Doktor Tv Banner

Sinüs İltihabına İyi Gelen Süper Gıdalar

Sinüs İltihabına İyi Gelen Süper Gıdalar
79 0 76

Sinüs iltihabı hastalar için oldukça ağrılı bir rahatsızlık haline gelebilir. Hastalık düzgün bir şekilde tedavi edilmez ise tekrar ortaya çıkabilir ve bu da hastanın rahatsızlığı daha zor atlatmasına neden olur. Dünyada 32 milyondan fazla kişi sinüs iltihabı nedeniyle zor anlar yaşamaktadır. Birçok kişi kronik sinüs iltihabını iyileştirmeye yardımcı doğal ilaçlar için oldukça fazla paralar harcamaktadır.

Kronik sinüzit hastaları ilk olarak bağışıklık sistemlerini güçlendiri doğal veya reçeteli ilaçlara başvurmalıdır. Sinüzit hastalarının bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yarayacak süper gıdalar olarak adlandırılan birkaç besin bulunmaktadır. Bu besinlerin faydaları uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır.

Sinüs iltihabına iyi gelen bu süper gıdalar meyve, domates, kabak ve ıspanak gibi C vitamini bakımından zengin gıdalardır. Ayrıca B kompleksi vitaminleri hastaların enerjilerini geri kazanmalarına yardımcı olur. Kırmızı et, fasulye ve muz gibi gıdalar bu grup içerisinde yer almaktadır.

Antioksidan içeren gıdalar da sinüzit hastalarının rahatsızlık ile daha etkili bir şekilde savaşmalarını sağlar. Vücudunuzda bazen zararlı toksinler birikir. Bu toksinler ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırlar. Vücudumuz için oldukça zararlı olan bu toksinlerden korunmak için antioksidan özelliği taşıyan gıdalara ihtiyaç duyarız. Yeşil yapraklı sebzeler ve tahıllar antioksidan özelliği taşıyan gıdalardır.

Sinüzit Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alın ve gözler arasındaki bölgede geçmeyen bir ağrı olur. Üst dişler ağrır, yüz dolu hissedilir burun tıkanıklığı görülür. Genel sinüs atakları bö..
571 16 202
Süper Yapıştırıcı İle Kemik Kırılmasına Son

İsveçli bilim adamları süper yapıştırıcıyı geliştirdi. Bu yapıştırıcı sayesinde ayak ve kol kırıkları yapıştırılıyor ve engel olmaktan kalkıyor.. A..
205 17 516
Sinüs Problemlerine Doğal Çözümler Nelerdir?

Yatak odanızda ve diğer odalarda hava nemlendiricisi bulundurun. Kuru havalar sinüsleri tahriş edebilir. Tıkanıklığı önlemek adına havanın neml..
495 4 258
Sinüs Problemleri İçin Doğal Çareler

Nemli hava soluyun. Yatak odası ve zaman geçirdiğiniz diğer yerlerde hava nemlendirici bulundurun. Kuru hava sinüsleri tahriş eder. Nemli hava ..
791 4 353
Sinüzit İlerleyince Gözde Sorunlara Yol Açıyor

Tedavi edilmediği sürece sinüzitten saatli bomba gibi korkun. Çünkü ilerleyen hastalık gözde sorunlara da yol açabiliyor. İşte ayrıntıları.. Antib..
528 7 505
Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik iltihabına ne iyi gelir? Böğürtlen: Böğürtlen kökleri bademcik iltihabı tedavisinde en eski ilaçlardan biri olarak bilinmektedir. Adaçayı: Ad..
630 21 547
Sinüzit Ameliyatında Uygulanan Yeni Bir Teknik

Türkiye’de ilk kez bir sinüzit ameliyatında uygulanan SinuSys tekniği ile tıpta bir yeniliğe daha imza atıldı. Bu tekniğin getirdiği avantajlar neler...
737 4 367
Ölümcül Hastalıklardan Koruyan Antibiyotik

Ölümcül hastalıklardan koruyan çok etkili ve güçlü bir antibiyotik panda kanında bulundu.. Sayıları 1600 civarında ve nesli tükenme tehlikesiyle ka..
603 24 157
Diyet Yaparken Vücudumuzda Meydana Gelen Değişiklikler

Her güne başlarken diyet yapan bir kişi olarak farklı uyanırız. Vücudumuz da kararlarımız da değişiyordur. Nature dergisinde yayınlanan bir ara..
658 19 133
Kilo Vermeye Yarayan Süper Besinler

Birçoğunun adını ya duyduk ya duymadık ama bu besinlerin süper güçleri var. KEşfedilmemiş bu besinler zayıflamaya da yardımcı.. Kinoa, krill yağı, ..
789 24 766
Sinüzit Sizi Kör Edebilir

Tedavi edilmeyen veya yanlış tedavi edilen sinüzit gözleri vuruyor. Sinüsler burun boşluğundan iltihap yayıyor ve birçok hastalığa hatta körlüğe sebep..
666 13 403
Bağışıklık Sistemini Destekleyen Gıdalar Neler?

Mürver eski bir kocakarı ilacı olarak bilinir. Grip virüslerini önleyen bu koyu taneli meyve antioksidanlar açısından zengindir. İnflamasyonla ..
781 14 875
7 çekmeceli yeni derin dondurucular

Tasarımı ileri teknolojiyle buluşturan Hotpoint, 7 çekmeceli, geniş hacimli, enerji tasarrufu sağlayan A+ sınıfı derin dondurucularıyla hayatı kolayla..
383 24 886
Mideye İyi Gelen Mucizevi Besinler

Sarımsak, meyan kökü gibi besinler mideyi iyileştiriyor. Ülserle yaşayabilmek için öncelikle beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Tahıllı gıdalar ise bu..
557 18 895
Diş Bakımı Önerileri – Diş Problemleri ve Çareleri

Diş yapısını bir yumurta gibi düşünün. Dış kabuğu sağlam gibi görünür ama içi yumuşak ve kırılgandır.   Diş tabakası sert bir madde olmasına..
830 5 198