak, Frenk üzümü, dut boğaz ağrılarına iyi gelir.
İncir
İncir sütle birlikte pişirilerek yenilirse nezleyi ve boğaz ağrılarını giderir. Göğsü yumuşatır.

Kansere karşı koruyucu özelliği olan ve çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine yakalanan hastalara tavsiye edil..
934 16 825

Bel Ağrılarından Korunmak İçin Egzersiz Hareketleri
603 10 446

Larenjit ses kısıklığı veya ses kaybı şeklinde görülür ve boğaz ağrısıyla birlikte ortaya çıkar. Ses tellerinin iltihaplanması durumudur. Soğuk alg..
226 10 818

        Tohumlu bitkiler (Çiçekli Bitkiler)         Tohumlu bitkiler bulundurdu..
839 5 345

Bitkisel ürünleri son yıllarda tüketmeye başladık. Hangi bitkiler kışın bize gerekli? Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle insanların aktarlara olan tale..
331 5 890

Tohumsuz Bitkiler - Tohumsuz Bitkiler Nedir Tohumsuz Bitkiler aslı Tohumsuz bitkilerde ,ilkel de birde gruptur de ve sporla çoğalırlar. Bu bitkiler..
484 23 727

Bitkiler dünyası 7 ana sınıfı ayrılırlar. Bu 7 ana sınıf da, kendi aralarında sınıflandırılırlar. 7 ana sınıf şu şekildedir. Bitkilerin ayrıldığı 7 a..
329 6 837

Boğaz Ağrısı Neden Olur? En önemli sebebi enfeksiyonlardır. Enfeksiyondan kastettiğimiz mikrobik hastalıklardır. Bunların içinde “akut faranjitler” d..
458 5 106

Hapşırma, burun akıntısı, boğaz kaşıntısı belirtilerinin görüldüğü muhtemelen bilinen en yaygın hastalıktır. Soğuk algınlığına 200'den fazla farklı vi..
958 12 868

Halk arasında soğuk bir şey yeme, içme, ya da soğuğa maruz kalmakla soğuk algınlığı geliştiği, örneğin dondurma yemenin boğaz iltihabına yol açtığı gi..
553 5 469

Parazitik Beslenme (Asalak Yaşama) Bazı klorofilsiz bitkiler besin maddelerini doğrudan doğruya canlı ortamdan sağlar. Bu canlılar tam parazittir. Ör..
491 26 96

Ototrof (Kendi Besinini Kendi Yapan) Bitkiler Bitkiler canlılıklarını sürdürmek ve enerji sağlamak için besin yapmalı ve yapılan bu organik gıdaları y..
416 16 320