Doktor Tv Banner

Sigarayı Bırakmanız İçin Tavsiyeler

Sigarayı Bırakmanız İçin Tavsiyeler
55 0 74

1-HERŞEYDEN ÖNCE KARAR VERDİĞİNİZE İYİCE KARAR VERİN, KARARLILIK EN ÖNEMLİ UNSURDUR

2-SİGARASIZ YERLERİ TERCİH EDİN,

EVİNİZDE SİGARAYI AKLINIZA GETİREBİLECEK ŞEYLERİ ORTADAN KALDIRIN, SİZDEN BAŞKA SİGARA KULLANANLAR VARSA ONLARIDA BIRAKMAYA VE EVİN İÇİNDE İÇMEMEYE İKNA EDİN

3-KENDİ KENDİNİZE TELKİN EDEBİLMENİZ İÇİN BİR SLOGAN BULUN MESELA "ARTIK SİGARA İÇMİYORUM","SİGARA İÇMEK İSTEMİYORUM" VS GİBİ VE SÜREKLİ İÇİNİZDEN BUNU SIK SIK TEKRARLAYIN

4-SİGARANIN ZARARLARI İLE İLGİLİ VİDEOLARI İZLEYİN VE BUNUNLA İLGİLİ YAZILARI OKUYUN Kİ SİGARA İLE İLGİLİ KORKULARINIZI ARTIRIN, İNSANLAR KORKTUKLARI ŞEYLERE FAZLA YANAŞMAZLAR.

5-ÇOCUKLARINIZ VARSA ONLARIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜN

6-ŞAYET BAYANSANIZ ,EVLENDİĞİNİZDE DOĞACAK ÇOCUĞUNUZUN SAĞLIKLI

OLMASINI VE GELECEK NESİLLERİNDE SAĞLIKLI OLMASINI İSTİYORSANIZ SİGARAYI BIRAKMANIZ SİZİN VE BEBEĞİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN İYİ OLACAKTIR.

7-SİGARA KOKUSUNU HERYERDE DUYABİLİRSİNİZ BU NEDENLE BU KOKUNUN BEYNİNİZDEKİ İMAJINI DEĞİŞTİRİN MESELA

BACA DUMANI VEYA HOŞLANMADIĞINIZ

BİRBAŞKA KOKU OLDUĞUNU HAYAL EDİN

8-SİGARANIN CİNSEL SAĞLIĞINIZA NASIL ETKİ ETTİĞİ İLE İLGİLİ VİDEOLARI SIK SIK SEYREDİN

9-AKLINIZI ÇELMEYE ÇALIŞANLARA VE SİZİ SİGARA İÇMEYE TEŞVİK EDENLERE KARŞI KESİNLİKLE HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAYIN ÇÜNKÜ ONLAR SİZİN GERÇEK DOSTLARINIZ DEĞİLDİR.

10-SİGARAYI BIRAKTIKTAN BİR SÜRE SONRA TAT ALMA DUYUNUZ HASSASLAŞACAĞI İÇİN YEDİKLERİNİZ DAHA LEZZETLİ GELECEKTİR, BU NEDENLE BİR MİKTAR KİLO ARTIŞI OLABİLİR AMA DERT ETMEYİN KİLONUZU KONTROL ETMEK SİGARAYI BIRAKMAKTAN ÇOK DAHA KOLAYDIR.

11-BIRAKTIKTAN SONRA 1- 2 AY SÜRESİNCE KENDİNİZİ BİRAZ GERGİN HİSSEDEBİLİRSİNİZ

VE BİRAZ ASABİ OLABİLİRSİNİZ ,BU GERGİNLİĞİ ALACAK AKTİVİTELER SİZE FAYDALI OLABİLİR MESELA YÜRÜYÜŞ YAPMAK, BOWLİNG OYNAMAK , BALIK TUTMAK YADA SİGARAYI BIRAKANLAR KLÜPLERİNE ÜYE OLMAK GİBİ

Kaygılıysanız Sigarayı Bırakmayı Deneyin

Araştırmalara göre sigaranın bir yan etkisi daha bulundu. Anksiyete ve endişeli olma durumunu öne çıkaran sigara, bırakıldığında mutluluk veriyor.. ..
237 17 139
Sosyal Medya Sigara İçenlere Yardımcı Olabiliyor

Kendi gibi düşünen yaşıtlarından örnek alan gençler sigara içmeyi maalesef örnek alabiliyor. Sosyal medya uygulamaları ve bilinçlendirme çalışmala..
985 5 876
Elektronik Sigaralar Nikotinden Vazgeçmeye Yardımcı mı?

Elektronik sigara nikotinden vazgeçmek isteyenler için iyi bir çıkış yolu. Bu konu hakkında klinik çalışmalar yapılmış ve sigarayı bırakmada etkil..
308 6 870
İsteyip de Bırakamayanlara Tavsiyeler

Bağımlılık haline gelen sigara içme alışkanlığından isteyip de kurtulamayanlar çok fazla. Prof. Dr. Erginel sigaradan kurtulmanın yollarını anlatıyor...
451 20 284
Ameliyat İzi Kalmasın Diye Sigarayı Bırakıyoruz

Sigara içenlerde estetik ameliyat sonrasında iz kalabiliyor. İnsanlar ancak bu sebeple sigarayı bırakmaya karar veriyor. Estetikle sigaranın ilgisi ne..
383 6 387
Erkeklerde İktidarsızlık Sebeplerinden Biri de Sigara mı?

Erkeklerde cinsel iktidarsızlığa nedeno  olan etmenlerden biri de sigara.. sigaranın erkeksi görünmek için içilmeye başlandığını ancak sigaranın ..
192 18 698
9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü Olsun

Tüm dünyada sigaradan kurtulmak isteyenler isteyip de başaramayanlar için bugün özel bir gün. Sağlık sorunlarınızdan tamamen arınmak için, sigarayı bı..
911 24 644
Kadınlar Kilo Alma Korkusundan Sigarayı Bırakamıyor

Bunun gibi bir sebeple sigaradan vazgeçmiyoruz ve maalesef daha büyük dertler açıyoruz başımıza.. Kadınlar gerçekten bu yüzden mi sigarayı bırakamıyor..
749 18 556
Sağlıklı Olun ve Kazanın

ABD’de sigara, alkol ve obezite gibi kötü alışkanlıklardan kurtulan ve sağlığına kavuşan kişilere para ödülü verilecek. ABD’de 3 yıl içinde sigaray..
369 18 345
Hem Sigarayı Bırakın Hem de Kilo Almayın

Sigarayı genelde kilo alırım korkusuyla bırakamayanlara müjde! Bunları yapın ve kilo almadan sigarayı rahatça bırakın. İşte sağlıklı tüyolar.. Siga..
779 13 732
Elektronik Sigara da O Kadar Sağlıklı Değilmiş

Sigarayı bırakmadan kullanılan elektronik sigaralar da kanser yapıyor.. Ama hem sigara bağımlılığı sürüyor hem de kansere neden oluyor.. Gazi Ünive..
628 15 393
Sigarayı Bırakmada İlk 1 Ay Önemli

Kendi kendine sigarayı bırakmaya çalışanlar için ilk 1 ay çok önemli ve kritik.. Araştırmalar, kendi kendine sigarayı bırakmakta zorlanan kişilerin..
677 15 436
Sigara İle Mücadelede Son Nokta

"Sendebirakabilirsin.com" adlı internet sitesi sayesinde artık bağımlılar sigaradan kolayca kurtulabilecek. Sigara bağımlılığıyla mücade..
655 19 541
Sorunsuz Bir Menopozluk Dönemi İçin Tavsiyeler

Kadınların bir dönemden sonra menopoza karşı tedbirsiz ve çekingen olduğunu görüyoruz. Bu dönem sağlıklı bir şekilde de geçirilebilir. Menopozun, k..
628 4 303
Sigaradan Kurtulmak İsteyenlere Öneriler

Kararlı olursanız her derdinizden kurtulabilirsiniz. Sigara nasıl bırakılır, bu süreçte bizi neler bekler öğrenelim.. Yeni yılda ilk kararımı uygul..
829 11 377