Sigarayı Bırakmanız İçin Tavsiyeler

Sigarayı Bırakmanız İçin Tavsiyeler
63 6 72

1-HERŞEYDEN ÖNCE KARAR VERDİĞİNİZE İYİCE KARAR VERİN, KARARLILIK EN ÖNEMLİ UNSURDUR
2-SİGARASIZ YERLERİ TERCİH EDİN,
EVİNİZDE SİGARAYI AKLINIZA GETİREBİLECEK ŞEYLERİ ORTADAN KALDIRIN, SİZDEN BAŞKA SİGARA KULLANANLAR VARSA ONLARIDA BIRAKMAYA VE EVİN İÇİNDE İÇMEMEYE İKNA EDİN
3-KENDİ KENDİNİZE TELKİN EDEBİLMENİZ İÇİN BİR SLOGAN BULUN MESELA “ARTIK SİGARA İÇMİYORUM”,”SİGARA İÇMEK İSTEMİYORUM” VS GİBİ VE SÜREKLİ İÇİNİZDEN BUNU SIK SIK TEKRARLAYIN
4-SİGARANIN ZARARLARI İLE İLGİLİ VİDEOLARI İZLEYİN VE BUNUNLA İLGİLİ YAZILARI OKUYUN Kİ SİGARA İLE İLGİLİ KORKULARINIZI ARTIRIN, İNSANLAR KORKTUKLARI ŞEYLERE FAZLA YANAŞMAZLAR.
5-ÇOCUKLARINIZ VARSA ONLARIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜN
6-ŞAYET BAYANSANIZ ,EVLENDİĞİNİZDE DOĞACAK ÇOCUĞUNUZUN SAĞLIKLI
OLMASINI VE GELECEK NESİLLERİNDE SAĞLIKLI OLMASINI İSTİYORSANIZ SİGARAYI BIRAKMANIZ SİZİN VE BEBEĞİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN İYİ OLACAKTIR.
7-SİGARA KOKUSUNU HERYERDE DUYABİLİRSİNİZ BU NEDENLE BU KOKUNUN BEYNİNİZDEKİ İMAJINI DEĞİŞTİRİN MESELA
BACA DUMANI VEYA HOŞLANMADIĞINIZ
BİRBAŞKA KOKU OLDUĞUNU HAYAL EDİN
8-SİGARANIN CİNSEL SAĞLIĞINIZA NASIL ETKİ ETTİĞİ İLE İLGİLİ VİDEOLARI SIK SIK SEYREDİN
9-AKLINIZI ÇELMEYE ÇALIŞANLARA VE SİZİ SİGARA İÇMEYE TEŞVİK EDENLERE KARŞI KESİNLİKLE HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAYIN ÇÜNKÜ ONLAR SİZİN GERÇEK DOSTLARINIZ DEĞİLDİR.
10-SİGARAYI BIRAKTIKTAN BİR SÜRE SONRA TAT ALMA DUYUNUZ HASSASLAŞACAĞI İÇİN YEDİKLERİNİZ DAHA LEZZETLİ GELECEKTİR, BU NEDENLE BİR MİKTAR KİLO ARTIŞI OLABİLİR AMA DERT ETMEYİN KİLONUZU KONTROL ETMEK SİGARAYI BIRAKMAKTAN ÇOK DAHA KOLAYDIR.
11-BIRAKTIKTAN SONRA 1- 2 AY SÜRESİNCE KENDİNİZİ BİRAZ GERGİN HİSSEDEBİLİRSİNİZ
VE BİRAZ ASABİ OLABİLİRSİNİZ ,BU GERGİNLİĞİ ALACAK AKTİVİTELER SİZE FAYDALI OLABİLİR MESELA YÜRÜYÜŞ YAPMAK, BOWLİNG OYNAMAK , BALIK TUTMAK YADA SİGARAYI BIRAKANLAR KLÜPLERİNE ÜYE OLMAK GİBİ

Allen Carr sigarayı bıraktırma konusunda dünyanın en başarılı uzmanı olarak ülkemizde ve dünyada geniş kitlelerce tanınıyor. Sigarayı Bırakmanın Kolay..
548 24 121

19 Temmuzdan itibaren getirilen, sigara yasağı, sigarayı bırakmak isteyenler için, iyi bir sebep olabilir. Tabi, iş sigarayı bırakmakla bitmiyor. Esas..
641 8 452

Bir araştırmaya göre 40 yaşından önce sigarayı bırakanlar diğerlerine oranla 10 yıla kadar daha fazla yaşayabiliyor.. Sigarayı 40 yaşından önce bır..
862 6 481

Araştırmalara göre sigaranın bir yan etkisi daha bulundu. Anksiyete ve endişeli olma durumunu öne çıkaran sigara, bırakıldığında mutluluk veriyor.. ..
517 18 430

Kendi gibi düşünen yaşıtlarından örnek alan gençler sigara içmeyi maalesef örnek alabiliyor. Sosyal medya uygulamaları ve bilinçlendirme çalışmala..
404 22 382

Elektronik sigara nikotinden vazgeçmek isteyenler için iyi bir çıkış yolu. Bu konu hakkında klinik çalışmalar yapılmış ve sigarayı bırakmada etkil..
464 22 353

Bağımlılık haline gelen sigara içme alışkanlığından isteyip de kurtulamayanlar çok fazla. Prof. Dr. Erginel sigaradan kurtulmanın yollarını anlatıyor...
458 12 440

Kilo almak vermek duruma göre yaşadığımız ortama göre değişir. Peki sigara içenlerde kilo durumu nasıl değişir? Araştırmalar sigarayı bırakanların ..
872 25 822

Brokoli ve benzeri sebzelerin, sigara tiryakilerinin ve sigarayı bırakmış kişilerin akciğer kanserine yakalanma riskini azaltabileceği bildirildi. AB..
835 23 352

Sigara içenlerde estetik ameliyat sonrasında iz kalabiliyor. İnsanlar ancak bu sebeple sigarayı bırakmaya karar veriyor. Estetikle sigaranın ilgisi ne..
935 13 846

Sigara Tiryakiliği Kaç Tiptir 1 Stimulasyon Sigara içiyorsunuz çünkü sigara sizi canlandırıp hareketlendiriyor. Yorulduğunuzda sizi kendinize getiriy..
757 24 758

Erkeklerde cinsel iktidarsızlığa nedeno  olan etmenlerden biri de sigara.. sigaranın erkeksi görünmek için içilmeye başlandığını ancak sigaranın ..
788 15 93