Size Yakışan Saç Modelini Yüz Şekliniz Belirler

Size yakışan saç modelini yüz şekliniz belirler
76 9 73
Doğru saç modelini bulduysanız hayatta 1-0 öndesiniz demektir. Size yakışan saç modelini yüz şekliniz belirler. Amacınız yüzünüzü orantılı göstermek olmalı.

Yuvarlak yüz Yuvarlak bir yüze sahipseniz saç modelinizin amacı yüzünüzü ince göstermek olmalı. Kahkül kestirmez ve alnınızı açıkta bırakarak saçınızın önünü kabartırsanız yüzünüz ince gözükür.

Kısa saçtan uzak durun. İdeal saç modelinizin boyu, çenede ya da çenenin hemen üzerinde olmalıdır.

Oval yüz Oval yüzlüyseniz şanslısınız çünkü hemen her saç modeli size yakışır. Saçlarınızı geriye doğru tararsanız yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarırsınız.

Eğer kısa saçı seviyorsanız saçlarınızı kısacık kestirebilirsiniz. Uzun ve klasik saç modellerinden hoşlanıyorsanız, omuz hizasında, yandan ya da ortadan ayrılan saç modeli size göre.

Kare yüz Saç modeliniz köşeli çenenizi yumuşatacak nitelikte olmalı. Elmacık kemiklerini vurgulayan modeller bu yüz şekline uygundur; o yüzden elmacık kemiklerine doğru salınan kısa katlar yakışır. Çenenin iki santimetre altında veya omuz hizasında saç boyu da kare yüzlülere uygun.

Uzun yüz Omuz hizasında saçlar uzun yüzlülere çok yakışır. Katlar yüzünüzdeki keskin çizgileri yumuşatır. Çok uzun saçtan uzak durun çünkü uzun saç yüzünüzü de uzun gösterir. Saçınız omuz hizasında veya daha kısaysa ortadan; daha uzunsa yandan ayırın.

Kalp yüz Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse, alnınızı daraltacak ve çenenizi daha dolgun gösterecek bir saç modelini tercih edin. Saçınızın uzunluğunun boynunuzun hizasında olması idealdir. Kulakların altında dalgaları başlayan saç modeli çene bölgesine dolgunluk katar.

Bunları yapın

Saçınıza gölge yaptırırsanız yüzünüz olduğundan uzun gözükür.

Başınızın tepesindeki saçlarınızı kabartırsanız yüzünüz daha uzun gözükür. Bunun için kuaförünüz üst taraftaki saçlarınızı katlı kesebilir. Eğer saçınız çok ince telliyse, hacim kazandıran şampuanları kullanabilirsiniz.

Saç köklerinize hacim veren jöle sürün ve kuruturken saç fırçasıyla alttan yukarı doğru kabartarak kurutun. Yüksek bir at kuyruğu yapın. Başınızın her iki yanından bir parça saçı çekip at kuyruğundan kurtarın.

Yüzünüzün iki yanındaki bu saç tutamları yüzünüze dikey çizgiler oluşturarak ince gözükmesine yardımcı olur. Yüzünü ince göstermek isteyenler için ideal saç boyu çeneyle omuzlar arasında bir uzunlukta olmalıdır.

Bu saç boyu yüzünüzü ve boynunuzu olduğundan uzun göstererek ince bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Bu yılın moda saç modeli bob, yuvarlak yüzlü kadınlara çok uygun.

Önleri daha uzun, arkaya doğru kısalan bu saç modeli elmacık kemiklerinizin daha yukarıda olduğu izlenimini yaratarak yüzünüzü ince gösterir. Kare ve armut şeklinde yüzü olanlar çene boyundaki bob modellerini tercih etmeli. Kare yüzlülere uçları hafif dalgalı bob modeli yakışır.

Kulaklarınızın yanlarındaki saçlarınızı kabartmayın. Bunları yapmayın Yatay çizgili kıyafetler sizi nasıl olduğunuzdan şişman gösteriyorsa, küt kesimli saçlar da yüzünüzü olduğundan geniş gösterir.

Yüzünüzü dolgun gösterecek, keskin çizgilerin hakim olduğu saç modellerinden uzak durun. Çok uzun ya da çok kısa saç modellerini tercih etmeyin.

Saçlarınızı çok kabartmayın, çok kıvırcık yapmayın.
Çok kısa saç modelleri kare veya armut şeklinde yüzü olanlara da uygun değil.

Bana en çok Pembe VAIO yakışıyor! Ünlü moda ikonu Ece Sükan, Sony VAIO için ilginç bir işe imza attı. Blogların renkli dünyası ile Sony VAIO'nun renk..
437 16 93

1. Fransız manikür modası günümüze kadar geldi. Hanımların edinmesi gereken setlerden biri de manikür setidir. Soluk ten veya krem rengi üzerine b..
899 4 320

Sağlıklı cilt, güçlü saçlar gibi birçok özelliğe sahip olmanın yolu sağlıklı beslenmeden geçiyor. Beslenme uzmanı Nil Şahin Gürhan, “Sağlıklı saçlar,..
809 7 232

Çiçekli Bitkilerde Tozlaşma ve Döllenme : Bitkilerde tohum ve meyvenin oluşabilmesi için tozlaşma ve döllenme olmak üzere iki olayın gerçekleşmesi ger..
244 13 123

"Esintideki yaprağın çarptığı Ağaç." Dünyada sadece 3 tip insan kişiliği vardır diğerleri onların düşüncelerini , emirlerini ve isteklerini gerçekleşt..
710 8 695

Eskimiş yada giymekten sıkıldığınız ayakkabınızı bot'a çevirmeye ne dersiniz deneyin çok eğleneceksiniz bunun için ilk adım olarak hemen ya birçant..
684 7 795

Tül Perde Kullanımının Püf Noktalar Tül Perde Kullanımını Püf Noktalar Tül Perde Kullanımı Tül perde alırken pencere ve duvar ölçüsünü kendiniz al..
363 21 141

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve d..
501 23 872

Aşağıdaki yorumları dikkatle okuyun ve sizin yüzünüze gidecek olan kaş tipini bulup ona göre kaşlarınıza bir şekil verin.. Kaşlarınız nasıl olmalı?..
618 15 739

Beslenmenize dikkat ederek, hem sütünüzü artırabilir hem de hamilelikte aldığınız fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. 9 ay heyecanla beklediğiniz beb..
937 9 686

Sizi ve bebeğinizi olumsuz yönde etkileyecek hiçbir kıyafet ve aksesuarı kullanmayın. Dar ve sıkan giysiler size göre değil.. “Hamileliğinizde gün..
780 17 333

Yatış şekli, çoğunlukla alt çenenin yatma sırasındaki konumunu belirler. Bu da bize alt çenenin ortalama günde 8 saat hangi konumda olduğu hakkında b..
782 14 343