Doktor Tv Banner

Sinüs İltihabına İyi Gelen Süper Gıdalar

Sinüs İltihabına İyi Gelen Süper Gıdalar
81 9 53

Sinüs iltihabı hastalar için oldukça ağrılı bir rahatsızlık haline gelebilir. Hastalık düzgün bir şekilde tedavi edilmez ise tekrar ortaya çıkabilir ve bu da hastanın rahatsızlığı daha zor atlatmasına neden olur. Dünyada 32 milyondan fazla kişi sinüs iltihabı nedeniyle zor anlar yaşamaktadır. Birçok kişi kronik sinüs iltihabını iyileştirmeye yardımcı doğal ilaçlar için oldukça fazla paralar harcamaktadır.

Kronik sinüzit hastaları ilk olarak bağışıklık sistemlerini güçlendiri doğal veya reçeteli ilaçlara başvurmalıdır. Sinüzit hastalarının bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yarayacak süper gıdalar olarak adlandırılan birkaç besin bulunmaktadır. Bu besinlerin faydaları uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır.

Sinüs iltihabına iyi gelen bu süper gıdalar meyve, domates, kabak ve ıspanak gibi C vitamini bakımından zengin gıdalardır. Ayrıca B kompleksi vitaminleri hastaların enerjilerini geri kazanmalarına yardımcı olur. Kırmızı et, fasulye ve muz gibi gıdalar bu grup içerisinde yer almaktadır.

Antioksidan içeren gıdalar da sinüzit hastalarının rahatsızlık ile daha etkili bir şekilde savaşmalarını sağlar. Vücudunuzda bazen zararlı toksinler birikir. Bu toksinler ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırlar. Vücudumuz için oldukça zararlı olan bu toksinlerden korunmak için antioksidan özelliği taşıyan gıdalara ihtiyaç duyarız. Yeşil yapraklı sebzeler ve tahıllar antioksidan özelliği taşıyan gıdalardır.

Süper Yapıştırıcı İle Kemik Kırılmasına Son

İsveçli bilim adamları süper yapıştırıcıyı geliştirdi. Bu yapıştırıcı sayesinde ayak ve kol kırıkları yapıştırılıyor ve engel olmaktan kalkıyor.. A..
991 6 375
Pilonidal Sinüs Nedir Belirtilerti Nelerdir hakkında detaylı geniş bilgi

Pilonidal sinüs kuyruk sokumunda deri altında oluşan içi kıl dolu iltihaplı yollardır. Sinüs, yolu vücutta bulunan anormal bir kanaldır, genelde derin..
761 9 543
Sinüzit Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Alın ve gözler arasındaki bölgede geçmeyen bir ağrı olur. Üst dişler ağrır, yüz dolu hissedilir burun tıkanıklığı görülür. Genel sinüs atakları bö..
537 5 92
Estetik ve teknoloji siyahın asaletinde buluşuyor

Seramik sektörünün öncü markalarından Seramiksan, hayatı güzelleştirmek için evlere estetik ve çağdaş dekorasyon çözümleri sunmayı sürdürüyor.  ..
467 11 187
Sinüs Problemlerine Doğal Çözümler Nelerdir?

Yatak odanızda ve diğer odalarda hava nemlendiricisi bulundurun. Kuru havalar sinüsleri tahriş edebilir. Tıkanıklığı önlemek adına havanın nemlenme..
761 10 814
Sinüs Problemleri İçin Doğal Çareler

Nemli hava soluyun. Yatak odası ve zaman geçirdiğiniz diğer yerlerde hava nemlendirici bulundurun. Kuru hava sinüsleri tahriş eder. Nemli hava sıkı..
350 21 595
Sinüzit İlerleyince Gözde Sorunlara Yol Açıyor

Tedavi edilmediği sürece sinüzitten saatli bomba gibi korkun. Çünkü ilerleyen hastalık gözde sorunlara da yol açabiliyor. İşte ayrıntıları.. Antib..
207 19 238
Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik iltihabına ne iyi gelir? Böğürtlen: Böğürtlen kökleri bademcik iltihabı tedavisinde en eski ilaçlardan biri olarak bilinmektedir. Adaçayı: Ad..
252 9 447
urun Kanamasının Nedenleri hakkında detaylı geniş bilgi

Burun, oldukça yoğun ve yüzeyel damarlar içeren bir organdır. Özellikle burun boşluğunu ikiye ayıran bölmenin ön kısmı burna gelen damarların oldukça ..
539 6 636
Sinüzit Ameliyatında Uygulanan Yeni Bir Teknik

Türkiye’de ilk kez bir sinüzit ameliyatında uygulanan SinuSys tekniği ile tıpta bir yeniliğe daha imza atıldı. Bu tekniğin getirdiği avantajlar neler...
587 24 622
Bademcik Ameliyatlarının Gerektiği Durumlar – Tonsilektomi Endikasyonları hakkında bilgi

BADEMCİK AMELİYATLARININ GEREKTİĞİ DURUMLAR – TONSİLEKTOMİ ENDİKASYONLARI: Bademciklerin büyümesi ve/veya iltihaplanması çok yaygın olarak karşılaşıla..
188 24 704
Organik nedir? Organik ne demektir?

Son yıllarda popüler hale gelen organik gıdalar ve organik tarım neden bu kadar gündeme geldi? Organik gıda en geleneksel yollarla üretilen, zirai ila..
484 18 101