Doktor Tv Banner

Prof.dr.ibrahim Saraçoğlundan Faydali Kürler

PROF.DR.İBRAHİM SARAÇOĞLUNDAN FAYDALI KÜRLER
86 0 65

18 Haziran 2008 günü Kanal D’de yayınlanan sabahların sultanı Seda Sayan’ın programına konuk olan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu doğal tedavi yöntemleri ve şifalı bitkiler hakkında yine önemli açıklamalarda bulundu.Kolesterol'den migrene,yüksek tansiyondan allerji'ye kadar pek çok konuya değinen Prof.Dr.Saraçoğlunun söylediklerinden sizin için seçtiklerimiz.

Kolesterolü düşüren yiyecekler:

Kolesterolü olanlar için kırmızı et yerine yeşil mercimeği öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu yeşil mercimeğin haftada 2-3 kez mercimek çorbası veya mercimek köftesi şeklinde tüketilebileceğini söyledi.Ayrıca yüksek tansiyon ve kolesterolü düşüren nar çiçeğinden bahsetti.1,5 yemek kaşığı kurutulmuş nar çiçeğini 1 su bardağı suda en az 9 dakika kaynatıp içilmesini yüksek tansiyon ve kolesterol hastalarına önerdi.

Migren için:Biberiyeyi öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,aslan pençesi bitkisinin migrene birebir olduğunu ve aslan pençesi bitkisinin düz yapraklı olanını 8 dakika kaynatılıp çayının içilebileceğini söyledi.

Baş ağrıları: Sebebinin bir önceki günün akşam yemeğinde yada yatmadan önce fazla tatlı tüketimi olduğunu söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu,baş ağrısı için sabah kalkıldığında yarım bardak limon suyu içilmesini önerdi.Ayrıca yaz döneminde kullanılan ve fişe takılan sivrisinek kovucularının içlerindeki sıvılarında özel kimyasallar barındırdığını söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bu kimyasalların baş ağrısı yaptığını ve ağrı kesiciyle bile geçmediğini vurguladı.

Adet dönemi ve adet sancısı:Adet döneminde tatlı tüketilmemesinin tamamen yanlış bir düşünce olduğunu savunan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tam aksine bol tarçınlı bir porsiyon tatlının tüketilmesinin adet sancılarına iyi geldiğini söyledi.Adet öncesi ödem ve şişkinlik için kurutulmuş kiraz sapı önerdi.

Alerji: Simitteki küncü ve susamın alerjiyi tetikleyip elde ve ayakta kaşıntılar oluşturduğunu söyleyen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu alerji hastalarına simit tüketiminin azaltılmasını önerdi.

Kronik idrar yolları enfeksiyonları: Melisa(oğul otu) bitkisinin içinde 26 tane anti bakteriyel etkin madde olduğuna değinen Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu melisa bitkisinin 1 bardak suda 5 dakika kaynatılıp öğleden önce ve sonra içilmesinin idrar yolları enfeksiyonlarına karşı koruyucu ve önleyici olduğunu önemle vurguladı.

İdrar kaçıranlar:İdrar kaçıranlar için sarı ballı baba bitkisini öneren Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı sarı ballı baba bitkisi konup kaynatılmasını,günde 1 defa içilmesini ve 20-25 defa içildikten sonra geçeceğini söyledi.

Prostat hastaları için: Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu prostat hastalarına kurutulmuş kiraz sapı önerdi.Kiraz sapının suyunun günde 1 defa ve içine 1-2 damla limon damlatılarak içilebileceğini ve kiraz sapının aktarlardan alınırken vişne sapı olmamasına dikkat edilmesini söyledi.PROF.DR.İBRAHİM SARAÇOĞLUNUN DİĞER SAĞLIK KÜRLERİ

BEYAZ LAHANA KÜRÜ

KIL DÖNMESİ İÇİN KÜR

KEPEĞİ ÖNLEYEN ISIRGAN OTU KÜRÜ

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu'ndan önemli açıklamalar

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Sinüzite Papatya Kürü

Dr.İbrahim Saraçoğlundan menepoz için aslanpençesi ve dereotu kürü

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan sağlığınızla ilgili mucize formüller

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Zayıflamak isteyenler için mucize formül

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan gençleştirici karışım.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlundan Beyaz Lahana kürü

Nefes darlığı astım ve bronşit için Keçiboynuzu kürü

Alzheimer için Havuç kürü

Hepatit B ve Hepatit C için Dr.İbrahim Saraçoğlundan Lavanta kürüsivilce ve lekelere Dr.İbrahim Saraçoğlundan elma kayısı maskesi

Demir Eksikliği İçin Ciğer Yiyin

Uzmanlar faydalı besinlerden ciğerin demir eksikliğine iyi geldiğini belirtti. Şanlıurfa'da, sabah kahvaltısında bile tüketilen ciğer, demir eksikl..
874 13 567
15 Günden Uzun Süren Öksürük Neyin Habercisi?

Göğüs hastalıkları uzmanlarına göre uzun süren bir öksürüğünüz varsa doktora gidin ve altında yatan asıl nedeni bulun. Sivas Cumhuriyet Üniversites..
203 14 108
Kronik Ağrılar Radyo Dalgaları ile Tedavi Ediliyor

Prof. Dr. İbrahim Yegül kronik yerleşik ağrıların radyo dalgası tedavisiyle geçebileceğini bildiriyor.. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestiziyolo..
175 26 695
Kivinin Muhteşem Sağlık Mucizeleri

Prof. Dr. İlhami Gülçin kivinin mucizevi etkilerinden bahsediyor. Besin değerleri neler? Nelere iyi gelir? Hangi tedavilerde kullanılabilir? Fen Fa..
624 12 435
Böbrek Taşının Çözümü Limonda mı?

Prof. Dr. Selçuk Yücel limonun böbrek taşlarına iyi geldiğini vurguluyor. Taş düşürmede faydalı olan limonun özellikleri neler? Akdeniz Üniversites..
283 4 674
Şeftali Hazmı Kolaylaştırır Mideyi Rahatlatır

Vitamin ve besin değerleriyle çok etkili ve faydalı bir meyve olan şeftali nelere iyi geliyor? Şeftalinin içeriğinde bulunan vitamin ve mineralleri..
919 5 160
Bu Bitki Çayları Bitkinliğe İyi Geliyor

Hangi bitki çaylarını tüketmeliyiz? Bahar yorgunluğu ve depresyona iyi gelen bitkiler.. Prof. Dr. İlhami Gülçin, fitoterapistlerin bahar yorgunluğu..
481 11 875
Kuru Öksürük Nasıl Tedavi Edilir

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Kronik öksürük,bronşit ve kış aylarında üst solunum yolları enfeksiyonlarına bağlı inatçı öksürüklerde ideal bir yardımcı ol..
188 18 841
Meyve Tüketirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Meyveyi nasıl tüketmeliyiz? Meyvelerin kabukları ile beraber tüketilmesi bakın nelere iyi geliyor? İşte meyvelerin faydaları.. Ordu Üniversitesi Zi..
965 17 514
Şeker ve Meyve Macunları Faydalı

Meyveli şekerlemeler, jöle ve macunlar sağlığa faydalı! Stockholm Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar bu şekerlerin bitkisel olduğun söylüyor.. M..
705 20 407
Yaşamımız Boyunca İçtiğimiz Sütün Faydaları

En faydalı içeceklerin başında gelen sütün en önemli 5 yararı nedir? Bebekken içmeye başladığımız süt nelerden koruyor? Dünyanın en faydalı içecekl..
445 17 739
Sarımsak Nasıl Yenilirse Faydalı Olur?

Çiğ, ezilmiş ve birkaç dakika bekletilmiş halde tüketildiğinde çok faydalı.. Günlük 1 diş çiğ sarımsağın tüketilmesi, bakterilere karşı antibiyotik..
942 18 291
Pestil Maskesi İle Cildinizi Dengeleyin

Yıpranan, yorulan ve bakımsız ciltler için pestik maskesini uygulayın. Cidi yeniler, onarır ve dengeler. Gereken temel bakımı pestille cildinize verin..
960 19 280
Bitkisel de Olsa İlaç Alırken Dikkat

Prof. Dr. Esat Yılgör her ilacın bileşeninde bitki olduğunu ancak bitkisel de olsa ilacın dikkatli kullanılması gerektiğini vurguluyor. Doğadaki bi..
749 9 584
Yorgunluk ve Baş Ağrısına Ihlamur

Baş ağrısı çekenler ve bahar yorgunluğuna özel en etkili bitki ıhlamur bol bol ıhlamur için.. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğret..
267 12 613