Panik Atağı Doğal Yöntemler İle Kontrol Altına Alın

Panik Atağı Doğal Yöntemler İle Kontrol Altına Alın
91 4 37

Eğer panik atakları doğal yoldan nasıl durdurabileceğinizi merak ediyorsanız, bu endişe panik atak bozukluğu için ilaç tedavisinden çok kişisel yöntemleri denemek istiyorsunuz demektir. Endişe ataklarının önüne geçebilirsiniz ve bunu başarmanız için size yardımcı olacak birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Panik ve endişe atakları beyinde başlar ve bu ataklar beyinde amigdala adı verilen bölgede ortaya çıkar. Bu bölge adeta endişe ataklarını açıp kapatan bir düğme görevini görür.

Amigdalayı kontrol altına almak endişe ve panik ataklarını doğal yoldan önlemek için önemli bir noktadır. İster inanın ister inanmayın fakat panik ve endişe faydalı görevler görürler; çünkü panik ve endişe kişinin hayatta kalabilmesi için tehlikelere karşı uyarılmasına imkan sağlar. Bu sürece savaş veya sıvış cevabı adı verilir. Panik ve endişe belirtileri bu süreç kişinin bu cevaba karşı aşırı heyecan göstermesi ile kolayca ortaya çıkar.

İyi haber panik atak ve endişenin zaman içerisinde stresli olaylar ile karşı karşıya kalındığında geliştirilen bir davranış motifi olmasıdır. Elde edilen bu davranışların yok edilmesi de mümkün olabilir. Bu şekilde panik ataklar doğal yollar ile önlenebilir. Panik atak ve endişe bozuklukları için doğal bitkiler gibi doğal çareler bulunsa da bu çözümler kısa sürelidir. Önemli olan elde edilen davranışların yok edilmesi üzerine odaklanmaktır. İlaç ve bitkisel tedaviler kısa süreli rahatlamalar sağlar.

Endişe ve panik atakların üzerinde gelmesini öğrenmek birkaç teknik ile bu davranış motifini durdurmayı öğrenmeyi gerektirir. Amigdalayı engelleyecek psikolojik egzersizler yolu ile endişe ve panik atakları kendinizi endişeli hissettiğinizde durdurmak mümkündür. Amigdalanın panik atakları ve endişe ataklarının başlatmasını durdurmayı önleyecek duruma geldiğinizde bu tamamen yeni bir alışkanlık başlatır ve panik ve endişe ataklarının kolayca ortaya çıkmasına neden olan eski alışkanlıklar değiştirilir.

Panik atakları doğal yoldan önlemeyi öğrenirken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doğru nefes almaktır. Panik atak ortaya çıktığında nefes alıp verme hızlı ve yüzeysel bir hal alır. Bu savaş veya sıvış cevabının tetiklendiğini gösterir. Derin nefesler alarak nefes alıp verişlerinizi kontrol altına alabilirsiniz ve bu sayede panik atağı veya endişe atağını durdurabilirsiniz. Derin nefes alma egzersizlerini günlük egzersiz planınızın bir parçası haline getirmeniz büyük önem taşır. Bu sayede daha sakin bir kişi olabilirsiniz ve panik ve endişe ataklarına karşı daha az uyarılabilirsiniz.

Panik atak hastalarının yüzde 48’inin uyku sırasında da ortada hiçbir neden yokken panik atak geçirdiğini biliyor muydunuz? Bakırköy Prof. Dr. Mazhar..
496 12 797

Uzmanlar her insanın stres altında ömrü boyunca 2-3 kez panik atak yaşayabileceğini ancak panik atak halinin kalp kriziyle karıştırılmaması gerektiğin..
855 16 94

Bazı hastalıklar için alınan ilaçlar panik atağa sebep oluyor. Guatr, kalp hastalıkları gibi uzun süre kullanımlı ilaçlar ruh sağlığını da etkiliyor....
870 6 879

Panik atak krizleriniz sizi hayattan soğutmasın. Doğru tanı ve tedavi yöntemleriyle panik ataktan kolayca kurtulabilirsiniz. Hastaların yaşamını al..
805 18 494

Panik ya da büyük korku nöbetle­ri bunaltı belirtisi midir? Panik nöbeti bunaltının en ağır biçi­midir. Ölüm ve delirme korkusunun yanı sıra genellikl..
341 15 726

Son dönemde herkes panik ataklı! Hastalık giderek artıyor ve tıp tam olarak nedenini çözemiyor. Prof. Dr. Sedat Özkan, “Panik 10 dakikada doruğa ulaşı..
168 6 166

Bu rahatsızlıkta kişi çıldırıyormuş gibi bile hissedebilir. Panik atak belirtileri ve tedavisi.. Panik atak bozukluğu yaşayanlarda, kalabalık korku..
932 10 424

Ülkemizde özellikle deprem felaketi yaşadığımız dönemde Panik atak hastalığı çok fazla sayıda artış gösterdi.Özellikle 25 ‘li yaşlardan sonra bu hasta..
671 20 792

Dünyanın her yanındaki mazoşistler buna üzülebilir fakat insan beyni kendini gıdıklamaya karşı programlanmıştır. Hareketi kontrol eden beyin olduğunda..
465 10 653

BRONKOSKOPİ VE ÖZOFAGOSKOPİ Soluk borusu ve gırtlak dışındaki solunum yollarının ağızdan sokulan op­tik araçlar yardımıyla incelenmesi tra-keobronkosk..
945 9 855