Prof.dr.ibrahim Saraçoğlundan Faydali Kürler

PROF.DR.İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN FAYDALI KÜRLER
61 9 76

18 Haziran 2008 günü Kanal D’de yayınlanan sabahların sultanı Seda Sayan’ın programına konuk olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu doğal tedavi yöntemleri ve şifalı bitkiler hakkında yine önemli açıklamalarda bulundu.Kolesterol’den migrene,yüksek tansiyondan allerji’ye kadar pek çok konuya değinen Prof.Dr.Saraçoğlunun söylediklerinden sizin için seçtiklerimiz. Kolesterolü düşüren yiyecekler:
Kolesterolü olanlar için kırmızı et yerine yeşil mercimeği öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yeşil mercimeğin haftada 2-3 kez mercimek çorbası veya mercimek köftesi şeklinde tüketilebileceğini söyledi.Ayrıca yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren nar çiçeğinden bahsetti.1,5 yemek kaşığı kurutulmuş nar çiçeğini 1 su bardağı suda en az 9 dakika kaynatıp içilmesini yüksek tansiyon ve kolesterol hastalarına önerdi.
Migren için:Biberiyeyi öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,aslan pençesi bitkisinin migrene birebir olduğunu ve aslan pençesi bitkisinin düz yapraklı olanını 8 dakika kaynatılıp çayının içilebileceğini söyledi.
Baş ağrıları: Sebebinin bir önceki günün akşam yemeğinde yada yatmadan önce fazla tatlı tüketimi olduğunu söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,baş ağrısı için sabah kalkıldığında yarım bardak limon suyu içilmesini önerdi.Ayrıca yaz döneminde kullanılan ve fişe takılan sivrisinek kovucularının içlerindeki sıvılarında özel kimyasallar barındırdığını söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bu kimyasalların baş ağrısı yaptığını ve ağrı kesiciyle bile geçmediğini vurguladı.
Adet dönemi ve adet sancısı:Adet döneminde tatlı tüketilmemesinin tamamen yanlış bir düşünce olduğunu savunan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tam aksine bol tarçınlı bir porsiyon tatlının tüketilmesinin adet sancılarına iyi geldiğini söyledi.Adet öncesi ödem ve şişkinlik için kurutulmuş kiraz sapı önerdi.
Alerji: Simitteki küncü ve susamın alerjiyi tetikleyip elde ve ayakta kaşıntılar oluşturduğunu söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu alerji hastalarına simit tüketiminin azaltılmasını önerdi.
Kronik idrar yolları enfeksiyonları: Melisa(oğul otu) bitkisinin içinde 26 tane anti bakteriyel etkin madde olduğuna değinen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu melisa bitkisinin 1 bardak suda 5 dakika kaynatılıp öğleden önce ve sonra içilmesinin idrar yolları enfeksiyonlarına karşı koruyucu ve önleyici olduğunu önemle vurguladı.
İdrar kaçıranlar:İdrar kaçıranlar için sarı ballı baba bitkisini öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı sarı ballı baba bitkisi konup kaynatılmasını,günde 1 defa içilmesini ve 20-25 defa içildikten sonra geçeceğini söyledi.
Prostat hastaları için: Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu prostat hastalarına kurutulmuş kiraz sapı önerdi.Kiraz sapının suyunun günde 1 defa ve içine 1-2 damla limon damlatılarak içilebileceğini ve kiraz sapının aktarlardan alınırken vişne sapı olmamasına dikkat edilmesini söyledi. PROF.DR.İBRAHİM SARAÇOĞLUNUN DİĞER SAĞLIK KÜRLERİ
BEYAZ LAHANA KÜRÜ
KIL DÖNMESİ İÇİN KÜR
KEPEĞİ ÖNLEYEN ISIRGAN OTU KÜRÜ
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan önemli açıklamalar
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Sinüzite Papatya Kürü
Dr.İbrahim Saraçoğlundan menepoz için aslanpençesi ve dereotu kürü
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan sağlığınızla ilgili mucize formüller
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Zayıflamak isteyenler için mucize formül
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan gençleştirici karışım.
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Beyaz Lahana kürü
Nefes darlığı astım ve bronşit için Keçiboynuzu kürü
Alzheimer için Havuç kürü
Hepatit B ve Hepatit C için Dr.İbrahim Saraçoğlundan Lavanta kürü sivilce ve lekelere Dr.İbrahim Saraçoğlundan elma kayısı maskesi

Göbek yağlarınızdan kurtulmak için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun çok etkili olan bu tarifi aynı zamanda selülitlerinizden kurtulmanızı da sağlıyor. ..
349 22 896

Uzmanlar faydalı besinlerden ciğerin demir eksikliğine iyi geldiğini belirtti. Şanlıurfa'da, sabah kahvaltısında bile tüketilen ciğer, demir eksikl..
965 6 209

ROMATİZMA HASTALARI İÇİN: ibrahim saraçoğlu romatizma hastası olanlar için kerviz kürünü önerdi bu kür&..
207 16 630

Göğüs hastalıkları uzmanlarına göre uzun süren bir öksürüğünüz varsa doktora gidin ve altında yatan asıl nedeni bulun. Sivas Cumhuriyet Üniversites..
549 24 350

Küçük bebek veya çocuklardaki göz problemleri en başından tespit edilmeli.. Küçük yaşlarda ortaya çıkan ve farkına varılmayan bazı göz kusurları il..
863 13 544

Kanuni’nin Kız Kardeşi Hatice Sultan Pargalı Damat İbrahim Paşa ile Evlendi. 1521 yılında Kanuni Belgrad sefrerinde . Hatice Sultanla Pargalı İbrahimi..
909 22 283

Lahananın bu denli yararlı olduğunu bilmiyorduk.Ta ki İbrahim Saraçoğlu hayatımıza girene kadar.Saraçoğlu sayesinde hergün lahananı..
399 18 296

Kimi kaynaklarda, İbrahim Paşa’nın elde ettiği ayrıcalıklar sonucunda, pek çok kararı kendi başına buyruk verdiği savında bulunulmaktadır. İbrahim Pa..
337 26 154

Tencereye yaklaşık yarım litre klorsuz (dinlendirilmiş kaynatılmış su, damacana su ) kullanarak kaynama noktasına getirin. İki tatlı kaşığı kurutulmuş..
288 12 349

Sigarayı bırakmak için İbrahim Saraçoğlu bazı doğal tavsiyelerde bulunuyor. İbrahim Saraçoğlu sigara bırakma kürü ile s..
738 25 249

    Çocuklarda ergenlik dönemlerinde balık insan vücuduna çok faydalı bir besindir hele boy uzatmak için birebirdir. Boyu kısa olanlar ..
616 7 884

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa (d. 1660 - ö. 1730 İstanbul), Sultan III. Ahmet saltanatında, 9 Nisan 1718 - 1 Ekim 1730 tarihleri arasında sadrazamlık ..
616 6 151