Doktor Tv Banner

Sağlıklı Zayıflama Yolları

sağlıklı zayıflama yolları
76 2 40

sağlıklı zayıflama yolları

Çok yenen yemekler az tüketilen kalori miktarları bunlar bunlar hep fazla kiloların yardımcısı. Fazla kilolar nedeniyle fiziğiniz ve sağlığınız bozuldu. Hızlı kilo vermek istiyorsunuz fakat sağlık durumunuzuda bu nedenle tehlikeye atmak istemiyorsunuz. Peki bu durumda ne yapmak gerekir. İşte Uzmanlardan Kolay ve sağlıklı bir şekilde zayıflama yöntemleri:

Vücuda alınan besinler kişiden kişiye ve besinlerin içeriğine göre farklı özellik gösterir. Yemek yenildikten 4-5 saat sonra yenilen yemeklerin verdiği tokluk hissi giderek azalır ve kan şekerinin düşmesine yol açar. Bu sayede tekrar yemek yememiz açlığımızı gidermemiz için gereklidir.

Aşırı derecede aç kalmak daha çok yemek yemeyi gerektirir. Açlıktan sonra yenilen yemejk yorgunluk hissi vererek metabolizmanın çalışma hızını düşürür ve buda fazla kilo oluşumuna neden olur. Kalorilerin bir kısmı yakılır,bir kısmıda yağlarla birlikte kilo problemini ortaya çıkarır.

Bol bol su tüketmek gereklidir. Yaz aylarında vücudun sıvıya olan ihtiyacını su ile karşılamak en sağlıklı ve yararlı olanıdır. Su içmeyi ihmal etmemek gerekir. Sadece susayınca su içmek yerine ,su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Kısa sürede kilo verme çabaları vücudun direncini etkili derecede düşürerek sağlık problemlerine yol açar. Kilo vermek amacı ile kullanılan ilaçlarda sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Diyet kurallarına uygun bir şekilde az ve sık olarak öğünler tüketilirse istenilen sonuca daha kısa sürede ulaşılabilir.

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Diyet Hataları (161 okunma)

Diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir? Diyet yaparken yapılan hatalar hakkında bilgi vermek istedik. Diyet yaparken sıklıkla ya ...

Kolay Kilo Vermenin Yolları (1277 okunma)

Kilo vermenin en kolay yolları nelerdir? Zayıflamak ve kilo vermek isteyenler için bazı kolay kilo vermenin püf noktalarını açıklı ...

Bel Çevresi Nasıl Ölçülür? (1196 okunma)

Bel çevresi nasıl ölçülür? Bel çevresini ölçmenin yolu nedir? Bel çevresi, zayıflamak isteyenler için çok önemli bir kavramdır. Bö ...

Bir Günde en az 10.000 adım atarak obeziteye meydan okuyun (518 okunma)

Toplum olarak hızla kilo alıyor obezite sınırlarına yaklaşıyoruz bazı ülkeler bu sınırı çoktan aştılar özellikle Amerika gelecekte ...

Kolayca Zayıflamak ve Kilo Vermek İçin (1018 okunma)

Geride bıraktığımız kış günlerinde kilo kontrolünü elinden kaçırmış kişiler bugünlerde diyet ,zayıflama ve kilo verme gibi kelimel ...

Sağlıklı Zayıflama İçin Beslenme Önerileri

Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy 3 adımda sağlıklı beslenmeyi anlattı. Mayo Klinik Diyetinin, sağlıklı yaşam formlarını desteklediği için tercih edil..
430 21 610
Fazla Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Fazla yağlarınızdan kurtulma yolları, en doğal yoldan uzun vadede yağsız sağlıklı bir vücuda kavuşun. Sıcak yaz günlerinde sağlıklı beslenmek ve yağla..
774 22 142
En Etkili Zayıflama Yöntemi İp Atlamak

Japon bilim adamları yaptıkları araştırmada ip atlamanın en etkili zayıflama yöntemi olduğunu buldu. Çünkü hem forma sokuyor hem de açlık hissi vermiy..
785 8 450
Sağlıklı Zayıflamak

Zayıflamak kişiler için oldukça zor olmaktadır. Heleki çalışan biri için bu durum hiç iç açıcı bir durum değildir. Zayıflamanın çeşitli yöntemleri ve ..
212 14 600
Yeni Yılda Sağlıklı Zayıflama Kararı Alın

Bu yıl kendinize bakın ve özen gösterin. Sağlıklı bir şekilde kilo verin ve harika görünün. İşte sağlıklı zayıflamanın yolları.. Yeni yıla girerken..
153 4 469
Cinsel Yaşam Nasıl Canlandırılabilir?

Eşinizle mutlu ve güzel bir yaşamın anahtarı cinsellikten geçiyor. Cinsel hayatınızı canlandırmanın yolları.. Eşinizle ya da partnerinizle ilişkini..
648 12 601
diyet ile zayıflama

diyet ile zayıflamaDiyet ile zayıflama düşündüğünüz kadarda kolay olmayabilir, zira bazı insanların metabolizmalarıhızlı bazılarının ya..
219 9 696
Hızlı Kilo Verme Fikrinden Kaçının

Hızlıca kilo vermek ve sağlıklı kalabilmek mümkün değil. Sağlıksız zayıflama diyetlerine dikkat edilmesi gerektiği belirtildi. Diyetisyen Erden Abd..
745 4 369
Zayıflayacağım Derken Ruh Sağlığınızdan Olmayın

Tabii ki sağlıklı ve dengeli bir diyet ve spor programıyla ruh sağlığınızı da koruyarak kilo verebilirsiniz. Ama kesinlikle zayıflama haplarından uzak..
902 24 595
Karın Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

Egzersiz hakkında doğru bilinen yanlışlar neler uzmanından öğrenelim.. Sağlıklı yaşam ve spor eğitmeni Sara Haley, günümüzde sıklıkla yanlış biline..
437 20 388
Bölgesel Zayıflama Diye Bir Şey Yok

Diyetisyenler bu algıdan şikayetçi. Bölgesel zayıflama yalanına kanmayın.. Yaz yaklaşıyor. Herkesi bir telaş sardı. Kilo vermenin kolay yolları, ye..
714 5 190
10 Adımda Sağlıklı Beslenmenin Yolları

Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Karacanoğlu birkaç adımda nasıl sağlıklı beslenilir anlatıyor. Sağlıklı beslenmeye gösterdiğiniz önemin sağlığınıza k..
415 22 851
Obezite ve Zayıflama Hakkında Bilgiler

Uzmanlar zayıflama ve obezite hakkında merak edilen konular hakkında bilgi veriyor. Obezite ile Mücadele Derneği Başkanı Halil Kargulu, obezitenin ..
468 16 206
Sağlıklı Bir Aşk İçin Beyin Dopingi

İnsanlarla uğraşmak, sıkça çöküntüye uğramak, sıkılmak, stresle yorulmak beyni olumsuz olarak etkiler, aşk hayatımız da bundan nasibini alır. Psik..
843 18 585
HIZLI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Yazın gelmesiyle birlikte bayanların bikini telaşı, dolayısıyla da kilo verme telaşı başladı bile. Zayıflamak için sağlıklı ve düzenli bir program uyg..
533 18 596