Doktor Tv Banner

Öncelikle Geçmiş Olsun. Sperm Sayısı İyi Duruyor, – Doç. Dr. Selahattin Bedir

öncelikle geçmiş olsun. Sperm Sayısı iyi duruyor, – Doç. Dr. Selahattin BEDİR
81 0 49

iyi akşamlar hocam ben 2010 temmuzda varikoselden çift taraflı amaliyat oldum agrılarım devam etti amaliyat oldugum doktora gittim normaldir dedi başka bir hastanede renkli doppler çektirdim sonuçları şöyle boyutları sağ testis 27*32*45 mm sol testis 21*31*40 mm düzgün konturlu parankim ekojeniteri homojen ve normaldir . her iki epididim kalınlıgı ekojeriteni normaldir sağ hemiskrotumda minimal sıvı akışı izlendi brital pleksus pampinififormisi ait venlerin çapı sağda 2,6 mm solda 2,2 mm her iki tarafda geniş olup dilate ve tortüöz görünümdedir valsava manevrası sırasında venlerin çapı sağda 3,7 mm solda 2,8 mm çapa ulaşmaktadır her iki tarafa grade 3 kontinu tip reflü kan akımı saptandı hocan sonucdada şu yazıyor sağ hemiskrotuımda minimal sıvı akışı izlendi bilateral 3 varikoseel saptandı hocam tekrar amaliyat gereklimi agrılarım devam ediyor ama hocam sperm tahlilimde sayı 70,400,000 çıktı yardımcı olurmusunuz hocam tekrar iyi akşamlar

Cevaplayan : Doç. Dr. Selahattin BEDİR

öncelikle geçmiş olsun. Sperm Sayısı iyi duruyor, hareket de iyiyse tekrar ameliyat gerekmez. Çift taraflı ameliyatı neden olduğunuz net değil, ağrı nedeniyle mi yoksa çocuk olmama sebebiyle mi? Ameliyat öncesi sperm parametreleri de önemli tabi ki... İyi günler...

Kaynak : doktorsitesi.com

Sperm Sayısını Azaltan Nedenlerden Biri de Sauna

Sık sık mesela haftada 2 kez saunaya giren erkeklerde sperm sayısı azalıyor. Aşırı sıcaklığa bağlı olarak sperm sayısı etkileniyor.. İtalya'dak..
456 15 745
Hangi Erkekte Sperm Sayısı Azalıyor?

Araştırmalara göre televizyon izleyen ve teknolojiyi sıkça kullanan erkeklerde sperm sayısı ve kalitesi düşüyor.. Harvard Üniversitesi tarafından y..
697 7 694
Erkekler Tam Yağlı Peynir Tüketmesin

Araştırmalara göre tam yağlı peynir tüketen erkekler kısır oluyor. Çünkü sperm sayısında ciddi bir azalma meydana gelebiliyor. DANİMARKALI uzman Ti..
804 12 781
Fazla Televizyon İzlemek Sperm Kaybına Sebep Olur mu?

Televizyon karşısında geçirilen saatler aşırıya kaçtığında sperm kaybına yol açar mı? Bilim adamları arasında çok tartışılan konulardan biri de er..
508 13 112
Uykusuzluk Sperm Sayısını Nasıl Etkiliyor?

Araştırmaya göre erkeklerde uykusuzluk sperm kalitesini de sayısını da düşürüyor. Telepgraph'ın haberine göre uyku sorunları erkeklerde sperm kalit..
409 14 644
Sperm Sayısı Azalıyor, Kısırlık Oranı Düşüyor

Dünya Sağlık Örgütü erkekleri ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu. Sperm sayısı ve kalitesi azalacak ve kısırlık oranı artacak.. Dünya Sağlık..
963 9 336
Hangi Yiyecekler Sperm Sayısını Azaltıyor?

Yağlı besinlerin erkeklerde sperm sayısını azalttığını biliyor muydunuz? Araştırmalara göre bazı besinler sperm kalitesini olumsuz etkiliyor.. Peyn..
588 8 582
Erkeğin Üreme Kapasitesini Ne Etkiler?

Erkeklerin sahip oldukları erkek kardeş sayısı ile üreme kapasiteleri orantılı olarak artıyor. Fazla erkek kardeş fazla çocuk demek.. Büyük bir ail..
679 25 300
Kısır Erkeklerde Kanser Riski Daha Yüksek

Sperm üretiminde başarısız olan kısırlık sorunu yaşayan erkekler kansere daha yakın. Ortalama kansere yakalanma riskleri daha fazla. 6 yıl içinde ..
812 16 622
Sperm Kalitesi Artırılarak Kısırlık Önlenebilir mi?

Erkeklerde önemli ve ciddi bir sorundur kısırlık. Sperm kalitesiyle kısırlığın bir ilgisi var mıdır? Sperm kalitesi artırılarak sorun çözülebilir mi ö..
918 4 462
Erkeklerde Kısırlık Sebepleri, Etken Faktörleri

Kısırlığın belli başlı sebepleri vardır.. Hormonal veya genetik nedenlerle bu durum görülür. Peki tedavisi mümkün mü ve nedenleri nelerdir? Erkek k..
471 12 866
Tv İzleme Sperm Sayısını Azaltıyor

Sperm sayısını ve kalitesini azaltan etkenlerden biri de televizyon izleme alışkanlığı. tv izleme alışkanlığı erkekleri nasıl etkiliyor? Haftada 20..
313 4 189
Sperm Bağışından En Son Gelişme

Artık sperm bağışçısının adı ve kimliği belli olacak. Almanya’da düzenlenen bu değişim başka ülkelerde de yaşanacak mı? Almanya'nın Hamm kentindek..
942 22 497
Sperm Kalitesi Nasıl Anlaşılır, Ne Zaman Artar?

Erkeklerin cinsel ve genel sağlığını ilgilendiren bir bilgiyi İsrailli bilim adamları sundu. Sperm kalitesi ne zaman artar ne zaman azalır? İsraill..
821 9 845
Dondurulmuş Embriyoya Neden İhtiyaç Duyulur?

Kanser olan kadınlar da çocuk sahibi olabiliyor. Dondurulmuş embriyo ve sperm ile kısırlık riski artan hastalar tedavi edilip çocuk sahibi oluyor.. ..
843 16 412