Doktor Tv Banner

Sigara Ve Cinsel Yaşam Sigaranin Cinsel Güce Etkisi

SİGARA VE CİNSEL YAŞAM SİGARANIN CİNSEL GÜCE ETKİSİ
90 0 30

Çok sigara içmek yaşamı kısaltır. Bununla da kalmayıp cinsel iktidar açısından oldukça sorun yaratabilir. Dudaktan dudağa öpüşmeyi tatsızlaştıra-bilir, ya da tam anlamıyla hoşa gitmeyecek hale getirebilir. Bazı kadınlar

pipo yada sigara tütününün kokusunu erkeksi bulurlar. Bazıları içinse bu koku rahatsız edicidir, insanın tütün dumanını içine çekmekten aldığı hazin biyolojik nedeni anlaşılamamıştır. Öte yandan nikotinin uyarıcı etkiye sahip bir madde olduğu bilinir. Bazı memeli hayvanlarla kuşların sigara dumanından tad aldıkları görülmüştür. Örneğin kar­galar, henüz sönmemiş sigara izmaritle­rini gagalarıyla toplayıp tüylerinin üze­rinden geçirirler.

Sigara içerkenki emme hareketi insan­oğluna bütün yaşamı boyunca haz veren bir harekettir. Cinsel roller açısından tütün içmenin çeşitli anlamları yardır. Örneğin pipo içmek genellikle kadınlar arasında pek yaygın değildir. Sigaranın cinsel yaşam açısından hiç de olumlu bir etmen olmadığı ortadadır. Cinsel hazlan seven kimselerin yaşamla­rında sigaraya yer vermemeleri en doğrusudur. Sigara tiryakiliği olmayan­lar, hem cinsel güçlerini korumuş olurlar, hem de sigaranın pisliğinden ve kötü kokusundan kaçınırlar. Fazla nikotinin bazan sertleşme (ereksi-yon) açısından olumsuz rol oynadığı kanıtlanmıştır. Öte yandan sigaranın bıraktığı koku, günümüzde bile bir kadının çekiciliğini yok edebilmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen bir kimse buna tümden girişmeli. Azaltma, vb. önlemlerin arkasına saklanmadan tirya­kilik sorununa köktenci bir çözüm getirmelidir. Cinsel etkinlik, sigaradan vaz geçmek isteye/ı bir kimse için sigaranın yerini alabilecek yardımcı bir uğraş olabilir, ilk sıralarda huzursuzluk çeken kişi sevişme sayesinde sıkıntısını unutabilir. Bu, sigarayı bırakanların çoğunlukla baş vurdukları aşırı yemek­ten daha yararlı ve etkili bir çözümdür

Cinsel Fanteziler Ne Kadar Önemli?

Cinsel hayatı renklendiren ve pekiştiren fanteziler ayıp değil. Cinsel hayatı renklendirmek için kurulan cinsel fanteziler ve kullanılan seks oyunc..
412 14 702
Kadınlarda Libidoyu Artıran İlaçlar ve Etkileri

Cinsel hayatınızda yer alan sorunlar hızla düzene girebilir. Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunu gideren ilaçlar piyasada mevcut. Önce test yaptır..
729 4 626
Cinsel Hayal Kırıklığı Sağlığımız İçin Kötü Bir Durum mu?

Seks, aslında iyi bir yaşam iksiri, sağlık, gençlik ve uzun yaşam sırlarından biri.7Stres ve kilo cinsel hayatı önlese de, hayatında cinsellik olmayan..
238 8 762
Sağlıklı Bir Evlilik ve Cinsel Yaşam İçin

Filmler ve dizilere kapılıp cinsel hayatınızı ve evliliğinizi bozmayın.. İyi anlaşmak, saygı, sevgi ve aşk... Hepsi iyi bir evliliğin olmazsa olmaz..
753 12 888
Seks Hayatında Cinsel Zekanın Yeri

Cinsel zeka nedir? Cinselliğinizi nasıl ve ne kadar etkiler? Cinsel zekanın belli başlı elemanlar; bilgi, rahatlık, kendini tanıma, iletişim beceriler..
873 20 123
Çilek En İyi Afrodizyaklardan Biri

İçeriğindeki besin değerleri ve bazı özellikleriyle hormonları harekete geçiren çilek, cinsel gücü de artırıyor. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ci..
982 10 344
Cinsel Hayatı Canlandıracak Eş Dayanışması

Ev işlerinde birbirine yardımcı olan çiftlerin daha canlı bir cinsel hayatı oluyor. Araştırmalara göre kadın ve erkeklerde de aynı etki görülüyor.. ..
367 14 599
Erkeklerde Düşük Testosteron ve Cinsel Dürtü

Testosteron bir erkeğin cinsel dürtü ve performansını etkileyen hormondur. Düşük testosteron düzeyi cinsel tatmin ediciliği azaltır. Cinsel sorunl..
709 9 289
Karnabahar Çiftlerde Afrodizyak Etkisi Yaratıyor

Cinsel gücü artırdığı gibi isteği de körüklüyor.. Karnabaharın cinsel işlevinizdeki etkisi nedir? Başka hangi sorunlara iyi geliyor? Antioksidan ze..
779 14 173
İncir, Cinsel Sorunlarla Baş Etmede Birebir

Cinsel sorunlar herkeste görülebilir.. Kleopatra da incir yerdi.. Cinsel gücü ve performansı artıran inciri siz de denemelisiniz.. Cinsel sorunlar ..
814 16 105
Karanfil Cinsel Gücü Nasıl Etkiler?

Cinsellikten mutsuz olanlar alternatif tıbba yöneliyor. Karanfil bitkisi cinsel gücü nasıl etkiliyor? Karanfilin ilişkiniz üzerindeki etkisi.. Tadı..
981 23 468
Erkeklerin Cinsel Yaşamı İçin 10 İpucu

Erkeklerin cinsel yaşamının sağlıklı ve tatmin edici olması için düzenli egzersizi, sağlıklı beslenmeyi ve stressiz bir yaşamı benimsemeleri gerekiyor..
778 15 499
Rezene Tüketin Cinsel Gücünüz Artsın

Akdeniz ikliminde yetişen rezene tohumlarında protein ve yağ var. Sağlığa da yararlı olan rezene cinsel gücü de olumlu etkiliyor. İşte rezenenin fayda..
495 18 663
Alzheimer Sebeplerinden Biri de Sigara Dumanı

Yapılan araştırmalarda sigaranın kötü etkilerinden biri daha ortaya çıktı. Beyinsel gelişimi önlüyor ve gerilemeye neden oluyor. Alzheimer de cabası....
355 11 166
Erkeklerde İktidarsızlık Sebeplerinden Biri de Sigara mı?

Erkeklerde cinsel iktidarsızlığa nedeno  olan etmenlerden biri de sigara.. sigaranın erkeksi görünmek için içilmeye başlandığını ancak sigaranın ..
346 8 750