Doktor Tv Banner

Sizden Hoşlanıyor Mu? Vücut Dilini İzleyin!

Sizden hoşlanıyor mu? Vücut dilini izleyin!
72 0 70

 Vücut dilini izleyin! Onu izleyin, vücut dili size olan alakası hakkında fazlaca ipuçları verecektir.

Seviyor, sevmiyordan önce yani sevgisini sorgulamadan önce asıl bilmemiz gereken bizimle ilgilenip, ilgilenmediğidir. Bunu çok merak ediyorsunuz fakat söylediklerinden Hiçbir şey anlamıyorsunuz. Onu izleyin, vücut dili size olan alakası hakkında fazlaca ipuçları verecektir.

Kaşlarını kaldırıyor! 

İnsan davranışları hakkında araştırma yapanlar, erkeklerin sevdikleri bir şey gördükleri zaman kaşlarını kaldırdıklarını söylüyorlar. Kaşlarını kaldırdıkları zaman gözleri daha büyük gözükür  ve ışığın da yansımasıyla daha çekici görünürler. Bu saniyelik bir hareket değildir, siz farkedene kadar dakikalarda sürebilir.

Önüne eğiliyor! 

Sizinle ilgilenip, ilgilenmediğini öğrenmek için davranışlarını izlerken buna özellikle dikkat edin. Yanınızdayken davranışlarına özellikle çok dikkat edin. Kelimeler dudaklarından dökülmeden önce çoktan davranışlarına yansımış olabilir. Karşılıklı oturuyorsunuz ya da yan yana duruyorsunuz, eğer sürekli size sırtını dönüyor, sandalyesiyle oyunuyorsa kesinlikle sizden hoşlanmak bir yana kardeşi gibi görüyordur. Zamanınızı boşuna harcamayın.

Açık beden! 

Eğer bir kadın bacak, bacak üzerine atıyorsa buradan çok bir anlam çıkmaz. Fakat bunu bir erkek yapıyorsa size açılmak istemiyor olabilir. Kollarını önünde bağlaması da kendini kapatması anlamına gelir. Yanınızdayken ne kadar rahat davrandığına bakın. Sizinle ilgilendiğini anlamak için yanınızda bir süre kalıp ortama alıştıktan sonra ne kadar kendini açtığına ve rahat davrandığına bakın.

Sizin için iyi görünmeye çalışıyor! 

Sizinle ilgileniyorsa, sizin için iyi gürünmeye çalışacaktır. Peki siz bunu nereden anlayacaksınız? Yanınızdayken sürekli saçınız düzeltmesinden, üzerine başına çeki düzen vermesinden tabiiki.

Size baktığını çok belli ediyor! 

Size baktığını çok belli ediyor çünkü baktığı şeyden keyif alıyor. Kendinizi yeni keşfedilen bir ada gibi hissedebilirsiniz. Çünkü her 5 dakikada bir sizi baştan aşağıya süzecek ve bunu gizlemeyecek.

Yüzüne dokunuyor! 

Yüzüne, kulaklarına veya çenesine dokunuyorsa, sizinle ilgilendiğini düşünmeniz için iyi bir sebebiniz var. Uzmanlara göre erkekler heyecanlı ve gergin olduklarında ciltlerine bir kereden daha fazla dokunuyorlar.

Size dokunmak istiyor! 

Bir şey anlatırken, size doğru eğilir bir şekilde temasta bulunur.

Size bir şey ödünç vermeye çalışıyor! 

Centilmen her erkek yanında üşüyen bir kadın olduğu zaman mutlaka ceketini ödünç verir. Fakat geri vermenize rağmen almamakta hoşlanıyorsa hanımlar kesinlikle sizinle ilgileniyor. Bu centilmen davranışı yüzünden sadece iyi anılmayacak aynı zamanda sizinle bir daha buluşmak için iyi bir bahanesi olacak.

Ana Dilini Anne Karnında Öğreniyor

Bebeğiniz ana dilini doğmadan önce anne karnında öğreniyor. Gebeliğin 10. haftasından itibaren ses ve dil yetisi gelişiyor. ABD’de Pasifik Lutheran..
155 11 183
Beden Diliyle İstediğimizi Yaptırmanın Yolları

Bugüne kadar ikna edici olamadıysanız işte size altın öğütler. Beden dilinizi kullanarak nasıl istediklerimizi yaptırabiliriz? Cazip hale getiren ..
772 8 251
Kendinizi Biriyle Çıkmaya Hazır Hissediyor musunuz?

Aşık oldunuz veya buna yakın şeyler hissediyorsunuz. Ondan hoşlandınız, o da sizden. Peki, buluşmaya onunla çıkmaya hazır mısınız? Ailenizden gece..
837 9 721
Selülit Gideren Kil Maskesi Tarifi

Hanımlar hemen bu maskeyi hazırlayıp uygulayın ve yaza kadar değişimi izleyin. Selülitlere yüzde yüz faydalı bu kil maskesi ile güzelliğinize güzellik..
754 21 789
Penis Boyu Ne Kadar Önemli?

Canberra’da yapılan araştırmaya göre cinsel hayatı penis boyu oldukça etkiliyor.. Araştırmacılar erkeklerin penis boyunu ve kadınların tercihlerini..
169 15 179
Beden Dilinin İfade Ettiği Anlamlar

Aslında jest mimik ve hareketlerimizle de konuşuyor ve mesaj veriyoruz. Psikiyatrist Doktor Güray Gülseren beden dilini anlattı.. Sözsüz iletişimin..
442 4 346
Epilepsi Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Nörolojik bir rahatsızlık olan sara yani epilepsi nelerden kaynaklanıyor? HASTALIĞIN NEDENLERİ Doğuştan gelen beynin oksijensiz kalması ya da zede..
507 12 681
Beden Diliyle İsteklerinizi Yaptırmanın Yolları

İkna edici beden dili hareketlerini öğrenmeye ne dersiniz? Kolları gergin bir şekilde önde kavuşturmak ne anlama geliyor? Arkadaş, aile ve herkese..
226 5 505
Bebeğinizin Öğrenme ve Gelişme Sürecini Takip Edin

Bir sene boyunca bebeğinizi izleyin ve nasıl geliştiğini görün. 1. Ay. Onunla yakın olun ve birlikte zaman geçirin. İlk aydan uzamaya başlayacak. G..
292 24 247
Profesyonellerden 10 Müthiş Egzersiz Sırrı

1. Tutarlı olun. Fitness konusunda tutarlı olmak düzenli yapmak önemli. Plajda da olsa bir şekilde egzersize zaman ayırın. Beslenmeyi kontrole alı..
755 25 801
İdrar Yolu Testleri Her Zaman Enfeksiyonu Teşhis Edemez

İdrar yolunda herhangi bir bakteri ve enfeksiyonu var mı diye doktorunuz sizden testler isteyebilir. Yeni bir araştırma, bu adımın gereksiz ola..
553 25 269
Depresyon Teşhisi İçin Yapılan Testler

Depresyon konusunda doktorunuzla görüştüğünüzde sizden birtakım testlerden geçmenizi isteyebilir. Klinik depresyon tanısı için taramalar gereklidir. ..
649 19 410
Kış Dopingi Nar ve Nar Suyu

Kışın zpor yapmakta zorlanıyorsanız enerjiyi nar veya nar suyundan kolayca alabilirsiniz. Kış aylarında kesinlikle nar tüketilmesi sağlığa yararlı.. ..
816 15 603
Biberon İle Beslenmede Annelere Öneriler

Bebeğiniz sütünü sıvı mamasını suyunu biberondan içiyorsa biberonlar hakkında bilgilenmeniz gerekir. Cam mı plastik mi biberon seçilmeli? Plast..
633 8 396
1 Egzersiz Oturumu Uyku Düzenini Etkiler mi?

Bir doz egzersiz uykusuzluk sorununa çare olabilir mi? Spor salonunda veya kendi imkanlarınızla yapacağınız bir günlük spor uykularınızı düzenlemeye y..
521 9 800