Doktor Tv Banner

Selahattin Dönmez’Den Zayıflamak İçin Mucizevi Tarif

Selahattin Dönmez’den Zayıflamak İçin Mucizevi Tarif
37 2 32

Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez'in önerileri:

* Bütün çayları şekersiz olarak serbest tüketiniz.

* Diet Cola yapısındaki tatlandırıcı ve kafeinden dolayı günde 1 kutu için.

* Eğer sıvı tüketiminiz yoksa, günde 6-8 su bardağı su için.

* Herhangi bir işle uğraşırken yemek yemeyin.

* Yiyeceklerinizi yavaş yiyin.

* Haftada üç kez 30 dakika yürüyüş yapın.

* Her iki öğün araasında en az iki saat olmasına özen gösterin.

* Verilenden eksik veya fazla yemeyin.

* Aşırı tuz almayın.

* Günde 8 saatten fazla uyumamaya özen gösterin

Ünlü diyetisyen Selahattin Dönmezden mucizevi tarifi

2 orta boy elma

1 orta boy limon

1 rulo halinde tarçın

1 tatlı kaşığı karabiber

1 tatlı kaşığı karanfil(tane olacak)

HAZIRLANIŞI

Elma ve limonu 4 e bölerek kabuklarını soymadan ve çekirdeklerini çıkarmadan diğer malzemelerle birlikte 3 lt suyun içine atın kaynamaya bırakın elmalar pörsümeye basladığı vakit altını kapatın ve süzün , hergün 2 kere ve birer bardak olarak sıcak ve soğuk içebilirsiniz.

Derya Baykalın programı deryalı günlere konuk olan, ünlü diyetisen ve beslenme uzmanı Selahattin Dönmez biz için zayıflamak adına çok yararlı bilgiler verdi Yine.bazal metabolizma hızlandırıcı formül, glisemik indeks ve doğal detoks hakkında bilmediğimiz şeyleri Selahattin Dönmez sayesinde öğrendik.

Bazal metabolizma hızımızı arttırıcı harika bir tarif de veren Selahattin Dönmez, bu tarif sayesinde B.M.Hızımızın %15 arttığını belirtti.

Bu metabolizma hızının artması.yani bize ne faydası var ?

Bazal metabolizma hızımızın yüksek olması demek çok basit anlamıyla vücudumuzun daha fazla yağ yakması demek..belki bu eksik ya da farklı bir tabir oldu ama.mesela yediğimiz yemekler belli oranda kalori alıyoruz.eğer metabolizma hızımız düşükse aldığımız o kaloriler direkt yağa dönüşür fakat metabolizmamız hızlı çalışıyorsa enerjiye dönüşür ve daha az yağ depolanır.bu durum bizim için çok önemli.

Selahattin Dönmez her yemekten sonra içmemizi önerdiği o ünlü tarifi verdi bizlere.bu tariften günde 3 bardak içmek yeterli.her yemek sonrası 1 bardak içildiği taktirde, B.M.H nı artırarak yediğimiz yemeğin yağa dönüşmesini aza indirger.bu tarif için

2 elma- kırmızı olması tavsiye ediliyor

1 limon

1 tatlı kaşığı karanfil

1 tatlı kaşığı tane karabiber

1 rula tarçın

3 litre su

Elmaları dörde bölün.limonu da bölerek baharatları katıp 3 litre su ile haşlayın.fazla posalanmayacak şekilde.sadece aromaları geçse yeterli.bu içeceği günde 3 bardak öğünlere bölerek için.

Not: İçindeki tarçın kan şekerini dengelediği için şeker hastaları için de yararlı bir tarif.

Metabolizmayı Hızlandırma Diyeti - Selahattin Dönmez

Diyet uzmanı Selahattin Dönmez'in dört hafta süre ile uygulanacak metabolizma hızlandırıcı diyeti… 1. Hafta metabolizmayı düzenleyici diyet Kahval..
336 14 306
Kaplıca Tedavisi Ruhsal Sorunlara da Faydalı

Prof. Dr. Arif Dönmez eklem ağrıları ve benzeri durumlar için kaplıcaya gidildiğini aslında depresyona da iyi geldiğini bildirdi. Prof. Dr. Arif Dö..
726 8 407
Taze Meyve Suları İle Hastalıklardan Korunun

Bu tarif size enerji verecek ve hastalıklardan yüzde yüz korunacaksınız. İşte o mucizevi sağlık deposu meyveler ve hazırlanışı.. Meyvelerin içerisi..
505 17 500
Rezenenin Sağlığa Mucizevi Etkileri

Rezene çayını tüketen birçok kişi bilir ki sağlığa oldukça faydalıdır. Bu faydaları kısaca özetlersek; adet ağrılarına, görme kusurlarına, öksürüğe, m..
343 10 358
Zayıflamak İçin Çıplak Uyuyun

Yatağa çıplak girin ve çıplak uyuyun. Ortam da serin olsun. Böylece derin bir uyku çekecek ve hormonlarınızı uyacaksınız. Zayıflamaya da yardımcı olac..
801 17 497
Avokado, Mısır ve Baharatlı Bir Tarif

Bu besinler kalp sağlığını koruyor ve zengin besin içeriklerini barındırıyor. Zararsız bu güzel tatlarla nasıl bir tarif bizi bekliyor. Avokado me..
460 13 157
Baharatlı Yeşil Çay İçecek Tarifi

Aile ve arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirirken veya yalnız başınıza spordan sonra güzel bir keyif yapmak için bu tarif idealdir. Yeşil çaylı ba..
365 14 235
Sağlıklı Zayıflamak

Zayıflamak kişiler için oldukça zor olmaktadır. Heleki çalışan biri için bu durum hiç iç açıcı bir durum değildir. Zayıflamanın çeşitli yöntemleri ve ..
509 7 618
HIZLI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Yazın gelmesiyle birlikte bayanların bikini telaşı, dolayısıyla da kilo verme telaşı başladı bile. Zayıflamak için sağlıklı ve düzenli bir program uyg..
889 9 807
Zayıflamak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Zayıflamak istiyorsanız bu önerileri dikkatlice okuyun.. Hareketsiz bir yaşamda zayıflamak imkansız.. Nasıl bir hayat tarzını benimsemeliyiz? En ba..
698 7 212
Güzellik Salonlarına Neden Gidiyoruz?

Kadınlar sadece güzelleşmek ve bakımlı olmak için güzellik salonlarına gitmiyor. Araştırmalara göre bu bir medya ve toplum baskısı olabilir.. Çalış..
890 13 592
Zayıflamak İçin Başkalarını Dinlemeyin

Diyetle ilgili bilinen en yaygın yanlışlar neler? Bu yola çıktıysanız kimsenin dediklerini dinlemeyin. Sağlıklı ve düzenli beslenin.. Diyetle ilgil..
273 5 753
Kabak Sindirim Sistemini Güçlendirir, Mideyi Korur

Mide sorunlarınız veya sindirim şikayetleriniz varsa kabak tüketin. Kabağın mucizevi faydaları ile midenizi koruyun, sağlığınıza katkı yapın.. Bir ..
603 15 433
Zinde ve Forma Tutan Bahar Detoksu

Detoksun faydalarını ve etkilerini artık hepimiz biliyoruz. Bahar detoksu ile yenilenin, gençleşin ve form tutun.. Kış aylarının üzerinizde bıraktı..
188 20 665
İlaç Niyetine Soğan Tüketin

Yeşil, kırmızı, kuru soğan ve sarımsak. Bu bitkileri mutlaka ama mutlaka tüketin. İster çiğ ister pişmiş. Mucizevi etkileri işte bunlar.. İçinde bo..
467 15 329