Doktor Tv Banner

Olgun Erkek-Genç Kadın

Olgun erkek-Genç kadın
37 0 80

Genç kadın, olgun erkekteki tecrübeye ve karizmaya hayran. Erkek ise, genç kadının enerjisi ile adeta ikinci baharını yaşıyor, olgun yaşında gençlik ateşi ile dans ediyor. Peki bu dans, ne kadar sürebilir? Olgun erkek ve genç kadın beraberliği kalıcı olabilir mi? Erkeklerin bu tercihi şimdilerde büyüteç altında.

Hayatının sonbaharına yaklaşan bir erkek ve ilkbaharını süren bir kadın... Arkadaş çevreleri, zevkleri, yaşamdan beklentileri, hayata bakış açıları çok farklı. Erkek, kadının neredeyse babası yaşında. Ama çiftler birbirlerine deli gibi aşık olduklarını söylüyorlar. Acaba bu mümkün mü? Neden olmasın? Yalnızca günümüzde değil geçmişte de, kırsal kesimlerde yaşı ilerlemiş erkeklerin genç kadınları tercih ettikleri bilinen bir gerçek. Bu tercihin sebebi ise çok basit: ikinci baharı yakalamak. Bir erkek için yaşlanmanın ve buna bağlı fiziksel ve ruhsal problemlerin yarattığı çöküntüden kurtulmanın en iyi yolu genç, hayat dolu bir kadınla beraber olmak gibi görünüyor. Böyle bir birliktelikte erkek, gençliğin o baş döndüren ateşini, tazeliğin büyülü kokusunu, hızlı ve dolu dolu yaşamanın tadını buluyor. Köylerde zorla evlendirilenler bir yana günümüzün modern kadınları da kendilerinden büyük erkeklerle beraber olmaktan hoşlanıyorlar. Çünkü yaşıtlannda bulamadıkları olgunluk ve tecrübeyi, görmüş geçirmişligi bu erkeklerde buluyorlar. Onların her konudaki tecrübelerinden yararlanmak son derece önemli ve cazip. Özellikle ilerlemiş yaşına rağmen formunu ve yakışıklılığını koruyan, atletik yapılı, hafif kır saçlı erkekler genç kadınların favorileri... Seks ise olgun erkeklerin tercih edilmesi için en önemli sebeplerden biri. Genç bir adamın veremediği zevk, yaşatamadığı duygular ve tatmin, orta yaşlı bir erkek tara-fından, kadınları daha iyi tanıdığı ve bir kadını nasıl mutlu edecegini daha iyi bildiği için kolaylıkla verilebiliyor.

Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var!

Olayın diğer yüzünde ise ne genç kadınlar, ne de orta yaşlı erkekler tarafından ilişkinin başında bunu göz önünde bulundurmuyor. Orta yaşlı erkekler yaşlanmaya başladıklarında kadınların genç kalması aralarında büyük uyumsuzluklar ve sorunlar çıkarabiliyor. Sonuç ise her iki taraf için de aynı: müthiş bir hayal kırıklığı ve mutsuzluk. Erkek, sevdiği kadının hiçbir bakımdan ihtiyaçlarını karşılayamamanın ezikliğini taşıyor, kadın ise erkeği sevse bile onun kendisine ayak uyduramamasının ve kendi hayatını da olumsuz etkilemesinin sıkıntısını... Kadınlar barlara gidip sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenmek isterken erkekler evde oturmayı tercih ediyorlar. Kadınlar sevişmek isterken erkekler istemiyor çünkü fiziksel güçleri artık hiçbir "hızlı" aktiviteye yetmiyor. Onlar artık olgun ve çekici bir erkek değil; genç, mutsuz bir eşi ya da sevgilisi olan yaşlı ve yorgun bir erkek. Kısacası genç kadınlarla onları birer gençlik iksiri olarak gören erkekler arasında güzel başlayan ilişkilerin çok büyük bir kısmı uzun vadede bozuluyor. Ancak şurası da bir gerçek: Her konu da olduğu gibi bu konuda da istisnalar var. Onların aralarındaki aşk ve yaş farkını, bundan kaynaklanan sorunları bile bastırabilecek kadar güçlü hisler bulunuyor

Hipnoz İle Kilo Verme Hikayesi

İngiliz bir kadın kendini yemeğe verince tam 90 kilo olmuştu. Hipnozla ise tam 36 kilo vererek sağlıklı kilosuna ulaştı. Peki bu yöntem nerede nasıl u..
339 6 740
Kim Daha Çok Aldatıyor?

Kadın mı, erkek mi daha çok aldatır? Londra’da yapılan araştırmalara göre kadınlar erkekleri daha sık aldatıyor.. Kadınlar artık daha çok aldatıyor..
460 12 656
Beyin Taramaları, Venüs Mars İddiasını Doğruluyor

Kadınlar sezgisel erkekler mantıksal düşünür, kadınlar venüs, erkekler marstan diye boşuna denmiyormuş. Araştırmalara göre beyin taramalarında ..
360 25 856
Daha Kolay Orgazm İçin Öneriler

Daha kolay orgazm olarak cinsel ilişkiden tatmin olmak her iki tarafın da hakkı. Orgazm kadında veya erkekte nasıl olmalı seks için önemli bilgiler.. ..
384 14 661
Tercih Edilen İdeal Boy Farkı

Toplumda benimsenen eşler arasındaki ideal boy farkı nedir, genelde hangi aralık geçerli? 700 kadın ve erkek arasında yapılan anket cinslerin bu ko..
991 6 820
Kalp Kriziniz Tetikleyen Kalsiyum Hapları

Amerika’da yapılan araştırmalara göre özellikle erkeklerde kalp krizini tetikleyen nedenlerin başında kalsiyum hapları geliyor.. Amerikan “Jama In..
231 19 589
Kim Demiş Kadın ve Erkek Ayrı Gezegenlerden Diye?

Erkekler Mars’tan, kadınlar Venüs’ten mi? Belki de değildir. Modern kültür ve popüler psikolojik bir teori olan bu benzetme, aslında bu iki cinsiy..
335 17 796
Yüksek Tansiyon Bu Kişilerde Sıkça Görülüyor

Araştırmalara göre düşük maaşla çalışan kişilerde yüksek tansiyon rahatsızlığı daha sık görülüyor. Maaş artımında durum biraz olsun düzeliyor. Cali..
605 20 163
Erkekte Penis Boyu Ne Kadar Önemli?

Boyu değil işlevi önemli aslında kocaman bir yalan mı? Kadınlar erkeklerde penis boyuna ne kadar önem veriyor? Monash ve Avustralian National Ünive..
570 21 291
Kadın ve Erkek Orgazmının Farkları

Cinsel hayatın temel noktalarından biri orgazm olmak.. Kadın ve erkekte farklı gerçekleşen orgazmın incelikleri.. Kadınlarda orgazm, çoğunlukla dir..
666 4 494
HIV Aşısı ve Annelerin Endişesi

Genç kadınlar ve gebelik ihtimali olan hatta gebe olan kadınlarda serviks kanseri riski yüksektir.   Genç kadınlar HIV virüsüne ve aşısına k..
590 10 578
Seks Neden Daha Az Arzulanıyor?

Araştırmaya göre kadınlar da erkekler de artık daha az cinsellik arıyor. Bunun nedeni sık sık porno içerikli dergi ve kanalların kullanılması.. Cos..
427 18 865
Derisinin Altından Erkek Organı Çıktı

Kendini erkek gibi hisseden 32 yaşındaki B.Y. bir kadındı.. Erkek olmak için ameliyata girdi ve doktorlar derisinin altında gömülü erkek organıyla kar..
175 24 812
Fazla Erkek Çocuk Kadına Zarar mı?

Erkek çocuk doğuran kadınların ömrü eşlerinden daha mı kısa oluyor? Maalesef istatistiklere göre böyle.. Çok sayıda erkek çocuğa sahip anneler az yaşı..
974 7 366
Kısırlık Tedavisi Sonucu İlk Bebek

Erken yumurta yetmezliği yaşayan kadınlar için yenilikçi bir kısırlık tedavisi ile yaşanan başarı öyküleri umut veriyor.   Japonya’da yapıla..
728 7 450