Priligy 30 Mg – Erken Boşalma Önleyici İlaç

Priligy 30 mg – Erken Boşalma Önleyici İlaç
35 9 41

Paris’te bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Cinsel Tedaviler Kongresi’ne ‘erken boşalma’ tedavisinde çığır açan ilk reçeteli ilaç damgasını vurdu. İlaç 6 aylık bir kullanım sonunda, boşalma süresini 3.5 kat artırıyor. Türkiye’de satışı için, Sağlık Bakanlığı’na ruhsat başvurusu yapılan ilacın, 6 ay içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlacın cinsel ilişkiden 3 saat önce, 1 bardak suyla alınması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı, tüm dünyada sadece reçeteyle satılabilecek olan ilaç hakkındaki incelemesini sürdürüyor. Milyonlarca erkeği ve partnerini sevindirecek ilacı, Uluslararası Cinsel Sorunlar ve İktidarsızlık Araştırmaları Derneği (ISSIR) Başkanı ve Lille Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Jacques Buvat ile Milano San Raffaele Resnati Hastanesi Jinekolojik Cinsel Tedaviler Merkezi Başkanı Dr. Alessandra Graziottin anlattı.

6 BİN HASTADA DENENDİ
Prof. Dr. Buvat, ilacın araştırma aşamasında 24 hafta boyunca 22 ülkede 6 bin hasta üzerinde denendiğini, boşalma süresinin uzatılması, boşalmanın kontrolü ve stres seviyesinin azaltılmasında etkili sonuç alındığını söyledi. Prof. Dr. Buvat, cinsel ilişkiden 1- 3 saat öncesinde oral yolla alınarak uygulanan ilacın, 18-64 yaş grubundaki erkeklerde etkisinin kanıtlandığını belirtti. Erken boşalan erkeklerin, eşlerinin yüzde 48’inin hiç orgazm yaşamadığını, bir orgazmın ortalama 0.8 saniye sürdüğünü söyleyen Prof. Dr. Buvat, ” İlacın 6 aylık bir kullanım sonucunda, boşalma süresini 3.5 dakika uzattığını kanıtladık. Bu da kadına çok sayıda orgazm şansı veriyor” dedi.

İKİ ERKEKTEN BİRİ MUTSUZ
Erken boşalma sorunu olan erkeklerin eşlerinin yüzde 52’sinin orgazm sorunu yaşadığını belirten Prof. Dr. Jacques Buvat, şunları söyledi: “Ortalama 1 dakikanın altındaki boşalma süresi, erken boşalma kabul ediliyor. Bu sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 50’si, yani her 2 erkekten biri ciddi özgüven sorunu yaşıyor. Tatmin olma duygusu önemli ölçüde azalırken, genel yaşam kalitesi düşüyor. İş ve özel hayatında sorunlar yaşıyor. Etken maddesi Dapoksetin olan yeni bir tedavi olanağı sunan bu ilaç sayesinde, çözüm için ilk defa medikal yöntem geliştirildi” dedi.

YÜZDE 99 BAŞARI
Priligy adlı ilacın, 30 ve 60 mg’lık kapsüller halinde Avusturya, Finlandiya, Almanya, İtalya, İspanya, Portekiz ve İsveç’te piyasaya sürülmesi için onaylandı. Araştırmaya katılan 6 bin erkekten sadece yüzde 1’i mide bulantısı yüzünden kullanmayı bıraktı. 100 erkekten 99’u 30 miligramlık dozun yeterli olduğunu bildirdi.

Boşanma vakalarının %40’ı erken boşalma gibi boşalma sorunlarından kaynaklanabiliyor. Evliliklerde, büyük hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden ola..
483 22 119

Erken boşalma sorunu yaşayan birçok erkek var. Cinselliği aktif ve canlı da olsa bu sorunla başa çıkamayabilirler. Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği ..
255 9 239

Uzman Psikolojik Danışman Cem Keçe boşalma kontrolünün sizin elinizde olduğunu erken boşalmanın önlenebileceğini bildirdi. Ruhsal ve bedensel bütün..
766 4 346

Birçok erkeğin korkulu rüyası erken boşalma sorununa çözüm yolları… Seks terapileriyle tedavi edilir. Tedavide boşalmayı belli bir süreye uzatmayı değ..
823 7 557

Günümüzde erkeklerin korkulu rüyası haline gelen erken boşalma sorunu giderek yaygınlaşıyor.  Bu durumun büyük ölçüde erkeklerin kaygılarından k..
964 25 364

Yatakta aceleci olmak her iki taraf için de olumsuz sonuçlar getiriyor.. Yavaş yiyin, yavaş sürün, yavaş konuşun ki kimseler yatakta erkenci olduğu..
694 21 508

Erkeklerin cinsel hayatlarındaki en büyük kabuslarından biri hiç kuşkusuz ki erken boşalmadır.Hemen her erkek hayatının bir döneminde erken boşalma so..
783 20 348

Her 5 erkekten birinde bu sorun var anacak yüzde 10′u doktora başvuruyor.Türkiye’de erkek cinsel sağlığına ilişkin erken boşalma sıklığı hakkında epid..
339 9 304

ORgazm olmak tatminin doruğuna ulaşmak ve boşalmak tek seferde kaç kere gerçekleşebilir? Belki bir arkadaş sohbetinde, belki izlediğimiz bir filmin..
443 12 518

Herkes kendi hazzı ve tatmininden sorumlu. Cinsellikte kilit noktalar.. Erken boşalma sadece erkeğin hatası olarak görülüyor. Bunun yanlış bir algı..
165 17 468