Olgun Erkek-Genç Kadın

Olgun erkek-Genç kadın
37 5 38

Genç kadın, olgun erkekteki tecrübeye ve karizmaya hayran. Erkek ise, genç kadının enerjisi ile adeta ikinci baharını yaşıyor, olgun yaşında gençlik ateşi ile dans ediyor. Peki bu dans, ne kadar sürebilir? Olgun erkek ve genç kadın beraberliği kalıcı olabilir mi? Erkeklerin bu tercihi şimdilerde büyüteç altında.

Hayatının sonbaharına yaklaşan bir erkek ve ilkbaharını süren bir kadın… Arkadaş çevreleri, zevkleri, yaşamdan beklentileri, hayata bakış açıları çok farklı. Erkek, kadının neredeyse babası yaşında. Ama çiftler birbirlerine deli gibi aşık olduklarını söylüyorlar. Acaba bu mümkün mü? Neden olmasın? Yalnızca günümüzde değil geçmişte de, kırsal kesimlerde yaşı ilerlemiş erkeklerin genç kadınları tercih ettikleri bilinen bir gerçek. Bu tercihin sebebi ise çok basit: ikinci baharı yakalamak. Bir erkek için yaşlanmanın ve buna bağlı fiziksel ve ruhsal problemlerin yarattığı çöküntüden kurtulmanın en iyi yolu genç, hayat dolu bir kadınla beraber olmak gibi görünüyor. Böyle bir birliktelikte erkek, gençliğin o baş döndüren ateşini, tazeliğin büyülü kokusunu, hızlı ve dolu dolu yaşamanın tadını buluyor. Köylerde zorla evlendirilenler bir yana günümüzün modern kadınları da kendilerinden büyük erkeklerle beraber olmaktan hoşlanıyorlar. Çünkü yaşıtlannda bulamadıkları olgunluk ve tecrübeyi, görmüş geçirmişligi bu erkeklerde buluyorlar. Onların her konudaki tecrübelerinden yararlanmak son derece önemli ve cazip. Özellikle ilerlemiş yaşına rağmen formunu ve yakışıklılığını koruyan, atletik yapılı, hafif kır saçlı erkekler genç kadınların favorileri… Seks ise olgun erkeklerin tercih edilmesi için en önemli sebeplerden biri. Genç bir adamın veremediği zevk, yaşatamadığı duygular ve tatmin, orta yaşlı bir erkek tara-fından, kadınları daha iyi tanıdığı ve bir kadını nasıl mutlu edecegini daha iyi bildiği için kolaylıkla verilebiliyor.

Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var!
Olayın diğer yüzünde ise ne genç kadınlar, ne de orta yaşlı erkekler tarafından ilişkinin başında bunu göz önünde bulundurmuyor. Orta yaşlı erkekler yaşlanmaya başladıklarında kadınların genç kalması aralarında büyük uyumsuzluklar ve sorunlar çıkarabiliyor. Sonuç ise her iki taraf için de aynı: müthiş bir hayal kırıklığı ve mutsuzluk. Erkek, sevdiği kadının hiçbir bakımdan ihtiyaçlarını karşılayamamanın ezikliğini taşıyor, kadın ise erkeği sevse bile onun kendisine ayak uyduramamasının ve kendi hayatını da olumsuz etkilemesinin sıkıntısını… Kadınlar barlara gidip sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek isterken erkekler evde oturmayı tercih ediyorlar. Kadınlar sevişmek isterken erkekler istemiyor çünkü fiziksel güçleri artık hiçbir “hızlı” aktiviteye yetmiyor. Onlar artık olgun ve çekici bir erkek değil; genç, mutsuz bir eşi ya da sevgilisi olan yaşlı ve yorgun bir erkek. Kısacası genç kadınlarla onları birer gençlik iksiri olarak gören erkekler arasında güzel başlayan ilişkilerin çok büyük bir kısmı uzun vadede bozuluyor. Ancak şurası da bir gerçek: Her konu da olduğu gibi bu konuda da istisnalar var. Onların aralarındaki aşk ve yaş farkını, bundan kaynaklanan sorunları bile bastırabilecek kadar güçlü hisler bulunuyor

İngiliz bir kadın kendini yemeğe verince tam 90 kilo olmuştu. Hipnozla ise tam 36 kilo vererek sağlıklı kilosuna ulaştı. Peki bu yöntem nerede nasıl u..
895 11 542

Kadın mı, erkek mi daha çok aldatır? Londra’da yapılan araştırmalara göre kadınlar erkekleri daha sık aldatıyor.. Kadınlar artık daha çok aldatıyor..
992 25 285

Kadın sesinin bitkilerin daha hızlı büyümesini sağladığı saptandı. Yapılan bir araştırma sonucunda kadın sesi dinletilen fidelerin erkek sesi dinletil..
635 22 109

Kadınlar sezgisel erkekler mantıksal düşünür, kadınlar venüs, erkekler marstan diye boşuna denmiyormuş. Araştırmalara göre beyin taramalarında bu i..
753 12 880

ABD'de bu da oldu. 2 kadın 1 erkek dna'sından oluşam 3 ebeveyni embriyo geliştirildi. Anne babanın dışında 3. bir kişinin dna'sı da yer alıyor.. AB..
158 6 159

"Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif (kondom) ile ilişkiye girmenin ne kadın için nede erkek için tıbbi olarak bir sakınca ..
465 6 706

Genç yaşlarda anne olanlar ileride çocuklarına daha az söz geçirebiliyor. Yaşla ilgili bir otorite kavramı oluşuyor.. Genç anne, çocuğuyla beraber ..
471 19 539

Orgazm olmak seksin altın kurallarındandır. Kadına ve erkeğe zevk veren ve cinsel ilişkiyi canlı tutan orgazm için neler yapılmalı? “Orgazm kadını..
218 16 339

Daha kolay orgazm olarak cinsel ilişkiden tatmin olmak her iki tarafın da hakkı. Orgazm kadında veya erkekte nasıl olmalı seks için önemli bilgiler.. ..
410 6 723

Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir:1-Çekici Gülüş (Sexy Smi..
707 11 304

Toplumda benimsenen eşler arasındaki ideal boy farkı nedir, genelde hangi aralık geçerli? 700 kadın ve erkek arasında yapılan anket cinslerin bu ko..
963 9 582

Çiçeklerde Erkek Üreme Organı Erkek organ, stamen ya da anter olarak da bilinir, çiçeğin erkek üreme organı. Bir çiçekte bulunan erkek organların tüm..
592 9 526