Doktor Tv Banner

Selahattin Dönmez Metabolizma Hızlandırıcı Çay

Selahattin Dönmez Metabolizma hızlandırıcı çay
37 1 26

Diyetisyen Selahattin Dönmez'in metabolizma hızlandırıcı bitki çayı tarifi:

Malzemeler:

2 tane elma

1 tane limon

1 çubuk tarçın

1 tatlı kaşığı tane karabiber

1 tatlı kaşığı karanfil

2 ya da 3 litre su

Hazırlanışı: Elmalarla limonu 4 eşit parçaya böldükten sonra kabukları ve çekirdekleri ile beraber bir kaba koyun. İçerisine karabiberi, tarçını, karanfili ilave edip 2 ya da 3 litre suda kaynatın. Ardından karışımı süzün.

Kullanımı: Günde 3 kez öğünlerden sonra sıcak olarak içilmelidir

Metabolizmayı Hızlandırma Diyeti - Selahattin Dönmez

Diyet uzmanı Selahattin Dönmez'in dört hafta süre ile uygulanacak metabolizma hızlandırıcı diyeti… 1. Hafta metabolizmayı düzenleyici diyet Kahval..
891 13 571
Kaplıca Tedavisi Ruhsal Sorunlara da Faydalı

Prof. Dr. Arif Dönmez eklem ağrıları ve benzeri durumlar için kaplıcaya gidildiğini aslında depresyona da iyi geldiğini bildirdi. Prof. Dr. Arif Dö..
934 18 760
Kalıcı Zayıflamanın Püf Noktaları

Kalıcı olarak zayıflamanın kolay yolları var. Beslenme ve diyet uzmanı Serkan Tutar bunun için önerilerde bulundu.. İnsanların birçoğu fazla kilola..
547 26 186
Kilo Vermeye Yardımcı Metabolizma Düzenleyen Öneriler

Yaz geliyor fazlalıklarımızdan kurtulmak istiyoruz. Kilo vermeye yardımcı olan metabolizmayı harekete geçiren öneriler sizinle.. Zayıflamada veya k..
733 24 444
Metabolizma Hızı İle Kilo Verme İlişkisi

Beslenme ve Diyet Uzmanı Simge Çıtak diyete başlamadan metabolizma hızının ölçtürülmesi gerektiğini bildirdi. Pek çok kişi metabolizmasının yavaş ç..
885 17 231
Metabolizma Hızını Artıran Mucize Öneriler

Kilo vermeye ve sağlıklı olmaya yarayan metabolizma hızınızı artırmanın en basit yöntemleri neler? Zayıflamada veya kilo korumada ne kadar kalori a..
853 16 630
Metabolizmamızı Ne Zaman Ölçmeliyiz? Zayıflamada Yeri Nedir?

Zayıflama ile metabolizma hızımızın birebir ilişkisi var. Diyete başlamadan önce metabolizmanın ölçülmesi gerekiyor. Peki ama neden? Yukarıdaki tüm..
570 7 296
İdeal Kilo Nedir, Kaç Olmalıdır?

Herkesin bünyesi ve vücudu değişik. Alınan verilen kalori ihtiyacı farklı, alışkanlıkları farklı.. İdeal kilo nasıl hesaplanır neye göre şekillenir Si..
772 23 553
1 Yaşından Küçük Bebekler Ne Yemeli?

1 yaşından küçük bebeklere kesinlikle anne sütünden başka onun yerini tutacağı söylenen meyve suları verilmemeli. Peki bebeklerde bu sıvılar nelere yo..
574 4 300
Zayıflama Konusunda Metabolizmanın Yeri Nedir?

Yavaş ya da hızlı.. Sizin metabolizmanız nasıl? Kilo vermede ne kadar etkilidir? İşte vücuttan vücuda kişiden kişiye değişen metabolizma sorunsalı.. ..
991 24 506
Güzellik Salonlarına Neden Gidiyoruz?

Kadınlar sadece güzelleşmek ve bakımlı olmak için güzellik salonlarına gitmiyor. Araştırmalara göre bu bir medya ve toplum baskısı olabilir.. Çalış..
263 22 832
Metabolizmanızı Hızlandıran 10 Yöntem Nedir?

Vücut kitle endeksi olan kilo boy oranına bağlı olan metabolizma yavaş çalışıyorsa hızlandırılabilir. Vücudunuz birçok faktöre bağlı olarak kalori..
764 20 529
Ana öğünlerde atıştırmayın

Alınan besinlerin öğünlere dağılımı ne kadar dengeli olursa, metabolizma da o kadar düzenli çalışıyor.Alınan besinlerin öğünlere dağılımı ne kadar den..
621 8 503
Metabolizmayı Artıran Bilimsel 11 Yöntem

İnsanlar doğal olarak yemeye içmeye ihtiyaç duyarlar. Karşılığında da hareket ederek aktifleşerek metabolizmayı dengelerler. Metabolizmayı düzenlem..
719 24 409
Derin Ven Trombozu İle Yaşamak

Uzun uçuşlarda alkol ve uyku hapından uzak durun. Uyanık kalın ve hatta 2 saatte bir kalkıp mümkünse dolaşın. Kasları hareketli tutmak bu rahat..
247 21 894