Doktor Tv Banner

Sigara Ve Cinsel Yaşam Sigaranin Cinsel Güce Etkisi

SİGARA VE CİNSEL YAŞAM SİGARANIN CİNSEL GÜCE ETKİSİ
31 4 85

Çok sigara içmek yaşamı kısaltır. Bununla da kalmayıp cinsel iktidar açısından oldukça sorun yaratabilir. Dudaktan dudağa öpüşmeyi tatsızlaştıra-bilir, ya da tam anlamıyla hoşa gitmeyecek hale getirebilir. Bazı kadınlar

pipo yada sigara tütününün kokusunu erkeksi bulurlar. Bazıları içinse bu koku rahatsız edicidir, insanın tütün dumanını içine çekmekten aldığı hazin biyolojik nedeni anlaşılamamıştır. Öte yandan nikotinin uyarıcı etkiye sahip bir madde olduğu bilinir. Bazı memeli hayvanlarla kuşların sigara dumanından tad aldıkları görülmüştür. Örneğin kar­galar, henüz sönmemiş sigara izmaritle­rini gagalarıyla toplayıp tüylerinin üze­rinden geçirirler.

Sigara içerkenki emme hareketi insan­oğluna bütün yaşamı boyunca haz veren bir harekettir. Cinsel roller açısından tütün içmenin çeşitli anlamları yardır. Örneğin pipo içmek genellikle kadınlar arasında pek yaygın değildir. Sigaranın cinsel yaşam açısından hiç de olumlu bir etmen olmadığı ortadadır. Cinsel hazlan seven kimselerin yaşamla­rında sigaraya yer vermemeleri en doğrusudur. Sigara tiryakiliği olmayan­lar, hem cinsel güçlerini korumuş olurlar, hem de sigaranın pisliğinden ve kötü kokusundan kaçınırlar. Fazla nikotinin bazan sertleşme (ereksi-yon) açısından olumsuz rol oynadığı kanıtlanmıştır. Öte yandan sigaranın bıraktığı koku, günümüzde bile bir kadının çekiciliğini yok edebilmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen bir kimse buna tümden girişmeli. Azaltma, vb. önlemlerin arkasına saklanmadan tirya­kilik sorununa köktenci bir çözüm getirmelidir. Cinsel etkinlik, sigaradan vaz geçmek isteye/ı bir kimse için sigaranın yerini alabilecek yardımcı bir uğraş olabilir, ilk sıralarda huzursuzluk çeken kişi sevişme sayesinde sıkıntısını unutabilir. Bu, sigarayı bırakanların çoğunlukla baş vurdukları aşırı yemek­ten daha yararlı ve etkili bir çözümdür

Sigaranın Vücudumuzdaki Sistemlere Etkisi hakkında detaylı geniş bilgi

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz) Resmin ismi: sigaranin-zararlari.JPG Görüntüleme: 73 Büyüklüğü: 10,5 KB ..
871 14 591
Cinsel Fanteziler Ne Kadar Önemli?

Cinsel hayatı renklendiren ve pekiştiren fanteziler ayıp değil. Cinsel hayatı renklendirmek için kurulan cinsel fanteziler ve kullanılan seks oyunc..
408 24 866
Kadınlarda Libidoyu Artıran İlaçlar ve Etkileri

Cinsel hayatınızda yer alan sorunlar hızla düzene girebilir. Kadınlarda cinsel işlev bozukluğunu gideren ilaçlar piyasada mevcut. Önce test yaptır..
545 25 196
Cinsel Hayal Kırıklığı Sağlığımız İçin Kötü Bir Durum mu?

Seks, aslında iyi bir yaşam iksiri, sağlık, gençlik ve uzun yaşam sırlarından biri.7Stres ve kilo cinsel hayatı önlese de, hayatında cinsellik olmayan..
400 22 799
Sağlıklı Bir Evlilik ve Cinsel Yaşam İçin

Filmler ve dizilere kapılıp cinsel hayatınızı ve evliliğinizi bozmayın.. İyi anlaşmak, saygı, sevgi ve aşk... Hepsi iyi bir evliliğin olmazsa olmaz..
432 22 487
Cinsel Organda Sedef Oluşumu Ve Tedavisi

Cinsel organınızda aşağıdaki belirtileri görüyorsanız mutlaka uzman bir doktora başvurmalısınız. Cinsel organlarda sedef tek başına veya diğer bölgel..
771 9 398
Çilek -Çileğin Faydaları hakkında bilgi

Çilek -Çileğin Faydaları Çilek Çilek strese bire bir gelen bir meyvedir. Ayrıca sigaranın zararlı etkilerini büyük ölçüde azalttığı için çok sigara iç..
534 20 304
Seks Hayatında Cinsel Zekanın Yeri

Cinsel zeka nedir? Cinselliğinizi nasıl ve ne kadar etkiler? Cinsel zekanın belli başlı elemanlar; bilgi, rahatlık, kendini tanıma, iletişim beceriler..
595 11 807
Çilek En İyi Afrodizyaklardan Biri

İçeriğindeki besin değerleri ve bazı özellikleriyle hormonları harekete geçiren çilek, cinsel gücü de artırıyor. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ci..
690 21 192
Erkeklerde Düşük Testosteron ve Cinsel Dürtü

Testosteron bir erkeğin cinsel dürtü ve performansını etkileyen hormondur. Düşük testosteron düzeyi cinsel tatmin ediciliği azaltır. Cinsel sorunl..
663 25 433
Cinsel Hayatı Canlandıracak Eş Dayanışması

Ev işlerinde birbirine yardımcı olan çiftlerin daha canlı bir cinsel hayatı oluyor. Araştırmalara göre kadın ve erkeklerde de aynı etki görülüyor.. ..
642 22 816
Cinsel hayatınızı güçlendirin...

Cinselliğinize güç katınSağlıklı bir cinsel hayat için, yaşam kriterlerinizi değiştirmeniz büyük önem taşıyor... Beslenme ve diğer alışkanlıklarınızı ..
323 6 729