Doktor Tv Banner

Ozel Cevre Koruma Bolgeleri

Ozel Cevre Koruma Bolgeleri
36 0 19

Özel Çevre Koruma Bölgeleri

Gelecek nesillere bozulmamış zengin bir biyolojik varlık mirası, kül­türel ve tarihi değerler ile yaşanabilir, sağlıklı, temiz bir çevre bırakmak, bunun yanı sıra sürdürebilir kalkınmayı sağlamak amacıyla uluslar arası mevzuata dayanılarak Bakanlar Kurulu Kararları ile bazı bölgeler "Özel Çevre Koruma Bölgeleri" olarak tespit ve ilan edilmiştir. Türkiye'deki özel çevre koruma bölgeleri aşağıda verilmiştir.

Muğla - Köyceğiz-Dalyan

Muğla - Fethiye-Göcek

Muğla - Gökova

Antalya - Kaş-Patara

Antalya - Kaş-Kekova

İçel - Göksu Deltası

Ankara - Gölbaşı

Denizli - Pamukkale

Aksaray - Ihlara

İzmir - Foça

Muğla - Datça - Bozburun

Antalya - Belek

Konya - Tuz Gölü

Trabzon - Uzungöl

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Hem yağlı hem de bundan kaynaklanan sivilceli bir cilt tipiniz varsa bu önerileri dikkate alın. Nedenlerini öğrenin ve çözümü için uğraşın. SEBORE ..
814 5 699
Güneşten Korunmak İçin Organik Ürünler Kullanın

Yaz güneşi feci yakar ve cildi bozar. Organik güneş kremleri tavsiye ediliyor. Florame organik güneş serisi, içeriğindeki bitkisel yağlar sayesinde..
591 4 743
Hem Sağlığa Hem Modaya Göre Gözlük Seçiminiz

Bilgisayara bağımlı olduğumuz şu günlerde göz sağlığımız geri plana atıldı. Göz sağlığımız için ilk başvurduğumuz çare de gözlük kullanmak. Pek..
783 14 454
Diyabet Birçok Organda Tahribat Yapıyor

Vücudun çoğu bölgesinde tahribata yol açan diyabet hastalığı ayakları da vuruyor. Yaralanma, yanık, iltihaplanma gibi belirtileri ve sonuçları olabili..
792 6 890
Cilt Lekelerinin Nedenleri ve Tedavisi

Uzman dermatologlar ciltte oluşan lekeler hakkında bilgi veriyor ve tedavi şekillerini anlatıyor. Cilt lekelerine çözüm planını uygulamaya geçmeden..
699 12 131
Cilt Lekeleri ile Nasıl Baş Edilir?

Yaz aylarında daha da belli olan güneş ve cilt lekeleri ile başa çıkmanın yolları.. Cilt lekelerinin çoğunluğu güneş ışınlarına fazla maruz kalmakt..
260 7 465
Hangi Temizlik Ürünleri Zararsız?

Çevre çalışma grubunun yaptığı araştırmalara göre kokulu temizlik malzemeleri aslında zararlı olmayabilir. Tamamen araştırılma henüz yapılmadı.. AB..
709 22 895
Öğrenme ve Hatırlamayı Kolaylaştırmak İçin

Sağ ve sol yumruğu 90 saniye boyunca sıkarak öğrenmeyi ve hatırlamayı kolaylaştırın. Amerikalı psikologlar, sağ yumruğun 90 saniye süreyle sıkılmas..
772 9 268
Türk Limonu Hangi Sorunlara Faydalı?

Stalin’in o dönemlerde hangi sorununu Türk limonuyla çözdüğünü biliyor muydunuz? Hastalandığı dönemlerde alternatif tıptan ve limondan yararlanmış.. ..
259 17 796
Cildiniz Çatlıyor ve Kuruyorsa Ne Yapılmalı?

Dermatoloji uzmanı Dr. Çimen, soğuk havalarda oluşan cilt çatlaklarına karşı alınacak önlemleri ve cilt bakımı inceliklerini anlatıyor. Konya Akade..
961 15 183
Yaz Mevsimine Özel Beslenme Önerileri

Bahar ve yaz aylarında daha hafif beslenmeliyiz işte sizin için harika öneriler.. Yaz yaklaşıyor, sağlıklı beslenmenin tam zamanı! Diyetisyen ve Ya..
154 10 238
İçme Suyunun Temiz Olduğu Az Yer Kaldı

Çoğu kentte su kaynaklarına da güven kalmadı. İçme suyunda büyük tehlike nedir? Nerden ve nasıl su bulabiliriz? Zonguldak İl Genel Meclisi’nce oluş..
788 22 255
Daha yeşil ve sağlıklı bir dünya için

Samsung’un Çevre Duyarlılığıyla Ürettiği Enerji Tasarruflu Beyaz Eşyalar Sadece Tüketicilerin Bütçelerini Rahatlatmıyor, Ekolojik Çevreye ve Doğal Kay..
628 16 608
Hassas Noktalarla Cinsel Hayatınızı Renklendirin

Pozitif ve mutlu bir cinsel yaşam her çiftin hakkı. Bunun için karşılıklı olarak hassas noktalar keşfedilmeli.. İnsan hayatında mutlu ve uyumlu bir..
165 11 708
Şehir Hastaneleri İçin Yeni Dönem

Sağlık bakanlığının hastanelerle ilgili yeni projelerinden biri de şehir hastanelerinin tamamlanması.. Sağlık projelerini hızlandıracak, şehir hast..
159 26 209